Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piloty na HCS200 nie działają (do TICO)

crocs 02 Wrz 2006 16:09 3181 6
  • #1 02 Wrz 2006 16:09
    crocs
    Poziom 16  

Witam
    Mam problem z pilotami na HCS200/SN (do TICO). Poprzedni właściciel nie wie jak doszło do usterki. Oba piloty zachowują się podobnie, tzn. LED-y świecą cały czas, rozładowując baterię. Jednym z nich coś tam jeszcze można załączyć :-)
    Wewnątrz nadajników praktycznie poza HSC i tranzystorem (właśnie, jaki tam stoi - jakiś polowy?) i elementami biernymi SMD nic nie ma.
    Sprawdziłem lutowania pod lupą, ale na oko wszystko ok. Podejrzenie moje pada na scalak, tylko dlaczego leżą w obydwu nadajnikach? Może poprzedni właściciel przy wymianie baterii pomylił biegunowość? Nie wiem jak to jest (czy w ogóle) zabezpieczone przed takim fantem.
    CZy samemu można coś zaradzić?

0 6
  • #2 03 Wrz 2006 11:08
    rysiu666
    Poziom 19  

To nie forum jasnowidzów:) Napisz coś o tym alarmie, pilocie, może jakieś zdjęcie pilota.

0
  • #3 03 Wrz 2006 14:58
    jacq
    Poziom 22  

Jeśli switche są ok to pewnie padły kodery hcs, niezbyt często się to zdarza ale się zdarza i objawy są właśnie takie.
    pozdr

0
  • #5 03 Wrz 2006 15:29
    crocs
    Poziom 16  

jacq napisał:
    Jeśli switche są ok to pewnie padły kodery hcs, niezbyt często się to zdarza ale się zdarza i objawy są właśnie takie.
    pozdr

Ciekawe, że padły obydwa. Jakaś wadliwa seria ze skroconą żywotnością?
    A może poprzedni właściciel zmienił biegunowość baterii przy wymianie i szlag je trafił. No chyba, że układy mają przed czymś takim zabezpeiczenie.

0
  • #7 03 Wrz 2006 20:59
    rysiu666
    Poziom 19  

Wyglada mi ten pilot na Space-a.Przelutuj HCS-a częstą wadą tych pilotów było własnie odlutowanie sie układu i objawy były podobne dioda swieciła a alarm nie reagował. Jesli to nie pomoże spróbuj wkodowac.

0