Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Policyjne radio CB jak przerobić... lub kupić :-)

rektiv 25 Lip 2007 21:52 86765 46
    sq6ade
    Poziom 40  
    rancho1 napisał:
    Witam
    Jack antena wymiękł.... Ludzie co wy wypisujecie!!!!. Jak wam złodziej dźwignie samochód, wyczyści hatę lub... to wtedy pojawia się refleksja dlaczego??? No ale jak stado... podaje takie info na forum przeznaczonym dla ZNAWCÓW ???

Niech psiarni kupią odpowiedni sprzęt i zapłacą lepiej za robotę i nie pozwolą na opieprzanie się w robocie to będzie moooże jakiś efekt.
    Póki mają stare efemki będą nasłuchiwani przez znudzonych maniaków a że gadają głównie o "leżakach" na trawniku albo o "domowych" to w czym problem? :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    dexxxon
    Poziom 12  
    Podsłuchiwanie nie jest karalne tylko zamieszczanie i rozpowszechnianie informacji ktore usłyszymy np w internecie.Nikt nie moze zabronic podsluchiwania,moga sobie zakodowac rozmowe jedynie,cba zawsze koduja.Odradzam montowania odbiornikow kitow itp raz jest to drogie jak amatorski sprzet a po 2 w domowych warunkach jest to strasznie trudne to zestrojenia,mimo iz sa zastosowane w nich dlawiki nie zmiania to faktu ze bez duzego doswiadzczenia i specjalistycznych miernikow zestrojenie takiego odbiornika graniczy z cudem.
    marioFTB
    Poziom 10  
    tak sie składa ze mam taki sprzęt do................ krutkofalówke policyjną.Ale pracuje w policji koledzy to wiec..................... Najlepiej by było zebyście zakonczyli juz ten temat
    :D

Zgodnie z punktem 15 regulaminu, proszę poprawić post.
    Użyj przycisku Policyjne radio CB jak przerobić... lub kupić :-) przed wysłaniem postu.
    /c2h5oh/
    Pituś Bajtuś
    Poziom 28  
    marioFTB napisał:
    krutkofalówke policyjną.Ale pracuje w policji koledzy

Więc jednak te dowcipy o policjantach są prawdziwe. Mój Ty "krutki"...
    Moon voyager
    Poziom 21  
    I ja również wiem, że..." posiadanie urzadzeń nadawczo-odbiorczych umozliwiających odbiór lub nadawanie informacji niejawnych oraz rozpowszechnianie tychże Jest zabronione... To tyle od strony prawa. Należy jeszcze odróżnić przypadkowe wejście w posiadanie wiadomości niejawnych od działalności celowej. Druga strona medalu , to to co ty młodszy kolego chciałbyś usłyszec na tym pasmie? wykazujesz się w tym przypadku dużą naiwnością sądząc, że będziesz przez jakiś przypadek dopuszczony do jakichś super tajnych wiadomości. BZDURA. Naiwność dziecka. Nikt poważny, zajmujący sie krótkofalarstwem nic ci nie podpowie, choćby i dlatego, że słuchanie policji nie wchodzi w zainteresowania krótkofalarskie i nie ma z krótkofalarstwem nic wspólnego. Ot dziecinanda, która może skończyć sie nawet w sądzie. i tyle. Pozdrawiam vy 73 de sp7xjb.
    M. S.
    Poziom 34  
    A czy budowa samodzielna odbiorników jest związana z radioamatorstwem? Buduję sobie odbiornik na taką częstotliwość na jaką chcę. Tak się składa, że pasmo 172MHz dobrze nadaje się do eksperymentów z odbiornikami komunikacyjnymi. Dla czego? Otóż ruch w tym paśmie jest spory wiec nie trzeba czekać kilka dni aż ktoś na 2 m. się odezwie. Do tego można słuchać sygnałów nadawanych z różnych odległości. Zabawa polega nie na tym żeby słuchać tylko na tym żeby słyszeć - najdalej i najlepiej. Obecnie słyszę nadajniki z odległości 50km. Czy służby też mogą na taka odległość prowadzić korespondencję, czy może jestem już od nich lepszy? Co do wartości informacji to dla mnie jest żadna. No chyba, że miałbym lawetę pomocy drogowej.
    Poza tym nabrałem większego szacunku dla służb. Łatwej roboty to oni nie mają.

