Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Calibra - auto nie gaśnie po przekręceniu kluczyka

liqid_18 02 Wrz 2006 23:03 1683 3
  • #1 02 Wrz 2006 23:03
    liqid_18
    Poziom 2  

Witam mam taki problem,dzis jechałem sobie ,prubuje wyłączyć silnik a tu nic po przekręceniu kluczyka silnik dalej pracuje,dodam ze w schowku z bezpiecznikami jest jeden przycisk na kabelku od alarmu(niewiem co i jak bo samochód mam od wczoraj)centralny z pilota przstał działać,gdy przytrzymam dłużej ten przycisk to czerwona lampka gaśnie(dodam że są dwie czerwone lampki po dwóch stronach kierownicy)ale nic sie niezmienia dalej się palą kontrolki,po ponownym przytrzymaniu przycisku włańcza sie alarm na ok.2sek. i zapala sie znowu kontrolka.Wie ktoś co jest?? niechce wywalać kasy na naprawe w serwisie:cry:

aha zapomniałem dodać ze po kilku prubach udało mi sie nachwile zrobić ze kontrolki zgasły,ale wtedy zaczeły się świecić awaryjne i po ok.30sec.znowu to samo

• #2 02 Wrz 2006 23:41
    renqien
    Poziom 32  

Raz już zakładałeś taki wątek i koledzy cię uświadomili, że za mało podajesz informacji. Teraz ponawiasz pytanie i znów za mało wiedzy.
    Musisz napisać rocznik, silnik i co bardzo ważne jakie siedzą zabezpieczenia, alarm, jego nazwa itp.

I tu ponownie moja propozycja:
    wprowadźmy zasadę, że przy zakładaniu nowego tematu wymagane jest podanie dokładnych informacji o samochodzie i urządzeniach o które pytamy. Dotyczy to nie tylko alarmów samochodowych. Zadając pytania o alarmy stacjonarne również podawajmy dokładne info o całym sprzęcie który jest podpięty. Robota niewielka a ułatwienie ogromne. Poza tym szybciej uzyskamy pomoc, a o to przecież chodzi. Może zrobić jakąś dodatkową tabelkę do wypełnienia przy zakładaniu nowego wątku?

• #3 03 Wrz 2006 01:51
    liqid_18
    Poziom 2  

Opel Calibra 2.0 8V 1991r.
    nazwy alarmu nieznam bo nigdzie niepisze nazwy

Dodano po 3 [minuty]:

do alarmu są dwie czerwone diody(jedna mruga cały czas,druga jest zależna od tego przycisku gry raz wcisne i p5zytrzymam to gasnie,za kolejnym wcisnięciem się włańcza)ale zapłon nadal jest włączony

• #4 03 Wrz 2006 11:03
    WeedSurfer
    Poziom 10  

prawdopodobnie natrafiles na przelacznik serwisowy. przelaczajac go wchodzisz w rozne etapy programowania alarmu i przez to mozesz sobie troszke utrudnic zycie. polecam wygrzebac puche alarmu i sprobowac odczytac z niej lub z ukrytej w puszce plytki producenta urzadzenia i zainteresowac sie coz to za typ urzadzenia.to moze uproscic sprawe w stopniu zadowalajacym. pozdro

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME