Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włamanie na Gadu-Gadu. Czy jest możliwość odzyskania numeru?

04 Wrz 2006 13:10 40470 24
  • Poziom 23  
    Wiam. Jakis typek włamał sie na gg do mojego brata. Jest jaks mozliwosc odzyskania nr. W jaki sposob mozna sie bronic przed atakiem
  • Poziom 39  
    Najczęściej "włamanie" polega na tym że ludzie udostępniają cały swój dysk np. na DC (m.in Program Files czy Dokumenty). Wystarczy pobrać odpowiedni plik i numer wyłuskać.
    Inna opcja - jeśli nie logował się jakiś czas na konto (nie wiem dokładnie ile) - jego numer został wrzucony do puli wolnych i przyznany komuś.
    Twój brat miał jakiś charakterystyczny numer że aż ktoś się tam chciał włamywać?
    Próbowałeś skontaktować sie z "włamywaczem"?

Obrona?
    Uważać co się udostępnia
    Zabezpieczyć się firewallem i programem antywirusowym.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    witam, zwykle jest to spowodowane nie tyle udosŧepnianiem plików w sieci, co zostawianiem włączonego komunikatora w miejscu publicznym. Często zdarzają się też trojany i keyloggery, więc antywirus jest bardzo przydatny (chyba że ktoś napisał prostego trojana sam, wtedy antywir nic nie poradzi, trzeba uważać co się robi). Oczywiście jeśli hasło jest proste, lub jednoznacznie kojarzy się z właścicielem konta, nic nie pomoże - trzeba ustawić trudne.

Pozdrawiam, Krzysztof.
  • Poziom 22  
    Problem też stanowi brak szyfrowania danych.
    Hasła łatwo podsłuchać
    W miejscach publicznych najlepiej gadać przez jabbera z szyfrowaniem ssl
  • Poziom 23  
    Tak skataktowałem sie z kolesiem wyzwałem go od .....
    poczym napisałem mu ze go moge namiezyc to koles zaraz zniuknoł
  • Poziom 10  
    odpowiedz jest bardzo prosta - pewna grupa ludzi produkuje trojany i co jakis czas wypuszcza jednego niewykrywalnego przez antywirusy aby sie wypromowac, a dzieci neostrady juz na to czekaja i czym predzej preparuja trojana na wybrany numer i podsadzaja go komus do kompa i w ten sposob udostepniasz nie tylko gg ale caly komputer. - prawda ze proste ?
  • Poziom 17  
    izzy napisał:
    Problem też stanowi brak szyfrowania danych.
    Hasła łatwo podsłuchać
    W miejscach publicznych najlepiej gadać przez jabbera z szyfrowaniem ssl

Z tego co wiem to o ile same rozmowy latają plaintextem to hasła ida na serwer zahaszowane...

Włamanie? Najprawdopodobniej brat w jakis nieodpowiedzialny sposób obchodził się ze swoim plikiem config.dat. Jak ktoś go przejmie to samo wyjęcie hasła jest dziecinnie proste. Takie konto ciężko odzyskać nawet przy interwencji u administratorów sieci.

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    ee tam z tym confingiem to malo prawdo podobne :D jak tam jak mam sie do kogos wlamywac to przez hi..... (z przyczyn wiadomych nie moge podac nazwy programu) i robie z kompem co chce.. aa koles i tak nie zauwazy mojego nr. ip ani gg bo moge sobie wpisac jaki tylko chce .. wwiec moral z tego takie ze twoj brat albo sciagnol lik i postawil u siebie server przypadkowo :D albo dostal prezent od znajomego kumpla :D najczesciej te serverki podczepia sie do pliku ze zdjeciem lub jakas mp.3 klient ktory to otwiera nei ma szans sie skapowac ze cos jest nie tak. aa z antivirem sobie darujcie bo nie zadziala :D jesli chcecie mozemy sprobowac ?:D ktos chetny ?? :DD

Moderowany przez jankolo:

Już raz napisałem, że kolega jest straszny CHAKIER. Jak będę musiał napisać to trzeci raz, to przy okazji kolega ujrzy zółtą kartkę