Poza tym witamy Pitusia Bajtusia, któremu najwyraźniej kontrolery się nieco znudziły.
    robokop
    Moderator Samochody
    M. S. napisał:
    Obecnie słyszę nadajniki z odległości 50km. Czy służby też mogą na taka odległość prowadzić korespondencję, czy może jestem już od nich lepszy?
    W sprzyjających warunkach mogą, kwestia wysokości (widoczności) anten . Nie wiem co prawda jak Policja, ale np w przypadku ŻW pracującego troszkę niżej na paśmie słyszałem łączności na odległość Wawa - Siedlce. Żandarmi w Wawce używali wtedy 10 watowych Radmorów, Policja natomiast w konwencjonalnym systemie też używa starych radmorów (obecnie już wyjątkowo rzadko) albo Motorolek, dysponujących sporo większą mocą i czułością.
    Moon voyager
    Poziom 21  
    Drogi kolego M.S. z tego co widzę a właściwie czytam o twoich umiejetność krótkofalarskich wynika, że licencję (jeśli w ogóle ją masz) zdobyłeś przez przypadek. Pozostawiam twoją wypowiedź bez żadnego komentarza. Po prostu z pijanym się nie dyskutuje bez względu na to czy upił sie wódą czy własnymi racjami. Domyślam się, że ze względu na zbyt młody wiek nie bardzo wiesz oczym rozmawiasz. Mogę cię tylko zapewnić, że twoje eksperymenty radiowe na pasmach przeznaczonych dla kogoś innego predzej czy poźniej skończą się dla ciebie smutno. Poza tym możesz sobie dalej snuć teorie o swoich swobodach, nieograniczonej wolności i o tym, że możesz robić co chcesz. Szkoda mi czasu.
    M. S.
    Poziom 34  
    Nie wiem dla czego kolega nie odróżnia urządzeń nadawczych czy nadawczo-odbiorczych od służących wyłącznie do odbioru. Nie mam licencji bo nie muszę jej mieć. Powód - NIE NADAJĘ. Mam za to certyfikat dostępu do informacji niejawnych. Szanuję eter bardziej niż ktokolwiek inny. Zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństwa nadawania sygnałów radiowych - szczególnie w paśmie lotniczym. Swoimi działaniami (odbiornikami radiowymi) nikomu nie szkodzę gdyż sygnały z heterodyn są zbyt słabe, żeby cokolwiek zakłócać w promieniu większym niż 1m. i jednocześnie nie większe niż wydobywające się z radioodbiornika lub telewizora. Nad opanowaniem wiedzy o konstrukcji odbiorników pracowałem ok. 20 lat, bynajmniej nie od kołyski i jeszcze mi sporo brakuje. Kiedyś nie było internetu gdzie wszystko jest podane na tacy. Na dzień dzisiejszy z przysłowiowej szpulki drutu umiem zrobić jako taki odbiornik radiowy.

Jeśli mimo tych wyjaśnień uważasz, że budowa odbiorników radiowych jest zakazana, i że swoją działalnością szkodzę to wytłumacz
    mi to dogłębniej.

Słucham sobie pasma 2m. i 0,7m. i stwierdzam, że prawdziwych radioamatorów można policzyć na palcach jednej ręki. Pozostali biorą 2000zł. i kupują sprzęt w sklepie. Z takimi można pogadać tylko o pogodzie. Jest to jeden z powodów, dla którego uznałem moją obecność w eterze jako zbędną.

Jeszcze raz jasno napiszę. MOJE ANTENY NIE EMITUJĄ FAL RADIOWYCH! Radio buduję nie po to żeby słuchać tylko po to żeby słyszeć. Zasłyszane informacje nie są przeze mnie rejestrowane i udostępniane. Gdyby kolega posłuchał to by wiedział także iż są bezwartościowe. Ważne sprawy są załatwiane przez telefon. Interesuje mnie sam odbiornik i jego możliwości a nie treść komunikatu.
    Gdybym chciał słuchać to kupiłbym skaner (czy to też nielegalne). Naprawdę taniej wychodzi!

