Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebuję jak najszybszej pomocy przy windowsie xp.

03 Sep 2006 23:03 1428 8
  • Level 11  
    Witam was wszystkich potrzebuję waszej pomocy bo już nie wiem na jakie sposoby mam działać. Problem polega na tym że mam tygodniowego laptopa ACER 3614WLMi i dzisiaj po włączeniu go pojawiło mi się okienko scandisk-u tak jak bym go źle wyłączył ale to jeszcze nic, po dojściu do 100% zresetował mi kompa i zaczeło się to dziadostwo od mowa robić aż tak 7 razy potem za 8 stamoł na 75% i zwieszka, po każdym ponownym uruchomieniu to samo, więc postanowiłem przywrócić ostatnio działającą konfiguracje i nic, tryb awaryjny nic, w końcu postanowiłem przywrócić z obrazu dyskuy jaki zrobiłem po pierwszej instalacji Windowsa XP bo system wymusił to na mnie, i przy przywracaniu błędne pliki, to postanowiłem całkowicie sformatować i nagrać od nowa, ale jakiś genialny pajac wymyślił sobie że nie będą dawać płyty z windowsem xp do zakupionego sprzętu (mimo że za windowsa zapłaciłem bo był integralną częścią kompa) tylko utworzy partycję EISA taką instalacyjną na której będzie wszystko czyli windows i sterowniki, której niewidać nigdzie tak że nie jest dostępna ale dzięki niej po naciśnięciu klawiszy alt+f10 podczas testu post ma sięuruchomić instalator windowsa, wszystko dobrze włancza się ale przy ładowaniu plików jeden się sypie i już nic nie zrobicie bo przerywa instalacje i uruchamia kompa. Próbuje ze swojej płyty i nic nie idzie wysypują się niby jakieś kolejne pliki, więc wyzerowałem cały dysk przez co straciłem wszystko nawet tego orginalnego windowsa za którego zapłaciłem, i utworzyłem nowe partycje, od nowa chcę zainstalować windowsa z płyty ale sypie się przy kopiowaniu potrzebnych plików do instalacji, próbowałem z 5 osobnymi płytami na wszystkich to samo, próbowałem zainstalować windowsa 2000 to samo, próbowałem zrzucić obraz z innego programu Acronis True Image i też nic przuy wszystkich próbach wysypuje się na plikach albo system zatrzymuje prace i wyświetla komunikat że instalacja została przerwana z powodów bezpieczeństwa aby komp nie uległ uszkodzeniu wiecie taki dziadoski niebieski ekran i na nim białe napisy, już nie wiem co moge zrobić jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o rade. Może przez NETWORK BOOT tylko nie wiem zabardzo jak? Jak ktoś wie co robić to proszę o pomoc!!!!!
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam, być może to uszkodzenie dysku (albo pamięci ?) Sprawdź pamięć memtestem, a dysk oprogramowaniem producenta.

Pozdrawiam, Krzysztof.
  • Level 11  
    Właśnie robie ten test pamięci Memtest86+ v1.65
  • Level 14  
    A nie masz gwarancji?? JA w takim przypadku odrazu bym oddal na gwarancje, chociaz po usunieciu partycji eisa to nie wiem czy gwarancja jest nadal wazna. Niestety takie sa laptopy jak cos sie zepsuje to nic nie zrobisz, dlatego ja wole zwykle piece:D W takiej sytuacji byloby mnostwo rozwiazan wymienic dysk ramy itp a tu nic bo jak?? Ramy specjalne dysk tez nie zaszalejesz. Jesli memtest nic nie da i dysk okaze sie dobry to tylko serwis:cry:
  • Level 11  
    Po przejsciu wszystkich testow w memtescie wypisalo mi ze mam 726992 errors łącznie to chyba nie za dobrze co ??
  • Level 37  
    Biorąc pod uwagę, że sprawna pamięć nie może mieć ŻADNYCH błędów, to faktycznie nie za dobrze.
  • Level 17  
    jak masz gwarancje na tego lapka to go oddaj..... pozatym taka ilość błędów może być spowodowana przetaktowaniem pamięci , procka lub coś w tym stylu wejdź do biosu i wrzuć default np... może masz coś narombane w ustawieniach ...
  • Level 14  
    Nie sadze bo nie widzialem jeszcze laptopa ktory mialby takie funkcje do przetaktowania. Wystarczy pomyslec, taki laptop by sie zaczol strasznie grzac po 2 i najwazniejsze bateria padala by w strasznym tempie ze wzgledu na znaczny pobor podkreconych czesci. To jest raczej uszkodzenie fizyczne, lub(jesli jest nowy) blad w montarzu(zdarzaja sie u najlepszych:(
    Pozdrawiam AwoniX
  • Level 11  
    Sprawdzałem inną wersją mam testa z płytki diagnostycznej UBCD v3.4 Full i jest to samo, dysk jest sprawny i cała reszta też więc dzwonie do sprzedawcy i reklamuje go myślę że powinni wymienić mi to na miejscu a nie słać do ACERA do Czech bo tam jest najbliższy serwis :( dzięki wszystkim za pomoc jak coś więcej będę wiedział to dam znać pozdrawiam!
    ------------------------------
    13 Paź 2006 18:22
    Komputer był na serwisie 8 dni. Pamięć została wymieniona na nową i została przywrócona partycja instalacyjna D2D. Pozdrawiam wszystkich. Temat uważam za zamknięty.
    Moderated By TONI_2003:

Post został scalony, a na przyszłość proszę zamykać post samemu i nie pisać postu pod postem tylko używać opcji ”zmień”!