Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polaczenie wifi - problem - nie przesyla pakietow

arcmm 01 Wrz 2006 08:20 2832 8
  • #1 01 Wrz 2006 08:20
    arcmm
    Poziom 10  

Probuje polaczyc z sasiadem nasze komputerki. U niego jest komputer z antena panelowa (wifi dlink 11Mbs) i udostepnia interenet. Kiedy laczy sie z laptopa (wifi dlink 54Mbs), nawiazuje polaczenie, pobiera numer ip/dhcp i wszystko dziala.
    Kiedy lacze sie z mojego komputerka (wifi gigabyte 54Mbs + ant panelowa) pokazuje ze polaczenie nawiazano, pobiera numer i konfiguracja wyglada ok ale moj komp nie odbiera pakietow i oczywiscie nie dziala internet. Ramki odbiera poprawnie do momentu pobrania ip, a potem prawie same bledne. Probowalem programu do konfiguracji windowsowego jak i gigabyte dolaczonego do karty. Widowsowy ustawia dziwne numery ip i wyswietla ze polaczenie nie do konca dziala, przy programiku gigabyte ip, brama i dns jest ok, ale nie odbiera a powinien.
    Na wszystkich komputerach jest win xp. Jakosc sygnalu wyswietla dobra a nawet czasem bardzo dobra, jakosc polaczenia normal, szumy male a nawet 0. Co prawda u mnie jest 10m kabla ale jak prownywalem z inna antena panelowa z krotszym kablem to moja wypadla odrobine lepiej i na innym komputerze dziala poprawnie. Odleglosc jakies 20-30m Gdzie szukac przyczyny?

0 8
  • #2 01 Wrz 2006 08:54
    Redgy
    Poziom 33  

Wifi :)
    1) ip i dns to nie wszystko maska podsieci dobrze ustawiona?
    2) Kolega szyfruje sygnał ? Jeśli tak potrzebny jest klucz sieciowy (algorytm bez którego wifi nie działa ponieważ nie jest deszyfrowany)
    3) musisz mieć dobrze skierowaną antene z dużym procentem sygnałowym bo inaczej będzie wszystko oprócz internetu :) Stronki ci się nie będą wczytywać ale pakiety przelatują 1,2,3 i potem sypie przerwą albo błędnymi danymi.

Sprawdź konfiguracje

isntnieje jeszcze możliwość błędu softwerowego czyli niezgodność standardów kart bo macie różne :) A antena tak samo antenie nie równa. Niskodecybelowa panelówka musi być z bardzo małymi stratami na sygnale. Poza tym jaki kabel bo ten też musi być niskotłumieniowy bo inaczej procent sygnału będzie mizerny

0
  • #3 01 Wrz 2006 09:40
    arcmm
    Poziom 10  

1) ip i dns to nie wszystko maska podsieci dobrze ustawiona?
    -mam ustawione 255.255.255.0
    2) Kolega szyfruje sygnał ? Jeśli tak potrzebny jest klucz sieciowy
    -jest szyfrowany ale po wylaczeniu szyfrowania jest to samo
    3) musisz mieć dobrze skierowaną antene z dużym procentem sygnałowym bo inaczej będzie wszystko oprócz internetu :) Stronki ci się nie będą wczytywać ale pakiety przelatują 1,2,3 i potem sypie przerwą albo błędnymi danymi.
    -od 70-90% nawet 100% zlapalem. U mnie pokazuje ze przychodza ramki z blednymi CRC, a okienko windowsowe z polaczeniem 0 pakietow odebranych :(

isntnieje jeszcze możliwość błędu softwerowego czyli niezgodność standardów kart bo macie różne :) A antena tak samo antenie nie równa. Niskodecybelowa panelówka musi być z bardzo małymi stratami na sygnale. Poza tym jaki kabel bo ten też musi być niskotłumieniowy bo inaczej procent sygnału będzie mizerny
    -h155, starty sa pewnie spore ale to jest doublebiquad wiec to troche poprawia sygnal a odleglosc jest niewiellka, przez sciany nie musze sie przebijac bo widze jego okno a antene na balkon wystawilem.
    -Moze to byc jakies uszkodzenie karty? Albo poprostu jakies ustawienie? Słabo znam sie na ustawieniach wifi.

0
  • #4 01 Wrz 2006 13:07
    MaxFm
    Poziom 22  

Spróbuj ustawic taka sama predkosc na obu kartach np. 11Mbps

1
  • #5 01 Wrz 2006 13:16
    arcmm
    Poziom 10  

ustawialem i nic :(
    nawet wlaczylem tylko standart b zamisat auto b/g bo druga tylko w takim pracuje

0
  • #6 01 Wrz 2006 13:42
    MaxFm
    Poziom 22  

Wyłacz dhcp. poustawiaj IP, maska, brama na "sztywno" w routerze i na kompach.

0
  • #7 02 Wrz 2006 10:45
    deckardMST
    Poziom 13  

Witam .

Napisałeś , ze masz kartę gigabyte 54Mbs. Moja karta gigabyte w ustawieniach wymaga podania adresu MAC. Nie ma przypisanego na stałe adresu tylko nalezy sobie samemu wprowadzić. Nie wiem czy w przypadku twojej też tak jest. W menadżerze urządzeń , we właściwościach karty zakładka zaawansowane potem Local Administracion MAC adres i wpisujesz w polu np. 00119504135E (to jest mój mac :) ). I moja rada: (nie wiem jak jest w przypadku twojej karty) podczas oprogramowania karty nie wgrywam nigdy steroników przez autoruna płytki. Daje w menadżerze urządzeń aby instalator oprogramowania wyszukał sobie driverów na płytce CD. W przypadku instalacji z autoruna razem ze sterownikami wgrywa się program, poprzez który to konfiguruje się połączenie itp. Jest to o wiele trudniejsze!!!!! A ustawień jest naprawdę sporo!

Może to pomoże :) Pozdrawiam.

0
  • #8 02 Wrz 2006 13:44
    arcmm
    Poziom 10  

Dzieki. Poszlo w koncu.
    MAC mialem wpisany b bez tego nic by nie poszlo.
    Problem prawdopodobnie byl z dogadywaniem sie kart. Tx u mnie bylo 11Mbs a Rx 1.0 niewiadomo dlaczego, ale juz jest ok.

0
  • #9 03 Wrz 2006 12:32
    Redgy
    Poziom 33  

Czyli wszystkie alternatywy postawione prawidłowo :) Jak się udało to zamykać temat :) Pozdtrawiam

0