Pozdrawiam.

P. S. polecam ciekawą dyskusję http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&fil...=0&postorder=asc&highlight=nas%B3uch&start=60
    niestety częściowo opartą na starych przepisach oraz nowe przepisy -

ustawę z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne. (Dz.U. z 2004 r. Nr 171, poz. 1800) art. 144 i 208

Art. 208.
    1. Kto bez wymaganego pozwolenia używa urządzenie radiowe nadawcze lub nadawczo-odbiorcze podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo
    pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 144.
    1. Nie wymaga pozwolenia używanie urządzeń radiowych przeznaczonych
    wyłącznie do odbioru.
    sq6ade
    Poziom 40  
    Szkoda że temat schodzi na psy.

SP8JUX zaproponował taki prosty schemat konwertera - po lekkiej modyfikacji p.cz. na okolice 27MHz i dodaniu syntezera może z powodzeniem służyć do odbioru VHF na popularnych emisjach.

A Moon voyager niech się więcej nie błaźni zaściankowymi gusłami z minionej epoki.
    Moon voyager
    Poziom 21  
    Mimo., że nie chciałem już więcej zabierać głosu w tej sprawie, to jednak sprowokowany przez wypowiedź kol M.S poczułem sie, że tak powiem wywołany do tablicy. Otóż drogi kolego. Nikt nie zabroni koledze budować odbiorniki radiowe I PROSZE NIE WYPACZAĆ mojej wypowiedzi. Dziwne wydaje mi się tylko, że akurat zastrzeżone pasmo dla policji wydaje się koledze najlepszym polem dla treningu. Dziwne to nieprawdaż? Ma kolega setki aby nie powieedzieć tysiace wspaniałych miejsc w eterze, ale akurat to policyjne jest najlepsze. Prawda? Ja nie twierdzę, że działalność kolegi przynosi szkodę, ale są ZASADY, których powinniśmy przestrzegać. Inaczej może sie zdarzyć np. że ktoś kto podobnie myśli kupi sobie no .. na przykład pistolet i będzie twierdził, że może go posiadać bo nie strzela do ludzi tylko tak sobie w powietrze. Może ten przykład z pistoletem jest trochę przesadzony, ale w tym momencie nic lepszego nie przyszło mi do głowy. Zresztą kazdy przy odrobinie wyobraźni sam sobie może znaleźć inne przykłady lepiej pasujące do dyskusji. Nietety panowie przykro mi ale prawo nie jest po to aby je omijać ale aby je przestrzegać inaczej żylibyśmy w totalnym chaosie gdzie każdy tworzyłby sobie sytuację dla niego samego wygodną. Zatem buduj sobie kolego M.S co ci się podoba i aby nigdy to nie obróciłó się przeciwko Tobie. Ja osobiście mam to gdzieś. Natomiast dziwię się koledze SQ6ade, który jako krótkofalowiec powinien dawać przykład w poszanowaniu prawa eterowego i ZASAD na nim obowiązujących. NIE WCHODZI SIĘ CELOWO NA CZĘSTOTLIWOŚCI PRZEZ KOGOŚ OPŁACONE I ZAREZERWOWANE. Prawda? Kol. Sq6ade reprezentuje dziwną moralność. Zatem to niech kol. NIE BŁAŹNI SIĘ swoimi teoriami o tym co wypada a co nie. W eterze to właśnie krótkofalowcy powinni być elitą elegancji i porządku a nie błaźnić się teoriami o używaniu pasm zarezerwowaniu dla kogoś innego. Równie dobrze może kol. wziąć cudzy samochód i twierdzić, że nic sie nie stało, bo chciał się tylko przejechać po cudzym podwórku i zaraz wysiąść. Niestety, Dura Lex Sed Lex. Pozdrawiam
    sq6ade
    Poziom 40  
    Moon voyager napisał:
    NIE WCHODZI SIĘ CELOWO NA CZĘSTOTLIWOŚCI PRZEZ KOGOŚ OPŁACONE I ZAREZERWOWANE. Prawda?

