Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

trafo - zasilacz ? począdki

bakss 03 Wrz 2006 12:42 1421 8
  • #1 03 Wrz 2006 12:42
    bakss
    Poziom 13  

witam i proszę o troszke zrozumienia i cierpliwosci przy czytaniu tego tematu.

Ogólnie to niezłe jaja - po jednym roku technikum elektronicznego 0 wiadomości o zasilaniach.Wpomneli tylko o przekładni transformatorowej. i TYle.

OD począdku.
    Czyli pomiar napiecia na transformatorze- mam 3 wyjscia na nim i który z nich obrać jako mase a które jako napięcia?
    Podaje przykład na transformatorze który mam .

trafo - zasilacz ? począdki

Lekcja Druga:]
    filtrowanie :>

jaki układ zasilacza polecacie najbardziej. i czy jest jakiś wzór na obliczanie napięcia jakie bedzie po wyfiltrowaniu ?

To tak na początek za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

0 8
  • #3 03 Wrz 2006 13:24
    bakss
    Poziom 13  

jony wielkie dzięki -właśnie zaczełem ptrzetrzepywać elektrode w poszukiwaniu jakieś makulaturki do czytania twoja też zaczęta czytana.

i tak tak co do prądu , napięcia zmiennego niema różnicy gdzie plus a gdzie musi byćpunkt odniesienia dla jednego konca miernika i dla drugiego.

3 wyjścia czyli 2 różne napięcia , i naprawde jak bym nie przyłaczył miernik do tego to mi albo wzkaże napięcie albo nie ? bez zniszczenia mierniku ?

0
  • Pomocny post
    #4 03 Wrz 2006 13:31
    jony
    Specjalista elektronik

Pewnie jest to transformator z środkowym odczepem, czyli tak jak byś podłączył dwie baterie szeregowo też mamy trzy przewody. Przełącz miernik na pomiar napięcie zmiennego (AC)
    I zmierz te napięcia i naprawdę nie ma znaczenie gdzie jest plus a gdzie minus bo to prąd zmienny( przemienny).

0
  • #5 03 Wrz 2006 14:26
    bakss
    Poziom 13  

aj POPRAWA POSTa- trafo działa - złe gniazdo w mierniku 56 V i 28 V

jak na 2 kg trafo tez musi miec zapas pradowy wiedz wzmak na tda można robić smiało -

dzięki za posta.. ogólnie serducho wali na maksa jak się pierwszy raz ggdziebie przy napieciu sieciowym :D tak samowali jak pierwszy wzmak uruchamialem na prostowniku od ładowania akumulatora samochodowego -czywiście zadziałała :D

0
  • #6 03 Wrz 2006 14:33
    ratik2
    Poziom 15  

Sprawdz omomierzem, jak będzie podejrzanie niska rezystancja albo nie będzie żadnej to spalone i możesz się pobawić w przewijanie.

0
  • #7 03 Wrz 2006 15:05
    bakss
    Poziom 13  

niska rezystancja.. jak ejst napiecie..to jest sprawny. wczesniej poprostu żle miernik podłaczyłem .

jak jest napięcie 28 i 56 czyli wszystko ok :)

0
  • #8 03 Wrz 2006 15:48
    ratik2
    Poziom 15  

Pisaliśmy swoje post jednocześnie tyle że ja na chwile odszedłem od komputera dlatego nie zauważyłem twojego postu :-D

0
  • #9 03 Wrz 2006 22:13
    bakss
    Poziom 13  

zbieg okoliczności :D

0