Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znaczna bezwładność matrycy pasywnej w laptopie Toshiba Sate

03 Wrz 2006 22:26 2006 5
  • Poziom 10  
    Witam !

Nie ma doświadczenia i nie wiem co jest powodem, ze w laptopie Toshiba Satellite 4030 matryca pasywna ma dość dużą bezwładność dla dynamicznych obrazów ?!!!
    Mam okazję porownać to zjawisko ze znacznie starszą Toshibą Satellite 210, która zachowuje się znacznie lepiej (ma matrycę aktywną)!!!
    Nie wiem co może być przyczyną takiego stanu? Muszę dodać, że mimo, że wydaje się, że niby matryca dość dobrze świeci to szczególnie przy prostych obrazach (np. przy starcie systemu i obrazach czarno-białych) widać jakby pionowe (nie poziome) cienie w stosunku do wyświetlanej treści obrazu!

Bezwładność ta znacznie pogarsza np. odtwarzanie filmów (także rysunkowy dla dzieci) ! Objawem jest spory procent nieostrych sekwencji !!!

Proszę o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie wiem od czego zacząć ?!!!
  • Poziom 40  
    Jeżeli ktoś kupuje za 50 zł sprawny laptop bo tyle on kosztuje na giełdzie to raczej do innego zastosowania niż oglądanie filmów np jako maszyna do pisania a z gier to można bawić się pasjansem.
  • Poziom 30  
    satgal -ten laptop jest na PII /celeronie i jest wart wiecej niz kilkadziesiat zl :)
    a co do problemu emicha - niestety taka jest uroda pasywnych matryc i nic z tym nie zrobisz )zawsze mozesz podlaczyc zewnetrzny monitor), nie mam pojecia dlaczego toshiba stosowala pasywne matryce w niektorych modelach (moze byly to maksymalnie tanie laptopy dla biznesu? ) kiedy inni
    producenci dawno juz przeszli wylacznie na aktywne.
  • Moderator Samochody
    Pasywna matryca pobiera znacznie mniej prądu... dlatego Toshiba je stosowała (zazwyczaj ten sam model był w dwóch wersjach do wyboru z matrycą aktywną i pasywną.
  • Poziom 12  
    pasywna matryca zawsze bedzie lagowała.tak jakby miala za slabe odswiezanie. nie ma sensu kupic troszke taniej a meczyc sie bez sensu przy ogladaniu. aktywna to jest klasa.
    pzdr
  • Poziom 10  
    Witam !

Kończę rozpoczęty temat !!!!!!!!!!!!

Problem , a właściwie dylemat związany z ze znaczną bezwładnością matryc pasywnych, szczególnie w starszych typach monitorów LCD okazał się (po analizie materiałów dotyczących ich budowy oraz parametrów technicznych), wyjaśniony !
    Okazuje się, że z uwagi na charakter budowy takich matryc, oparty na pojemnościowych pixelach, matryce pasywne mają taką wadę !
    Wada ta uniemożliwia komfort płynnego oglądania np. dynamicznie zmieniajacego się obrazu (filmu) !

Pozdrowienia: emich