Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena Hustler...

03 Wrz 2006 08:22 17509 27
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich!:D
    Proszę o poradę....Czy wymiana kabla w tej antenie ze środkiem z drutu na taki z linką pomoże coś w redukcji szumów?...Czy w ogóle jest możliwa wymiana kabla w tej antenie?
    Drugi temat ...Czy jest jakiś sposób na odszumienie radia Midland 1001z?
    Za wszystkie porady bede wdzięczny...pozdrawiam :)
  • Poziom 27  
    co masz na myśli pisząc ,że szumi ? czy ciągle, nawet jak rozmawiasz z kimś na bliską odległość?
  • Poziom 11  
    Przy mijaniu się z innym mobilkiem...to raczej nie szumi, ale myslałem ze chociaż na 5-6 km bede rozmawiał bez zakłóceń....
  • Poziom 27  
    twoje radio niestety nie jest z górnej półki. do tego antena magnesowa też nie jest szczęśliwym rozwiązaniem.
    pomyśl o antenie montowanej w klasyczny sposób ,jeśli oczywiście masz możliwość takiego montażu.
    radio ,to niestety nie telefon i wraz ze wzrostem odległości od korespondenta ,jakość sygnału spada.aby to poprawić należy zadbać o poprawnie zainstalowaną antenę.

swoją drogą jak na magnesówkę to 5-6 km to i tak całkiem przyzwoicie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    RAFAŁ Wojczuk napisał:
    Czy wymiana kabla w tej antenie ze środkiem z drutu na taki z linką pomoże coś w redukcji szumów?...

Nie pomoże.
    Swoją drogą hustler, to atrapa anteny.
    RAFAŁ Wojczuk napisał:
    Drugi temat ...Czy jest jakiś sposób na odszumienie radia Midland 1001z?

