Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OR Turandot - naprawa i przestrojenie

02 Sep 2006 18:56 6799 11
 • #1
  User removed account
  User removed account  
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Stanisław2003
  Level 28  
  Nie bardzo rozumiem dlaczego nie podajesz zdjęcia z przodu tego radia.Chociaż domyślam się co to za odbiornik nie rozumiem również dlaczego mam płacić punktami za oglądanie tych zdjęc bez uprzedzenia.Coś mi tu nie pasuje!!
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  jozefg
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Zmniejsz pliki poniżej 250KB i będzie bez prowizji :)
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  Stanisław2003
  Level 28  
  Lampy elektronowe i półprzewodniki
  ECC 85 wzmacniacz w.cz., heterodyna i mieszacz dla toru FM,
  ECH 81 - mieszacz i heterodyna dla toru AM oraz wzmacniacz p.cz. dla toru FM,
  EBF 89 - wzmacniacz p.cz. dla toru AM i FM oraz detektor w torze AM,
  ECC 83 - wzmacniacz napięciowy m.cz.,
  EL 84 - wzmacniacz mocy,
  EM 80 - elektronowy wskaźnik dostrojenia,
  2 x DOG 53 - para diod germanowych detektora stosunkowego w torze FM.

  Przestrajac nie ma co bo UKF jest zbyt kłopotliwy do zrobienia.Były kiedys stosoowane specjalne przystawki ale "w drugą stronę"
 • #9
  User removed account
  User removed account  
 • #10
  Przem188
  EDA specialist
  Ja mam kilka radii tego typu przestrojonych, w jaki sposób? Biore stare radio za grosze samochdowe,, takie made in china, w nich jest z boczku mała płytk, na której jest głowica UKf, czesto razem z pośrednia, ale to mnie nie interesuje, mocuje ta płytke wewnątrz, i to kondensatora stronieniowego na tej płytce podpinam napęd od skali. Rezultat jest więcej niz dobry, gra to cudnie, czyściutko, radio czułe i wreszcie słychać cudowny dżwięk lamp na paśmie FM. Wiem, że to nie jest to, aby i głowica była na lampach, ale bardzo trudno jest przestoić głowice na lampach. Podziękowania należa sie mojemu ojcu, który nadal w tym dłubie, specjalnie go poprosiłem, aby obejrzał zdjęcia. Mi podziękujesz, jak klikniesz pomógł. RAdia nie sprzedawaj, naprawdę szkoda. Mimo, że to radio do eleganckich nie należy. Ja posiadam przestojone moim sposobem, m. inn. Eroice, Mazur i Telefunkena. Polecam, jest trochę zabawy, ale raczej mechanicznej, niż elktrycznej, zasilanie do głowicy 12V skądś wygrzebesz, ew. dzilnik napięcia i filtr, bo głowica ma niewielki pobór. Sygnał pobierasz w zalezności od typu scalaka uzytego w głowicy z nózki z wyjściem m.cz i podłączasz pod klawisz Ukf, tam gdzie jest wyjście z oryginalnej głowicy. Mam schemat tego radio odbiornika, jak i wielu innych. Jeżeli chcesz, podeślę go tutaj, tyle,ze musisz poczekac, w poniedziałek bym go u kolegi zeskanował i wrzucił tutaj.
 • #11
  User removed account
  User removed account  
 • #12
  Przem188
  EDA specialist
  Moduł nie wiesz gdzie dorwac? Pisałeś ze pojawiasz się na gieldzie, zajrzyj na stoisko z radiami samochodowymi lub ze szrotem radiowym. Kup takie naprawę najprostrze radio samochodowe z Chin, jak na to radio popatrzysz od przodu to po prawej będzie mala płytka z trymerem strojeniowym na jakimś 16-sto lub 14-sto nóżkowym scalaku typu KIA, TA8164, lub coś w tym stylu. Ten scalak zawiera głowice i pośrednią w sobie. Może być głowica na 2 tranzystorach i scalak jako posrednia. Takie radia nowe można było kupić u ruskich na targu za 20-30 zeta kiedyś. Moduł ten musisz gdzieś umocować, tak, aby kółko założone na oś trymera strojeniowego było w torze biegu linki od głównego kondestatora. Linkę tą musisz nieco przedłużyć, aby starczyło na 2 zwoje na koło trymera. Podłączasz masę, 12V i wyjśćie p.cz. 4 przewody.
  To wszystko. Proste i skuteczne.
  Powodzenia.