Jak to sie nie wchodzi? Wchodzi się i się słucha - i dotyczy to również licencjonowanych radioamatorów. A skoro to nie ma nic wspólnego z hobby krótkofalarskim jak piszesz to po co w to mieszasz tzw. ham spiryt?
    I jeszcze nie znasz obowiązujących przepisów ......
    M. S.
    Poziom 34  
    Wskaż zatem kolego lepsze "legalne" i czynne częstotliwości na VHF'ie, gdzie można zestroić odbiornik i dopieścić go na maksymalną czułość, a ja się chętnie przestroję. Tylko nie mów o radiofonii UKF bo przy kilowatowych mocach nadajników potrafię ich słuchać na żelazku.
    albion1
    Poziom 17  
    Ja wiem. Air Band. No ale ja nie o tym chciałem. Mam jakieś dziwne wrażenie, że kolega Moon voyager jest starym „wyjadaczem eteru” dzielącym nas pasjonatów fal radiowych (jakim ja sam jestem) na krótkofalowców i całą resztę. Niestety osobiście muszę się zaliczać do tych „gorszych”. Pomimo że nie mam licencji krótkofalowca ani nawet nasłuchowej, mam w swojej kolekcji kilkadziesiąt sztuk QSL, no ale pewnie zdobyłem je podstępnie i nielegalnie bo użyłem do tego własnej roboty sprzętu. A i pewnie moja moralność stoi na bardzo niskim poziomie bo czasem lubi sobie posłuchać pasma powyżej 172 MHz (oczywiście tez nielegalnie bo na zrobiony własnorecznie konwerterze dołączonym do CB). A koledze Moon voyager życzę dalszych sukcesów w nawracaniu na drogę moralności.
    Moon voyager
    Poziom 21  
    po przeczytaniu komentarzy kol.kol M.S., Albiona, sq6ade dochodze do wniosku, że są one zupełnie pozbawione złośliwości i na pewno będą zalążkiem nowych zasad wspożycia w eterze. Jeśli chodzi zas o meritum sprawy to w/g mnie ..."róbta co chceta.." ja osobiście i tak bedę kierował się przede wszystkim zasadami, które regulują a przynajmniej powinny regulować nasze codzienne życie. Tak np. chociażby to, że bez trudu przez cieńką ścianę mogę słyszeć o czym rozmawiają moi sąsiedzi to, dalej tak jak do tej pory nie będę ich słuchał a swoje uszy mogę trenować gdzie indziej np.w filharmonii. (to takie miejsce do którego przyjście dla wielu przynosi wstyd i ujmę na honorze). Drogi kolego Albion ja naprawdę nie dzielę ludzi na lepszych i gorszych ja ich tylko rozróżniam na mądrych i głupszych (nie głupich nie) kol. M.S. nikt Ci nie każe cokolwiek zmieniać rób co chcesz. Kol. sq6ade snuj swoje teorie o wolności i swobodzie. Co do mojej znajomości przepisów bądź spokojny. Jak do tej pory nigdy nie miałem konflików z prawem. Często rozumowanie niektórych przypomina mi przekonanie pirata komputerowego, który kradnie programy komputerowe i mówi, że dlatego, bo nie ma na nie pieniedzy a pieniędzy nie ma, bo mało zarabia a mało zarabia, bo się nie uczył a mało się uczyć jest jego niezbywalnym prawem i wara innym do niego. Zatem w porządku "róbta co chceta" a jeśli któregoś dnia zabluźnicie na bajzel który Was otacza pamiętajcie proszę, że nie macie do tego prawa, gdyż sami jesteście jego współtwórcami.
    c2h5oh
    Moderator
    Cześć.

rektiv napisał:
    Mam małe pytanie jak mozna przerobić CB lub gdzie można kupić. Żeby można było słuchać naszych kochanych służb??

ps. Wiem ,że policja nadaje na UKF więc może jakieś schematy ... Ogólnie doradźcie jak to najlepiej rozwiązać...

To było pytanie.
    Cytuję je, ponieważ odpowiadający, dawno już zapomnieli, na jaki temat mają pisać. Autor tematu też dawno przestał się nim interesować.
    Ze względu na to, że dyskusja od dawna nie ma nic wspólnego z zadanym pytaniem, a wypisywane są przez niektórych Kolegów bzdury sięgnęły zenitu, temat zamykam.