Zaciągnąć squlecha, zmienić radio na inne, zmienić samochód na mniej
    szumiący, odszumić samochód.
    Michał
  • Poziom 11  
    Wiem,że przy zakupie popełniłem bład,poprostu sprzedawca mnie zbajerował.
    Dlatego usiłuję teraz jakoś wyjść z tego ....Samochód jest raczej dobry Mb Vito silnik cdi(diesel)....
    Szukam sposobów jak poprawić antenę i radio.Słyszałem ,że w radiu można coś pogrzebać i szumy ustają:D...wiem , wiem , ale cuda się zdażają...:D
    Cuda to podobno robił jeden koleś trochę lat temu ale nie na pewno.
    Sprzedawcy niestety żerują na niewiedzy kupujących.
    Nowe samochody potrafią produkować dużo zakłóceń.
    Opisz jak to wygląda, czy jak wyłączysz silnik maleją itp. Na razie możemy tylko domyślać sie jakie jest ich pochodzenie.
    Michał
  • Poziom 16  
    Stare diesle to byly "ciche" w sęsie zakłóceń samochody, a dzisiejsze (wszelkie pompowtryskiwacze,komputer itd. to prawdziwe "siewniki zakłóceń".
    Ratuje cię wymiana radia na jakieś lepsze (mniej szumiące) anteny na lepszą i zamontowanie anteny w miarę daleko od silnika (np.tył dachu, choc jak wiadomo najlepiej jest gdy antena jest na środku) to choc trochę spadą zakłócenia generowane przez silnik.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Szumy to są zakłócenia generowane przez samochód i odbierane przez radio. Zeby się o tym przekonać sprawdź czy jak silnik i inne urządzenia w samochodzie są wyłączone to poziom tych szumów jest taki sam. Jeżeli jest mniejszy to wymiana radia nic nie da. Lepsze radio ma większą czułość i będzie jeszcze lepiej odbierać szumy. Ponadto jeżeli staniesz blisko jakichś zabudowań to zgromadzone w nich urządzenia elektryczne i elektroniczne mogą generować odbierane przez ciebie zakłócenia. Antenę Hustler wyrzuć na śmietnik. Nie jest warta tego aby brać ją do ręki. poczytaj sobie tego postu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic577255.html
  • Poziom 11  
    WITAM!
    Okazało się ,że szumy nie pochodzą od samochodu.Rozebrałem podstawe anteny-operacja bardzo prosta ,trzeba odkleić folie na spodzie magnesu,tam jest nakretka "11", a następnie można się dostać do cewki i wszystkich połączeń lutowanych- wymieniłem kabel na taki ze srodkiem z linki zamiast drutu,poprawiłem luty i ustawiłem antene na srodku dachu. pojechałem do fachowca na zestrojenie,bez dotykania swr kanał 1-1.1 , 19-1.2 , 40-1.4, a więc ok"! Natychmiast sprawdziłem zasięg w mieście 5-6km, na drodze 9-11km.Magnes neodymowy trzyma się dachu jak przyspawany. Tak więc jak za taką kasę antena całkiem niezła.....a te negatywne opinie pochodzą pewnie od osób ,które jej nigdy nie miały. Anten Hustler sprzedaje się naprawdę dużo i zawsze znajdzie się jakaś wadliwa....Pozdrawiam....
  • Poziom 13  
    A od kiedy antena ta ma żyłę z drutu???Widziałem tylko linki ..
  • Poziom 11  
    Wszystkie Hustlery mają oryginalnie srodek z drutu(oczywiście te oryginalne).Po zakupie anteny(nie na allegro) tylko w sklepie w Toruniu....zobaczyłem ,że kabel ma srodek z drutu, a na koszulce jest nadruk "made in usa"...wymieniłem go na kabelek kupiony w poltronexie ze srodkiem z linki...jest ok'!...pozdro....
  • Poziom 40  
    Dobre kable antenowe mają drut jako żyłę.Ale przy magnesówce to kiepska sprawa - kabel może się szybciej złamać
  • Poziom 2  
    Wielu Kolegów pisze że antena Hustler to badziewie , że szkoda brać do ręki itp. Co w takim razie należało by napisać o antenach typu Midland 18-244 lub innej szprysze tego rodzaju ? . Ja posiadam Hustlera i do zapytania o drogę i czy miśki stoją zupełnie mi wystarcza.
  • Poziom 11  
    Mam Hustlera od dwóch miesięcy,były momenty że myslałem o zamianie na inną "lepszą " antenę. W między czasie użytkowałem auta wyposażone jedno w radio president herbert II i antene presidenta dł.160cm, a drugie miało radyjko unidena 510 i antenę presidenta dł140cm.
    Więc mam jako takie porównanie i nie bede tu twierdził ,że oba te zestawy działały porównywalnie z Hustlerem,czułem różnice in plus...ale nadal bede twierdził,że za ok.100zł to świetna antena....
    Super mocny magnes(wczoraj miałem okazję porównać z magnesem o sred.14cm i Hustler ma o wiele mocniejszy pomimo swoich 9cm),zasięg w mieście 5 km,na trasie 8-10km (sprawdzone), a ilość szumów ściągana przez nią jest porównywalna z presidentem,ale od tego jest sqelch w radyjku ,ew.rf-gain (tylko trzeba się nauczyć nimi posługiwać).
    Bardzo ważne jest pociągnięcie przewodu antenowego i podłączenie prądowe radyjka. Jako użytkownik mogę z czystym sumieniem polecić tą antenę innym.....Na koniec zaznaczę ,że nie jestem importerem tych anten...:D...pozdrawiam....
  • Poziom 10  
    Ja mam sporo doczynienia z CB i jesli chodzi o tę antene to za taka kase bardzo dobry sprzet. Onwa MK3 i ta antenka to super zestaw jesli jest dobrze zestrojony to nawet do 20km mozna wyciągnąć.
  • Poziom 11  
    witam
    kupiłem antene Hustler ic100 i zacząłem ją oczywisie stroić. po pierwszym wpięciu swr 2,8 na 19tym
    po skróceniu anteny (według wszystkich przeczytanych postów) o 1cm (albo raczej 5 razy 2mm) udało mi się zejśc na swr=2.0
    potem według podpowiedzi jednego kolegi z forum nabyłem drut spawalniczy i dalsze docinanie robiłem na nim.
    co się okazało nawet po skróceniu go o 5 cm (to znaczy 10 razy po 5mm) nic się nie zmieniło swr=2.0

jest coś jeszcze co mogę zrobić aby było niższe? podobno ma być z zakresu 1,1-1,5 a daleko mi do tego. Moze ktoś miał taki problem?

proszę o jakąś podpowiedz.
  • Poziom 18  
    zasadnicze pytanie - czy poprawnie mierzysz SWR i czy to potrafisz ??
    (czy to już robiłeś i wszystko ci wychodziło OK ) ????

jeżeli jeszcze nie lub nie masz pewności - zmontuj sobie sztuczne obciążenie z dwóch rezystorów 100 om ( metaloxid o mocy 2W - zwane potocznie bezpiecznikowymi) i sprawdź najpierw swoja SWR miarkę i metodę pomiaru.

Antena Hustler...

zrób pomiary SWR na kanałach 1 5 10 15 20 25 30 35 40 zapisz na kartkę i od ręki zrób wykresik - SWR w funkcji kanałów - co otrzymałeś ??

gdzie i jak masz postawioną antenę ???

