Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wadliwy stycznik w przy liczniku dwutaryfowym

milosz47 01 Sep 2006 15:47 2647 6
 • #1
  milosz47
  Level 14  
  Od paru dni stycznik sterowany zegarem przy przełączaniu taryf pracuje głośno i bardzo buczy.Potrafi też zachwywać się jak brzęczyk,załącza się i wyłącza kilkakrotnie. Jest to bardzo uciążliwe,szczególnie akustycznie.
  Proszę o informację, czy zamiast stycznika można zamontować przekaźnik np.R15 o obciążalności styków 3x10A/250VAC. Czy ten stycznik przenosi stykami pełną moc zasilając wszystkie odbiorniki zasilania trójfazowego?
  Czy musi mieć wykorzystane styki pomocnicze?
 • #2
  histeria
  Level 19  
  Styki pomocnicze nie są wykożystywane.Można wykożystać R15 3 PDT.
  Jeśli obciążenie jest 3 faz. należy wymienić stycznik ze względu na charakter
  obciążenia.
 • #3
  kuraś
  Level 13  
  Witam. kolego stycznik o którym piszesz służy do zasilania jakiegoś odbiornika w niskiej taryfie, najczęściej bojlera jub ogrzewania elektr. często jest też tak że już nic nie zasila i jest zbędny . Jeśli do bojlera to spokojnie wystarczy R-15. Pozdrawiam.
 • #4
  kleki
  Level 28  
  Jak będziesz we Wrocławiu w niedzielę, to na dworcu Świebodzkim za grosze kupisz używane TSM-1 z cewką na 220V.
  pzdr
 • #5
  milosz47
  Level 14  
  kuraś masz rację,kiedyś pod stycznik był podłączony bojler elektryczny i teraz mógłby być usunięty.Jednak jak przerwię obwód cewki stycznika to zegar nie przełącza licznika na taryfę nocną.
 • #6
  bogdan_10
  Level 20  
  A strzałka w liczniku wskazuje przełączenie pierwsza/druga taryfa? Jeżeli nie przłącza, to coś nie tak z zegarem, to warczenie stycznika też daje do myślenia, że to wada zegara.
 • #7
  kuraś
  Level 13  
  Witam. to jest prosty układ, styczniki są podłączane prosto z zeg. ster. więc nie powinno się tak dziać że przy dołączeniu stycznika licznik nie przerzuca taryfy. Chyba że przewód biegnie z zegara do stycznika i dopiero do licznika, wtedy pod zacisk fazowy cewki stycznika masz podpięte dwa przewody. Jeśli tak jest to odłączając stycznik połącz je ze sobą. Pozdrawiam.