Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson i licznik rowerowy :/

jacek828 31 Sie 2006 23:58 6560 17
  • #1 31 Sie 2006 23:58
    jacek828
    Poziom 9  

Hej mam wielki problem z licznikiem rowerowym w simku :/.. Po odpaleniu maszyny wariuje.. Spowodowane jest to jak mniemam polem magnetycznym wytwarzanym przez motorek.. I teraz takie pytanie.. Czy istnieje mozliwosc odizolowania jakos tego licznka? Co zrobic aby nie szalal.. Bardzo prosze o pomoc.. Chyba tylko na tym forum moge szukac dobrych rad.. Licze na Was i pozdrawiam

0 17
  • #2 01 Wrz 2006 10:41
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

może przewód od licznika przechodzi gdzieś bliski przewodu od cewki zapłonowej wtedy będą zakłócenia

0
  • #3 01 Wrz 2006 19:29
    jacek828
    Poziom 9  

No wlasnie raczej nie przechodzi :/.. Nawet gdy trzymam licznik troce dalej od motorku to wariuje........ nie mam pojecia jak go odizolowac :(..

0
  • #4 01 Wrz 2006 21:29
    mactronic
    Poziom 20  

Spróbuj zastosować fajke świecy z rezystorem i dobry przewód zapłonowy.

0
  • #5 01 Wrz 2006 22:39
    goldwinger

jacek828 napisał:
    Nawet gdy trzymam licznik troce dalej od motorku to wariuje

ale mnie chodzi o przewód od czujki do licznika czy nie przechodzi gdzieś w pobliżu cewki lub przewodu WN, a nie o sam licznik

0
  • #6 01 Wrz 2006 23:58
    pawuloo
    Poziom 17  

Ja mam tez licznik w simsonie enduro na sprzednim kole i chodzi bez problemu. A jakiej firmy masz tem licznik i ile fukcyjny. Moze masz w którym miejscu kabel przeciety i dotyka w tedy masy i dlatego licznik wariuje

0
  • #7 02 Wrz 2006 00:08
    jacek828
    Poziom 9  

Licznik jest firmy PROFEX i ma 10 czy 12 funkcji.. A wariuje nawet gdy odsuwam go na ok 50cm razem z kablem (bo jeszcze nie zamocowany) :/.. Porazka totalna :/.. Albo mam straszne przebicie w motorze albo ten licznik jest do bani :/

0
  • #8 02 Wrz 2006 00:16
    goldwinger

a tak w ogóle to ten licznik działa prawidłowo?
    bo z instalacją w motorze to on nie ma nic wspólnego, magnes na kole czujka na teleskopie czy tam na wachaczu (zależy z przodu czy z tyłu) i to wsio

0
  • #9 02 Wrz 2006 00:32
    jacek828
    Poziom 9  

Wydaje mi sie ze dziala prawidlowo chociaz testowany byl tylko na sucho bo kupilem go wlasnie do Simsona.. Czujnik jest na teleskopie przedniego kola a magnes na "statywie" wypuszczonym z felgi.. Hmm.. Napewno nie ma nic wspolnego z instalacja w motorze? To dlaczego po odpaleniu caly czas pokazuje 40 km/h a jak go przysune do silnika to skacze nawet do 200?

0
  • #11 20 Lip 2007 11:34
    waldekg
    Poziom 28  

Witam.Ekranowanie napewno pomoże.Wykorzystaj przewód ekranowany dwużyłowy do połączenia nadajnika impulsów a ekran połącz z masą silnika.Albo na przewód od nadajnika impulsów wciągnij koszulkę ekranową.A może ten czujnik komunikuje się radiowo?

0
  • #13 21 Lip 2007 20:57
    goldwinger

czujnik to kontrakton czy czujnik indukcyjny?
    przy kontaktronowym nie powinno być takich problemów więc obstawiam że to czujnik indukcyjny.
    Sposoby:
    -Ekranowanie
    -sprawdzenie instalacji WN (kilka razy podłączałem i nigdy nie było problemów

0
  • #14 21 Lip 2007 22:50
    nici
    Poziom 34  

Zważając na to że jesteś dość oblatany w kwestii to powiem.

Zrobiłem nawet podłączenie do cewki bezpośrednio z silnika, bez zadnych wyłączników itp, kabel wn jest sprawny na 100% (od samochodu, szczelny na wodę, żadnych przebić itp).

Jakiego przekroju użyć kabla i gdzie podłączyć ekran?

0
  • #16 21 Lip 2007 23:31
    goldwinger

musi być ekranowany przewód od czujnika i ekran ten podłączony do masy
    TMK_M co masz na myśli mówiąc "masa licznika"?

0
  • #17 21 Lip 2007 23:59
    mcoola
    Poziom 19  

Na ekranowanie pomaga pasek folii aluminiowej jak niemasz niczego innego i sklejenie tego sczelnie taśmą. W niektórych myszkach komputerowych kable są ekranowane

0