Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz samochodowy, gdzie dać sygnał?

02 Wrz 2006 15:53 1520 8
 • Poziom 18  
  Dostałem wzmacniacz samochodowy (stereo) chyba niemiecki i nie wiem gdzie dać sygnał wszystkie kable są podpisane tak jak na załączonym zdjęciu tylko dwa kable nie są podpisane (zielony i szary). Dawałem sygnał z odtwarzacza cd na te dwa przewody i masę na radiatory wzmacniacza i nie grał.Myślę że te przewody trzeba podłączyć pod wyjście innego wzmacniacza ale nie jestem pewny i nie chcę nic uszkodzić dlatego proszę was o pomoc.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Ten "wzmacniacz" ma mniej mocy niż nowoczesna końcówka w radiu. Możesz go sobie w buty wsadzić lub zrobić z niego wzmacniaczyk do komputera.
  Najprawdopodobniej służy on do podłączenia do radia starego typu, czyli ma wejście tylko po wysokiej (z wyjścia głośnikowego) i gdzie głośniki miały wspólną z radiem masę. Najprawdopodobniej wejścia to te dwa wolne przewody, a masa to czarny. Jak chcesz mu zwiększyć czułość na wejściu, tak by można było go wysterować sygnałem z czinczy, to musisz wywalić dzielnik z wejścia, albo wstawić tam potencjometr, bo on nawet regulacji głośności nie ma, tylko basy i wysokie tony.
 • Poziom 18  
  Przy zasilaniu jest bezpiecznik 5A. Ten wzmacniacz służy do tego aby w radiu było zamiast 2 to 4 kanały? To ile on może mieć mocy? I jak go podłączyć?Wśrodku są 4 scalaki TA7205.A jak ten dzielnik wygląda?
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Już ci napisałem. Do tych dwóch wolnych przweodów dołączasz wyjścia + z wyjść głośnikowych radioodbiornika. A masy podajesz wspólnie na masę tego wzmacniacza. Ale jak masz nowe radio, gdzie wyjścia głośnikowe mają osobno po dwa przewody na głośnik i końcówka pracuje w układzie mostkowym (wszystkie nowsze radia samochodowe), to raczej tego nie podłączysz. A ten wzmacniaczyk ma tylko dwa wyjścia. I znikoma moc sięgającą kilku watów. W nowych radiach siedzą bezpieczniki 10 A...
 • Poziom 18  
  A jak ten dzielnik wygląda i gdzie mam wstawić potencjometr?
 • Poziom 38  
  Pracują tam TA7205 w mostku. Realna moc to ok 10-15W 4R na kanał.
 • Poziom 18  
  Jak wygląda ten dzielnik. To jest podobne do transformatora?
 • Poziom 18  
  Dzięki za pomoc