• Poziom 33  
    Myśle, że nie ma już sensu walczyć o stary numer. Skoro ktoś zagarnął czyjeś "konto", to najprędzej zrobił to komuś na złość. Bardzo możliwe, że "zbluzgał" całą liste gg i wszyscy konto Twojego brata zablokowali. Nie lepiej (prościej i szybciej) założyć nowe konto, podać znajomym nowy numer i sprostować całą sytuacje?
  • Poziom 23  
    Napisałem na gg wiadomosc jestesmy w trakcie podawania potrzebnych informacji.
  • Poziom 2  
    M też wczoraj ktoś sie włamał na gg.Mam jego nr gg.Wydawał mi sie normalny itp. na gg miał zapisane wszystko miasto itp. otworzyłem niby zdjęcie mojej koleżanki z klasy(znał jej imię i nazwisko)no i wszedł mi robak w ustawienia lokalne w moich settingsach.Trojana usunołem...i też właśnie napisałem do admina...dpowiedziałem niedawno na pytanka...i mam nadzieje że przywróci mi moje gg.Trzeba UWAŻAĆ co się otwiera od nie do końca znajomych osób...polak mądry po błędzie jak mówią....pozdro.Mam nadzieje ze i mi i twojemu bratu przywrócą numer.
    PoZdRo
  • Poziom 23  
    :arrow:pipanol

Cytat:
    ktos chetny ??

czekam
  • Poziom 11  
    Cytat:
    Najczęściej "włamanie" polega na tym że ludzie udostępniają cały swój dysk np. na DC (m.in Program Files czy Dokumenty). Wystarczy pobrać odpowiedni plik i numer wyłuskać.

Hehe, przypomina mi się pewna strona, na której pisało "wpiszcie w dowolny program p2p "config.dat" (ja tego nie powiedziałem)"

Cytat:
    M też wczoraj ktoś sie włamał na gg.Mam jego nr gg.Wydawał mi sie normalny itp. na gg miał zapisane wszystko miasto itp. otworzyłem niby zdjęcie mojej koleżanki z klasy(znał jej imię i nazwisko)no i wszedł mi robak w ustawienia lokalne w moich settingsach.

Mało tego! Mi wszedł inet20096, najgorsze paskudztwo, jakie w życiu widziałem. To było coś takiego
    Cytat:
    Cześć!
    Zobaczyłam Twoją fotkę na fotka.pl . Bardzo mi sie podobasz, oto moje zdjęcie...{adres}

Czekam, nic, czekam, nic. No i po normalnym kompie... ;( O d tej pory nie używam WOGÓLE IE :D (radze innym robić to samo)
  • Spec od komputerów
    Amidamaru napisał:
    Mało tego! Mi wszedł inet20096, najgorsze paskudztwo, jakie w życiu widziałem.

To mało widziałeś, 2 minuty problemu nie ma.
    Amidamaru napisał:
    Czekam, nic, czekam, nic. No i po normalnym kompie...(Od tej pory nie używam W OGÓLE IE (radze innym robić to samo)

Odpowiednio zabezpieczony IE z odpowiednim antywirusem/firewallem nie jest zagrożony tego typu linkami, nie siej zamętu.
    Najlepiej nie pisz nic jak nie masz pojęcia.

To, że Ty nie umiałeś zabezpieczyć przeglądarki i bezmyślnie klikasz w każdy link podany przez nieznajomego to Twój problem.
    Takie i podobne rady zachowaj dla siebie.
  • Poziom 22  
    Cytat:
    Z tego co wiem to o ile same rozmowy latają plaintextem to hasła ida na serwer zahaszowane...

Co to jest za szyfrowanie hasła jak każdy zna algorytm szyfrujący :D
  • Poziom 14  
    Cytat:
    Odpowiednio zabezpieczony IE z odpowiednim antywirusem/firewallem nie jest zagrożony tego typu linkami, nie siej zamętu.
    Najlepiej nie pisz nic jak nie masz pojęcia.

Tak. Windows to naprawde bezpieczny system....

Miłego oglądania: http://antyspyware.pl/drive-by-download.html
  • Spec od komputerów
    Bardzo ładna prezentacja tylko ma się nijak do tego co napisałem:
    paweliw napisał:
    Odpowiednio zabezpieczony IE z odpowiednim antywirusem/firewallem nie jest zagrożony tego typu linkami ...

Na końcu prezentacji jest ponadto wyraźnie napisane, że odpowiednie antywirusy skutecznie blokowały zagrożenie !

