Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Dewoo - panel sterowania

Dodo 02 Sep 2006 09:19 1110 5
 • #1
  Dodo
  Level 11  
  Mam krótkie pytanie, nie wiem czy mi pomożecie gdyż mam samochód na parkingu i nie pamiętam modelu tego radia, ale chodzi o podświetlenie panelu wyjmowalnego do sterowania. Tam jak go rozkreciłem jest 5 żaróweczek całoszklanych z nałożonymi zielonymi kapturkami. Wszystkie są spalone więc nie mogę sprawdzić ich oporności, ale mam pytanie na ile Volt mogą być takie żaróweczki, poniważ dałem na 12 i prawie nic nie widać że coś świeci, dałem na 6 i prawie to samo, owszem trochę jaśniej, w takim razie jakim napięciem mogą być zasilane ?
  Pozdrawiam serdecznie
 • #2
  paw2501
  Level 22  
  Jezeli zarowki sa polączone w szereg to zapewne sa 3V.


  POZDROWIENIA DLA TORUNIAKOW!!!:D
 • #3
  Dodo
  Level 11  
  Raczej chyba tak, nie zrwróciłem widzisz uwagi, ale jeśli radio jest wyłączone to podświetlana jest tylko skala czyli wyświetlacz bo tam jest zegar i wyłącznik, jak włącze to podświetlane są wszystkie pozostałe przyciski. No tak podejrzewałem że na 3 V bo wstawiłem na 6 i też słabo świeci chociaż wieczorem jak jest ciemno to przynajmniej coś widać. Ale dla mnie jeszcze słabiutko. masz rację wymienię na 3 V i napewno będzie OK.
 • #4
  Dodo
  Level 11  
  Niestety, zarówki 3 V stale się przepalają , szczególnie ta która jest przy włączniku i przed właczeniem radia oświetla wyswietlacz. Zaraz po przekreceniu kluczyka spali sie i koniec. Chyba wrócę do 6 V, chociaz ciemniejsze to jednak cos widać.
 • #5
  paw2501
  Level 22  
  Podaj dokladnie jaki masz model radia to sprawdze jakie dokladnie tam sa zarówki
 • #6
  Dodo
  Level 11  
  Na panelu zewnętrznym nie pisze, ale w środku pisze AKF - 9595
  A może by tak zamienić na diody, chociaż otworki w płytce są zby małe. Sam nie wiem

  Proszę wybacz, ale myślałem ze dzis kupię, ale w takim tempie to na Gwaiazdkę radia nie zrobię. Bez urazy, ale choc te kilka słów. Proszę.