Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonica LZ-5, Kodaka P850, Minolte Z6 wasze opinie.

01 Wrz 2006 19:44 1413 13
  • Poziom 20  
    Witam.

Miałem dziś chęć nabycia Panasonica LZ-5. Sprzedawca w sklepie poradził mi jednak , abym dołożył 200 zł. i kupił Kodaka P850 lub Minolte Z6. Poradźcie, Panowie, co wybrać ? Ponoć są to już dość leciwe modele.

Czekam na cenne opinie i pozdrawiam.:cry:

Moderowany przez skryn:

Przeniosłem z "Inne".

• Poziom 20  
    NIe kodaka!!! O wiele lepiej juz Minolte Z6.
    A co myslisz o Canonie ??
    Z tego co wymieniles dodajac Canona wiekszosc zawodowcow wybrala by cos z Canona.
    Z Panasonikiem jest bardzo cienko z serwisem ,chodzi o czesci.
    Pozdarwiam
  • Poziom 23  
    Polecam markowego Canona PowerShot S2 IS lub A620. Panasonic dobry jest, ale w sprzęcie wideo.
  • Poziom 21  
    Jaco2002 - sprzedawca doradza to co chce sprzedać :)
    A ani kodak, ani ta minolta nie sa warte uwagi

Co do aparatów - Sprawdź Fujego S5600 jesli chcesz długi zoom, jak nie Canon A610, Fuji Fxx :)
  • Poziom 20  
    Ale Fuji 5600 nie ma stabilizacji obrazu, co przy dużym zoomie i małej praktyce może drastycznie obniżyć jakość zdjęć...
  • Poziom 21  
    Cytat:
    Ale Fuji 5600 nie ma stabilizacji obrazu, co przy dużym zoomie i małej praktyce może drastycznie obniżyć jakość zdjęć...

Szkoda że nie zauważyłeś że Fuji brak stabilizacji z powodzeniem i "górką" rekompensuje wysoką użyteczną czułością.

W notatkach mam kilka ciekawych prawd o stabilizacji wynotowanych z dyskusji na CF-ie:

- Stabilizacja nie zastąpi czułości, czułość bez problemu zastąpi stabilizację
    - Stabilizacja działa tylko i wyłącznie na drgania reki, nigdy na poruszające się fotografowane osoby czy przedmioty.
    - Stabilizacja nie działa jak w reklamach.
    - Stabilizacja nie sprawdza się przy zdjęciach nocnych, statywu nie zastąpi.
    - Stabilizacja bardziej od dłuższego naświetlania nadaje się do zdjęć przy dużych ogniskowych, ale też bez przesady.
    - Stabilizacja owszem działa ale nie ma co jej przeceniać.
    - Stabilizacja jest ciekawą propozycją ale nie powinna być głównym priorytetem przy zakupie aparatu.
  • Poziom 12  
    Pytałem się dwóch zawodowych fotografów i odradzili mi S5600 "Fuji czesto się psują i na zdjęciach widać fioletowe cienie... . Jak aparat to tylko Nikon lub Canon".
  • Poziom 21  
    Cytat:
    "Fuji czesto się psują

Hmm - ja słyszałem o dwóch przypadkach, ale zapytaj wilde_hilde podejrzewam że bedzie miał pewniejsze informacje, niż pogłoski

Cytat:
    i na zdjęciach widać fioletowe cienie...

Tak jak na innych konstrukcjach z tej klasy sprzętu (canon i nkon też nie sa od tego wolne, o czym ci imho pseudo-profi zapomnieli) - kwestia kompromisów i głównie kosztów

Cytat:
    Jak aparat to tylko Nikon lub Canon".

Tylko że Nikon w tej cenie robi aparaty dla inteligentnych inaczej amerykańskich gospodyń domowych, a Canon walczy średnią serią S
  • Moderator
    Albo trefny :-(
  • Poziom 19  
    wroblewg napisał:
    Cytat:
    "Fuji czesto się psują

Hmm - ja słyszałem o dwóch przypadkach, ale zapytaj wilde_hilde podejrzewam że bedzie miał pewniejsze informacje, niż pogłoski

Nie zauważyłem żeby aparaty FUJI były badziej awaryjne niz inne markowe produkty - problem Fuji w PL po prostu zaczyna się jak jednak aparat się zepsuje - aparaty są często wysyłane do serwisu w Niemczech, co znacznie wydłuża okres naprawy.

Osobiście ciekawy jestem następcy S5600 - bo testy swoje, a w praktyce lepiej aparat 'miec w ręce'.
  • Poziom 20  
    Dziękuję za cenne informacje. Jeszcze jedno pytanko. Co i jak można sprawdzić w momencie kupna aparatu, na co zwrócić szczególną uwagę? Chodzi o Panasonica FZ-7 lub Canona S2.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Planuję kupić aparat cyfrowy-Nikon COOLPIX L15 Jestem amatorem także nie potrzebuję profesjonalnego sprzętu,co myślicie o tym modelu? Z góry dzięki za odpowiedzi:)