Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RC tyle że większe. Schemat. Link do nadajnika, odbiornika.

31 Sie 2006 11:49 1272 1
  • Poziom 10  
    No, przymiezam się do budowy samochodu rc, tyle ze nie modelu, tylko troche większe z silnikami od wkretarek i akumulatorami od nich. I teraz tak, bede potrzebował pomocy przy elektronice. Chciałbym, aby była to aparatura proporcjonalna, czyli zeby predkość i siła skretu odpowiadała wychyleniu dżoja. Kolega Kamil-91 zaproponował abym kupił nadajnik i odbiornik od jakiegos subaru po 30zl(nie wiem jakiego). I teraz czy mozecie podać mi link do sklepu gdzie można to kupić?. Doradził takze aby zbudowac samemu regulator, myśle ze udałoby mi się go zrobić gdybym miał jakiś schemat, bo jestem słaby w elektronice :). pozwoliłem sobie namazać w paincie cos takiego:
    RC tyle że większe. Schemat. Link do nadajnika, odbiornika.
    (nie wiem czy akumulatory połaczyc szeregowo, czy dwa osobno?)
    Takie oto rzeczy już posiadam i z nich chciałbym zrobić pojazd, ale brak mi całej elektroniki, więc prosze was o pomoc, żeby to wszystko jakos do kupy złożyć:D
  • Poziom 35  
    Witam
    W takich tanich samochodzikach aparatura do sterowania jest bardzo prymitywna. Działa tylko włącz - wyłącz. Czyli jazda do przodu lub do tyłu ze stałą prędkością. Skręcanie też jest na maksa albo w prawo albo w lewo. Do lepszego sterowania jest potrzebna aparatura proporcjonalna. Dzięki niej serwo wychyla się tak bardzo jak bardzo ruszamy dżojstikiem, i z taką szybkością oraz o tyle o ile ruszymy dźwignią w nadajniku. Tylko taka aparatura sprawia by samochód ruszał powoli i jechał z taką prędkościa jaką chcemy a nie na maksa. Skręcanie tez może być robione płynnie.
    Pozdrawiam