Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP Pol na Eng - PILNIE

pk1411 31 Sie 2006 18:11 1126 13
  • #1 31 Sie 2006 18:11
    pk1411
    Poziom 10  

Witam wszystkich. Mój problem jest następujący. Chcialem zainstalować Windowsa XP w ver. Angielskiej. Jednak wczesniej byl zainstalowany Windows XP po Polsku. Teraz przy probie instalowania wyskakuje niebieskie tło z informacją o możliwości uszkodzenia systemu... Oczywiscie start z boot'a CD Windows'a, dodam że uprzednio sformatowałem dysk systemowy na ktorym uprzednio byl zainstalowany XP POL. proszę o pomoc. Dyskusję na temat dlaczego chce w angielskiej wersji proszę zostawić na później. :) pozdrawiam

0 13
  • #2 31 Sie 2006 18:27
    md
    Poziom 39  

Jaki komputer (konfiguracja)?
    Jaki dysk twardy?
    Która wersja Windows XP?
    Jaki dokładnie komunikat?

0
  • #3 31 Sie 2006 19:59
    pk1411
    Poziom 10  

Sempron 2600, 512 Ram (kingston)
    40 GB Seagate
    Windows XP Home
    poprzednio był professional.
    komunikat odnośnie zainstalowanego juz systemu.
    i jest napisane że jesli sie powtorzy nalezy w biosie poprzestawiac Shadow... (nie pamietam) oczywiscie nie ma takiej opcji w moim biosie... format dysku C ale nic nie dalo.. pewnie znajduje jeszcze jakies rzeczy na pozostalych, partycjach.. póki co działam na Linux knopix i odpalam z płytki. probowalem usunąć "/System Volume Information" bez rezultatu

0
  • #4 31 Sie 2006 20:39
    md
    Poziom 39  

Bez problemu można zainstalowaź Windows. Przy pomocy instalatora nowego systemu wykonujesz pełne formatowanie lub usuwasz i ponownie zakładasz partycję o identycznym rozmiarze.
    Problemy przy instalacji Windows lubią stwarzać: kontroler dysków, a w szczególności na chipsecie VIA, ustawienia ACPI, APIC w biosie, pamięć - i tu znowu problemy przy płytach na chipsecie VIA.
    Koniecznie instaluj na nominalnych ustawieniach (nie przetaktowany komputer).
    Pytałem o wersję Windows, bo najmniej problemów stwarza instalacja Windowsa z SP2

0
  • #5 31 Sie 2006 20:53
    pk1411
    Poziom 10  

w tym problem ze nie dochodzi nawet do momentu formatowania dysków... formatowanie dokonałem przy uzyciu dysku startowego starszego windowsa

0
  • #6 31 Sie 2006 20:58
    paweliw
    Spec od komputerów

pk1411 napisał:
    Oczywiscie start z boot'a CD Windows'a, dodam że uprzednio sformatowałem dysk systemowy na ktorym uprzednio byl zainstalowany XP POL.

Dysk systemowy, czy partycję systemową bo to różnica.
    pk1411 napisał:
    ]format dysku C ale nic nie dalo.. pewnie znajduje jeszcze jakies rzeczy na pozostalych, partycjach.. póki co działam na Linux knopix i odpalam z płytki. probowalem usunąć "/System Volume Information" bez rezultatu

System plików na partycjach to pewnie NTFS.
    Rozumiem, że nie możesz sformatować wszystkich partycji bo masz tam dane.

W katalogu "System Volume Information" przechowywane są informacje o przywracaniu systemu i istnieje na każdym dysku/partycji na której przywracanie jest włączone. Katalog jest "dobrze" zabezpieczony na partycja NTFS i tylko przejęcie go na właśność daje do niego dostęp.
    Szkoda, że nie wyłączyłeś przywracania systemu, katalogi by zniknęły.

Być może istnienie owego katalogu na innych partycjach stanowi jakiś problem dla instalatora XP.

Spróbuj ściągnąć ze strony Cichego dyskietkę startową (można też zrobić płytę startową) http://www.vojtas.fr.pl/cgi-bin/load.cgi?http://www.csk.pl/~cichon/files/Cichy_BootDisk35.zip.
    Jest tam między innymi Volcov Commander oraz Datapol NTFS4dOS 1.4 (program podmonowujący partycje NTFS-w trybie odczyt/zapis!), przy ich pomocy powinieneś usunąć ww katalog z wszelkich partycji.

0
  • #7 31 Sie 2006 21:05
    pk1411
    Poziom 10  

nie, sytem plików to FAT32 na kazdej partycji. i gdyby partycja na ktorej był winodws byla w NTFS format by mi sie nie udał.. eh w najgorszym wypadku pozycze od kumpla dysk skopiujje dane i zrobie format dysku na wszystkich partycjach...

0
  • #8 31 Sie 2006 21:08
    krzychoocpp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam, przecież masz linuksa. uruchamiasz Gparted, parted, cfdisk albo fdisk i kasujesz partycje do woli. Powinno pomóc, w razie problemów można sięgnąć po linuksa RiP (Restoration is Possible).

Pozdrawiam, Krzysztof.

0
  • #9 31 Sie 2006 21:18
    pk1411
    Poziom 10  

tak ale jesli spróbuje zaryzykuje inne dane, ryzykować można mając na pokładzie Partition Magic :) tak mi sie wydaje

0
  • #10 31 Sie 2006 21:22
    krzychoocpp
    VIP Zasłużony dla elektroda

GParted według mnie to chyba najlepszy program do zarządzania partycjami (według mnie lepszy od PM, choćby dlatego że ma własny LiveCD, możesz uruchomić z niego komputer i w trybie graficznym edytować partycje). Nie masz się czego obawiać operując tym programem.

0
  • #11 31 Sie 2006 21:31
    paweliw
    Spec od komputerów

pk1411 napisał:
    nie, sytem plików to FAT32 na kazdej partycji.

Próbowałeś usunąć katalog "System Volume Information" ?
    Przy FAT32 bez problemu usuniesz go nawet zwykłą dyskietką startową.

Notabene na ww dyskietce jest także Partition Magic, nie widzę tylko związku z "ryzykiem".
    Partition Magic nie służy do odzyskiwania danych a do tworzenia, zmieniania i usuwania partycji, łącznie z formatowaniem.

Swoją drogą spróbowałbym usunięcia, postawienia i formatowania partycji C spod Partition Magic. Ryzyko uszkodzenie innych partycji jest niewielkie ale niestety istnieje.

0
  • #12 02 Wrz 2006 14:12
    pk1411
    Poziom 10  

teraz jeszcze lepszy numer... zainstalowałem ponownie windowsa XP po polsku, jednak z innej płytki. Teraz jest problem że nie moge wejsć do folderu Moje dokumenty. Oczywiscie poprzednio był on na innej partycji. To jest jakaś forma zabezpieczenia, nie rozumiem? jak wejść? dostaje komunikat odmowa dostępu... stracić dane moge, ale co z moimi cennymi 560 MB? miejsce sie nie zwolniło, nic z tym folderem zrobić nie mogę...

0