Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

przestrojenie radmora 5102-konwerter

roofy_1 31 Sie 2006 08:23 1500 7
  • przestrojenie radmora 5102-konwerter

Poziom 16  

Witam!!!
    Chciuałbym przestroić radmora 5102 tzn. kupiłem konwerter i mam prośbę żeby ktoś pomógł mi podłączyć go. Proszę o podanie dokładnych informacji gdzie i jak mam to wstawić

Pozdr.

0 7
    Użytkownik usunął konto  
    Poziom 16  

No niestety moje umiejętności nie są na tyle jeszcze odpowiednie by brać się za przestrajanie takiej głowicy chociaż czytałem i próbowałem to zrobić :)

0
    Poziom 37  

Zamiast konwertera, z którym będą same kłopoty, polecam przestrojenie
    poprzez wymianę głowicy. Nie jest to zbyt trudne, koszt ok. 15 zł,
    musi być to głowica z ARCz, nie trzeba jej stroić (niezbędne jest za to
    strojenie całego odbiornika), mechanicznie rzecz też jest łatwa.

0
    Poziom 16  

Skoro tak twierdzicie to poproszę o dalsze instrukcje :))

0
    Specjalista AGD

tylko wymieniająć głowicę na nową spowodujesz także wymianę dobrej głowicy na inną kiepskiej jakości i masz problem z dopalowaniem obwodów wyjściowych głowicy z wejściowymi pośredniej czestotliwości
    jeżeli nie czujesz sie na siłach przestroić tego radmora to trzeba było zgłosić się do kogoś kto się na tym zna i napewno zaoszczedził być na kosztach najpierw zapupu konwertera a teraz głowicy
    a w woli ścisłości głowica z radmora orginalnie była projektowana na górne pasmo tylko ją dostosowali do niskiego pasma

0
    Poziom 2  

Jeżeli jesteś zainteresowany mogę się wymienić
    na głowicę zestrijoną z opisem podłączenia
    na ta, którą posiadasz.

0
    Poziom 16  

Witam!!
    @ZKAL

Nie dzięki serdeczne :))

@h jaworski

Cytat:
    tylko wymieniająć głowicę na nową spowodujesz także wymianę dobrej głowicy na inną kiepskiej jakości i masz problem z dopalowaniem obwodów wyjściowych głowicy z wejściowymi pośredniej czestotliwości
    jeżeli nie czujesz sie na siłach przestroić tego radmora to trzeba było zgłosić się do kogoś kto się na tym zna i napewno zaoszczedził być na kosztach najpierw zapupu konwertera a teraz głowicy
    a w woli ścisłości głowica z radmora orginalnie była projektowana na górne pasmo tylko ją dostosowali do niskiego pasma

Już właściwie zabierałem się do ręcznego przestrojenia głowicy (chociaż nie mam ani oscyloskopu, ani wobuloskopu) i trochę się zniechęciłem :( Znalazłem nawet instrukcję przestrojenia bez tego sprzętu "na nosa" tylko się przestraszyłem i nie chciałbym czegoś zniszczyć. Dlatego kupiłem konwerter żeby uniknąć w łatwy sposób jakiś szkód i szybko przestroić tą głowicę. Ale skoro twierzdicie źe nie warto więc cóż... Do odważnych świat należy!! Powalczymy zobaczymy :))

Pozdr. i Dzięki serdeczne za rady

0