Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS 29PT5301 regeneracja

MARCU535 31 Sie 2006 23:24 1416 11
  • #1 31 Sie 2006 23:24
    MARCU535
    Poziom 2  

Witam
    W moim telewizorze 29PT5301 wystepuje problem z obrazem,
    mianowicie po paru minutach od wlaczenia obraz robi sie zielony, fachowiec od tv zaproponowal wyslanie tv do warszawy w celu regeneracji, chce wziac za to 1000 zł lacznie z wysylka
    w zwiazku z tym mam 2 pytania
    Jaki jest rzeczywisty koszt takiej regeneracji w firmie??
    czy taki zabieg ma w ogole sens w przypadku telewizora z 1998 roku?
    Jaka mam gwarancje ze obraz bedzie trwale naprawiony
    (chcialbym zeby TV posluzyl mi jeszcze z 10-15 lat)
    prosze o wypowiedzi ekspertow, z gory przepraszam za dyletancki styl mojej wypowiedzi, jakkolwiek nie pasujacy do pozostalych na forum.

Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem temat postu!
    ... nie krzycz , nie używaj Caps Locka !
    Proszę nie używać wielokrotnie (??lub!!) itd ...

0 11
  • #2 31 Sie 2006 23:34
    Tomek K
    Poziom 17  

Najlepiej kup nowy telewizor.

0
  • #3 31 Sie 2006 23:40
    MARCU535
    Poziom 2  

DZIEKI ZA WYCZERPUJACA WYPOWIEDZ

0
  • #4 31 Sie 2006 23:41
    tenap
    Spec od TV

Witam!
    Prawdopodobnie jest tam kineskop A68ESF, koszt regeneracji ~350zł, gwarancja 3 lata, jak długo będzie działał ???, więcej dowiesz się tu: http://www.kineskopy.com.pl

0
  • #5 01 Wrz 2006 00:30
    mirex
    Poziom 43  

Witam.
    To jest tylko chasis GR2.4, wiem że tobie nic to nie mówi, napisałem dla porządku.
    Proponuję jednak przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji zaprosić innego fachowca. Może problem to tylko tzw zimne luty na płytce kineskopu, co jest dość popularnym uszkodzeniem w tych modelach.
    Może być i kineskop oczywiście, ale sam tego nie ocenisz, chyba, że masz trochę smykałki do elektroniki albo takiego kolegę. Samo postępowanie przy sprawdzaniu kineskopu jest stosunkowo łatwe.
    Poczytaj i poszukaj kogoś, kto mógłby ci pomóc.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=559935&highlight=

0
  • #6 01 Wrz 2006 07:49
    rtv.service
    Poziom 28  

Tomek K napisał:
    Najlepiej kup nowy telewizor.

Calkowiczie popieram, 1000pln niemieszcziszie w rzadne ramki...
    Oczywiszczie nieodrzucam, rze to niejest wina kineskopu, ale tv niejest mlody i jerzeli nie teraz, to za rok jeszcze cosz tam odpadnie i znow koszta...

0
  • #7 01 Wrz 2006 08:33
    ma750
    Poziom 14  

Witam
    Kineskop regenerowany to nie nowy.
    Ja bym się zastanawiał nad opłacalnnością jego wymiany na nowy ( za taką kwotę ). A telewizor to nie tylko kineskop, elementy się grzeją, luty się utleniają nikt nie da gwarancji że za jakiś czas nie padnie coś innego a gwarancja ( z naprawy ) obejmie tylko kineskop.
    Ceny telewizorów ostatnio szybko spadają. Ja pomyślałbym nad zakupem nowego. Ale jeżeli obraz zaraz po włączeniu jest dobry a po jakimś czasie się psuje to raczej nie podejżewałbym kineskopu proponuję to co koledzy, poszukać innego serwisanta.
    Pozdrawiam
    Mariusz

0
  • #8 01 Wrz 2006 08:33
    mirko66b
    Poziom 29  

Kineskop siadł po 8-iu latach ? Trochę szybko. Swoją drogą jak słyszę nazwę Philips to mam odruch wymiotny

0
  • #9 01 Wrz 2006 08:40
    rtv.service
    Poziom 28  

mirko66b napisał:
    Kineskop siadł po 8-iu latach ? Trochę szybko. Swoją drogą jak słyszę nazwę Philips to mam odruch wymiotny

No niewiem, 8 lat dla kineskopu Philips's, to raczej sedziwy wiek...

0
  • #10 01 Wrz 2006 10:36
    mar_tronik
    Poziom 15  

Niestety, mamy czasy "nowej jakości" w zeszłym roku miałem PHILPSA 32' (6 lat, uszkodzony ESF), klient był mocno zdegustowany tym, że kupił TV za 8000zł, a po sześciu latach padł mu kinol. Ja w swoim Grundigu "Atlanta" wymiemiłem kineskop dopiero kilka dni temu (12 lat). Oczywiście A68 ESF... . A 1000 zł za "regenerację" , to zabójstwo, lepiej kupuć nowy TV.

0
  • #11 01 Wrz 2006 10:55
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

najpierw sprawdz wzmacniacz na pk zielony zamien przewody sterujace na samej podstawce w pk a dopiero potem wymieniaj kinol .

0
  • #12 01 Wrz 2006 12:17
    rtv.service
    Poziom 28  

DziadzioMiecio napisał:
    najpierw sprawdz wzmacniacz na pk zielony zamien przewody sterujace na samej podstawce w pk a dopiero potem wymieniaj kineskop .

Liudzie ! Maszie rozumiecz, od tego kazdy zaczyna, ale tu radzimy komusz, kto wzywa serwisanta do domu, niema odpowiednego szriubokrenta i wontpie, czy ma liutownice, jiuz niemuwie o umiejentnoszcziach liutowania... To to samo jak na forum medyciny komusz radzicz jak zrobicz operacie chirurgiczno za pomoco norza stolowego...
    A zreszto, niech dobije swego tv i po kszyku...

0