Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows XP Pol na Eng - PILNIE

pk1411 31 Aug 2006 18:11 1258 13
 • #1
  pk1411
  Level 11  
  Witam wszystkich. Mój problem jest następujący. Chcialem zainstalować Windowsa XP w ver. Angielskiej. Jednak wczesniej byl zainstalowany Windows XP po Polsku. Teraz przy probie instalowania wyskakuje niebieskie tło z informacją o możliwości uszkodzenia systemu... Oczywiscie start z boot'a CD Windows'a, dodam że uprzednio sformatowałem dysk systemowy na ktorym uprzednio byl zainstalowany XP POL. proszę o pomoc. Dyskusję na temat dlaczego chce w angielskiej wersji proszę zostawić na później. :) pozdrawiam
 • #2
  md
  Level 39  
  Jaki komputer (konfiguracja)?
  Jaki dysk twardy?
  Która wersja Windows XP?
  Jaki dokładnie komunikat?
 • #3
  pk1411
  Level 11  
  Sempron 2600, 512 Ram (kingston)
  40 GB Seagate
  Windows XP Home
  poprzednio był professional.
  komunikat odnośnie zainstalowanego juz systemu.
  i jest napisane że jesli sie powtorzy nalezy w biosie poprzestawiac Shadow... (nie pamietam) oczywiscie nie ma takiej opcji w moim biosie... format dysku C ale nic nie dalo.. pewnie znajduje jeszcze jakies rzeczy na pozostalych, partycjach.. póki co działam na Linux knopix i odpalam z płytki. probowalem usunąć "/System Volume Information" bez rezultatu
 • #4
  md
  Level 39  
  Bez problemu można zainstalowaź Windows. Przy pomocy instalatora nowego systemu wykonujesz pełne formatowanie lub usuwasz i ponownie zakładasz partycję o identycznym rozmiarze.
  Problemy przy instalacji Windows lubią stwarzać: kontroler dysków, a w szczególności na chipsecie VIA, ustawienia ACPI, APIC w biosie, pamięć - i tu znowu problemy przy płytach na chipsecie VIA.
  Koniecznie instaluj na nominalnych ustawieniach (nie przetaktowany komputer).
  Pytałem o wersję Windows, bo najmniej problemów stwarza instalacja Windowsa z SP2
 • #5
  pk1411
  Level 11  
  w tym problem ze nie dochodzi nawet do momentu formatowania dysków... formatowanie dokonałem przy uzyciu dysku startowego starszego windowsa
 • #6
  paweliw
  IT specialist
  pk1411 wrote:
  Oczywiscie start z boot'a CD Windows'a, dodam że uprzednio sformatowałem dysk systemowy na ktorym uprzednio byl zainstalowany XP POL.

  Dysk systemowy, czy partycję systemową bo to różnica.
  pk1411 wrote:
  ]format dysku C ale nic nie dalo.. pewnie znajduje jeszcze jakies rzeczy na pozostalych, partycjach.. póki co działam na Linux knopix i odpalam z płytki. probowalem usunąć "/System Volume Information" bez rezultatu

  System plików na partycjach to pewnie NTFS.
  Rozumiem, że nie możesz sformatować wszystkich partycji bo masz tam dane.

  W katalogu "System Volume Information" przechowywane są informacje o przywracaniu systemu i istnieje na każdym dysku/partycji na której przywracanie jest włączone. Katalog jest "dobrze" zabezpieczony na partycja NTFS i tylko przejęcie go na właśność daje do niego dostęp.
  Szkoda, że nie wyłączyłeś przywracania systemu, katalogi by zniknęły.

  Być może istnienie owego katalogu na innych partycjach stanowi jakiś problem dla instalatora XP.

  Spróbuj ściągnąć ze strony Cichego dyskietkę startową (można też zrobić płytę startową) http://www.vojtas.fr.pl/cgi-bin/load.cgi?http://www.csk.pl/~cichon/files/Cichy_BootDisk35.zip.
  Jest tam między innymi Volcov Commander oraz Datapol NTFS4dOS 1.4 (program podmonowujący partycje NTFS-w trybie odczyt/zapis!), przy ich pomocy powinieneś usunąć ww katalog z wszelkich partycji.
 • #7
  pk1411
  Level 11  
  nie, sytem plików to FAT32 na kazdej partycji. i gdyby partycja na ktorej był winodws byla w NTFS format by mi sie nie udał.. eh w najgorszym wypadku pozycze od kumpla dysk skopiujje dane i zrobie format dysku na wszystkich partycjach...
 • #8
  krzychoocpp
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam, przecież masz linuksa. uruchamiasz Gparted, parted, cfdisk albo fdisk i kasujesz partycje do woli. Powinno pomóc, w razie problemów można sięgnąć po linuksa RiP (Restoration is Possible).

  Pozdrawiam, Krzysztof.
 • #9
  pk1411
  Level 11  
  tak ale jesli spróbuje zaryzykuje inne dane, ryzykować można mając na pokładzie Partition Magic :) tak mi sie wydaje
 • #10
  krzychoocpp
  VIP Meritorious for electroda.pl
  GParted według mnie to chyba najlepszy program do zarządzania partycjami (według mnie lepszy od PM, choćby dlatego że ma własny LiveCD, możesz uruchomić z niego komputer i w trybie graficznym edytować partycje). Nie masz się czego obawiać operując tym programem.
 • #11
  paweliw
  IT specialist
  pk1411 wrote:
  nie, sytem plików to FAT32 na kazdej partycji.

  Próbowałeś usunąć katalog "System Volume Information" ?
  Przy FAT32 bez problemu usuniesz go nawet zwykłą dyskietką startową.

  Notabene na ww dyskietce jest także Partition Magic, nie widzę tylko związku z "ryzykiem".
  Partition Magic nie służy do odzyskiwania danych a do tworzenia, zmieniania i usuwania partycji, łącznie z formatowaniem.

  Swoją drogą spróbowałbym usunięcia, postawienia i formatowania partycji C spod Partition Magic. Ryzyko uszkodzenie innych partycji jest niewielkie ale niestety istnieje.
 • #12
  pk1411
  Level 11  
  teraz jeszcze lepszy numer... zainstalowałem ponownie windowsa XP po polsku, jednak z innej płytki. Teraz jest problem że nie moge wejsć do folderu Moje dokumenty. Oczywiscie poprzednio był on na innej partycji. To jest jakaś forma zabezpieczenia, nie rozumiem? jak wejść? dostaje komunikat odmowa dostępu... stracić dane moge, ale co z moimi cennymi 560 MB? miejsce sie nie zwolniło, nic z tym folderem zrobić nie mogę...