Czy pomiary robiłeś na otwartej przestrzeni ?? ( a nie przypadkiem w metalowym garażu lub halo podziemniej ??)

to tak na początek...\

/SWJ
  • Poziom 11  
    witam
    jeśli chodzi o reflektomert to mam taki za 50zł z jednym wyświetlaczem i przełącznikiem, a pomiar robiłem według opisu na forum czyli:
    -włączałem na FWD i naciskałem na gruszkę w tym czasie pokrętłem regulowałem na SET czyli maksymalne wychylenie skali
    -nastepnie przełączałem na REF i ponownie naciskałem gruszkę i wtedy odczytywałem SWR na skali.

jedna rzecz jaka mnie zaskoczyła to to że ruszanie gruszką wewnatrz auta (czyli na przykład przybliżanie lub oddalanie od radia CB ) powoduję zmiane SWR nawet o 0,5

Jeśli chodzi o sprawdzenie przyrządu to napewno to zrobię, tylko że muszę wtyczkę kupić.

Antene mam na środku dachu (auto osobowe) a testwałem na polu nademną nie ma nic poza kilkoma drzewami.

drugą sprawą jest to że po włączeniu auta słyszę w radiu swój alternator ale to już jest mniej uciążliwe od dość małego zasięgu. wczoraj sprawdzałem z kolegą to mam jakieś 1,5km po miescie z tym że miedzy 1-1,5km już jakość mocno spada.
  • Poziom 42  
    Trafił Ci sie jakiś bubel, niestety. Albo gdzieś brak styku.

Moja IC100 po postawieniu na klapie bagażnika miała SWR 1.4 na 19 kanale. Ponieważ SWR malał w miarę wzrostu częstotliwości - wysunąłem pręt o ok. 5 mm. I teraz mam na krańcach 1.2-1.3 a na 19 kanale niemierzalny (bliski 1) - tylko wskazówka drgnie.
  • Poziom 11  
    zrobiłem

oczywiście nadal mam szumy pochodzące od silnika ale SWR jest 1,3:)

wszystkiemu winne Chińczyki:)
    do anteny dostałem gratis taką gumową podstawkę (samoprzylepną) i jak się okazało klej który na niej był tworzył chyba jakąś pojemność bo po jego dokładnym zmyciu i postawieniu na samej gumie miałem SWR=1,5
    poszukałem troche na forach i korzystając z jedenej podpowiedzi dałem miedzy tą podkładkę gumową a magnes kółko z foli aluminiowej (takiej zwykłej do pakowania jedzenia) i teraz mam na 19tym kanale SWR=1,3

oczywiści bede nadal kombinował bo sprawdziłem że zakłócenia (alternator w głosniczku) nie wchodzi przez zasialanie radia lecz przez antene (podłączyłem zasilanie z innego auta a włączenie mojego powodowało zakłócenia wiec napewno dostają się przez antene)

No ale i tak jestem na razie zadowolony że to taka pierdoła była bo już się bałem że mi tą podróbke wcisneli co się na allegro pojawiły po 29,99zł. W każdym razie dziękuje za podpowiedzi i zaczynam walke z szumami z auta.
  • Poziom 12  
    Witam ja mam taka antenke i z parapetu po zamontowaniu do radia swr mi pokazał 1,2 powtarzam z parapetu a na aucie było juz gorzej 1.4 1.6 ogólnie antene oceniam na 4- są lepsze i to nieulega wątpliwosci
  • Poziom 9  
    Ja swojego Hustlera(drut)skruciłem o około 8cm!

SWR-1kanał-1.1
    -20kanał-1.1
    -40kanał-1.5
  • Poziom 13  
    Mam pytanie czy w trakcie strojenia nie ma znaczenia, że SWR podłączamy z kabelkiem, którego długość jak wiadomo ma 20-50cm. Pytam bo po strojeniu odłączamy to ustrojstwo i czy w tym przypadku nie zmieniamy parametrów pracy stopnia końcowego w radyjku. Proszę o podpowiedzi?
    Ricorro napisał:
    Mam pytanie czy w trakcie strojenia nie ma znaczenia że SWR podłanczamy z kabelkiem którego długość jak wiadomo ma 20-50cm. Pytam bo po strojeniu odłanczamy to ustrojstwo i czy w tym przypadku nie zmieniamy parametrów pracy stopnia końcowego w radyjku. Proszę o podpowiedzi?

Jeżeli antena jest poprawnie zestrojona to wpływ kabla pomiarowego na WFS anteny jest NIE istotny.

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Dzięki Radiosystem!

Tego typu odpowiedzi powinny iść na priv - nic nie wnoszą do tematu. /yes2mike
  • Poziom 17  
    Hustler odbiera zaleznie od pogody;) jak zamoknie to sie cuda dzieja