Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo model 3000 N100 IBM brak ładowania baterii

31 Sie 2006 02:34 3850 3
  • Poziom 10  
    WITAM WSZYSTKICH!!!
    Zwracam sie do was panowie o pomoc w rozwiazaniu problemu z moją bateryjką do laptopa jak w tytule Lenovo 3000N100 i prosze o jakąs mądrą podpowiedz co ja mówie ja nie prosze lecz blagam o rade gdyż już tyle sie nasłuchalem dziwnych rzeczy że juz nie wiem co jest prawdą a co prawdziwą przyczyną mojego problemu .
    Oto problem :
    Laptop jest nowy niestety zakupiony okazyjnie wiec bez Gwarancji ,przy zakupie sprawdzilem sprawnosc i bylo ok zarowno laptop jak i bateryjka i ładowarka wszystko ok bez zarzutow Hmm ale w domu okazało sie juz zupelnie inaczej laptop nijak nie może odpalic z baterii wiec odpaliłem go na adapterze i sprawdzilem stan bateri tzn weszłem w opcje zasilania i otworzyłem zakładke MIERNIK BATERII tam mi pokazuje ze bateria jest w 88% naładowana wiec brutalnie wyciagam wtyczke z zasilacza i ? lap wyłaczony wiec wkladam zasilacz spowrotem przez chwile ok 1min sygnalizuje ladowanie bat. potem znika .Po tygodniu stwierdzam ze bateria sie czerpie bo z 88% zostało 80% i niechce sie doladowac .BŁagam podpowidzcie co jest grane bateria to koszt ok400zl i nie wiem czy to cos pomoze . ktos mi mowił ze moze byc bateria zablokowana ale ona dzialała sam odpalalem tego lapa z baterii.
    POZDRAWIAM i czekam na radę bądz sposób na mój problem
    Z Góry DZIĘKUJE za rady
    :cry:
  • Poziom 2  
    Powiem szczerze, że wkrótce zamierzam kupić właśnie ten model laptopa. Myślałem że to optymalne rozwiazanie ale teraz zaczynam się zastanawiać. Niestety nie umię Ci pomóc od strony teoretycznej ale napisz do mnie być może uda się znaleźć dobra cenę na nową baterię
  • Poziom 20  
    Z tego co wiem to trwa wymiana baterii z laptopów IBM , Apple , DEll i Hp bo czasem wybuchaja a wadą sa ich ogniwa marki sony .
  • Poziom 13  
    Z tego co sie orientuje to cala elektronika odpowiedzielna za ladowanie aterii znajduje sie w jej wnetrzu.Jest tam tranzystor mos-fet ktory odlacza napiecie ladowania od baterii .Nie jestem tylko pewien czy elektronika moze odciac napiecie z baterii do zasilania lapka.Ja bym sprobowal dostac sie do kostki w laptopie . czyli rozbiorka lapsa i przy podpietej baterii i zasilaczu zmierzyl bym napiecie wychodzace z baterii potem odlaczenie zasilacza i jak laps zgasnie zbadal bym czy znika napiecie wychodzace z baterii.Na stronie producenta sa instrukcje do tych lapkow i w opisie bateri sa wyszczegolnone styki baterii przynajmniej (+) i (-) .Jesli napiecie znika to problem jest w baterii.Inny sposob to podmianka baterii.Ja sadze ze problem jest w baterii

Dodano po 5 [minuty]:

Uklad ladowania baterii musi byc w jej wnetrzu poniewaz jest on zkalibrowany do pakietu baterii i dane o kalibracjii sa zapisane w pamieci .
    Musi to byc zkalibrowane.Nie wiem czy IBM ma a le sa programy do testowania i kalibracji baterii

Dodano po 11 [minuty]:

http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-63486 tutaj masz link do instrukcji jest tam rozpisana kostka baterii