Powtórzę jeszcze raz, bezmyślne klikanie na linki, szczególnie od nieznajomych i z bardzo zagrożonej atakami sieci gg jest conajmniej nieodpowiedzialne.
  • Poziom 14  
    Tu nie chodzi o linki gg tylko o to jak system jest zrobiony i jak jest podatny na ataki z zewnątrz. Kidyś szperałem po stronach - powiedzmy delikatnie - troche niebezpiecznych. Pomimo aktualnego antywirusa i firewall'a złapałem stworzonko. Nic nie pomogło.

Cytat:

wyraźnie napisane, że odpowiednie antywirusy skutecznie blokowały zagrożenie

A który jest odpowiedni? Odpowiedzi na to pytanie będzie tyle ile jest antywirusów.

Uwierz, że na prawde nie jest ciężko wstrzynkąć własny program do zdalnej maszyny wykorzystująć JavaScript.

Cytat:
    Powtórzę jeszcze raz, bezmyślne klikanie na linki, szczególnie od nieznajomych i z bardzo zagrożonej atakami sieci gg jest conajmniej nieodpowiedzialne.

Tu się zgodzę. Nie klikając na link nie złapiemy wirusa, ale czy to tak do końca dobre rozwiązanie? Gdzie jest granica wyznaczająca, na który link możemy kliknąc a na który nie? Idąc w tym kierunku w końcu dojdziemy do miejca, w którym będziemy mieli własne zaufane i odwiedzane witryny a w inne będziemy się bali kliknąc... Wiem pewno zaraz będzie tekst typu, że wyolbrzymiam sprawe itp.
    Niestety produkt Microsoft'u ma zbyt wielu przeciwników aby kiedykolwiek mógł być bezpieczny. Żadnego systemu nie można nazwać, że jest on bezpieczy bo do każdego można się włamać. MS Windows niestety wypada zdecydowanie najgorzej we wskaźnikach bezpieczeństwa.
    Więc jeśli ktoś twierdzi, że po zainstalowaniu antywirusa i zapory sieciowej ma bezpieczny system to jest naprawde w dużym błedzie.

Ja osobiście na codzień używam linuksa (już od paru lat). Mogę kliknąć w każdy link i nie boje się że coś złego mi się stanie z systemem.

Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Co do gg chodziło mi bardziej słabe zabezpieczenia programu/sieci/haseł o czym świadczą tematy takie jak ten.

Nie da się ukryć, że Windows sam w sobie jest łatwy do "przeniknięcia".
    Dlaczego ?
    Bo ma najwięcej użytkowników a co za tym idzie wielu "chętnych" do jego "złamania".
    Ilość różnych programów antywirusowych, firewalli i programów anty ...ware (malware, spyware, adware itd.) dla Windows jest wprost proporcjonalna do ilości powstających zagrożeń tworzonych przez samych użytkowników Windows !.
    W wielu przypadkach więc, łatki systemowe i programy anty nie zdążą 100 % zabezpieczyć systemu.

Skutek już jest taki jak napisałeś, wiele osób "podejrzanych" linków nie otworzy, mając nauczkę po różnych przejściach.
    Często jednakże nie chcą, nie potrafią, nie widzą sensu itp. właściwie zabezpieczyć system stosując metodę częstego instalowania systemu (to potrafią !)

maxter_xx napisał:
    Więc jeśli ktoś twierdzi, że po zainstalowaniu antywirusa i zapory sieciowej ma bezpieczny system to jest naprawde w dużym błedzie.
    Ja osobiście na codzień używam linuksa (już od paru lat). Mogę kliknąć w każdy link i nie boje się że coś złego mi się stanie z systemem.

Twierdzę, że mam dobrze zabezpieczony system i nie czuję żadnego dyskomfortu. Komputera używa kilku użytkowników (w tym dzieci) i wszelkie niepożądane działania są prawie natychmiast wyłapywane.
    Przez ostatnie 2 lata miałem raz problem z dialerem (jeszcze przez modem telefoniczny) i raz z innym robactwem. Wszystko usunięte bez żadnych strat.

Używam XP z SP2, antywira Avira AntiVir® PersonalEdition Classic http://www.free-av.com/, IE z nakładką Avant Browser, Outlook Expressa, mam kilka dodatkowych zabezpieczeń (wyłączone usługi, porty, konta, wpisy w rejestrze itp.) i również mogę kliknąć w każdy link bez obaw o system.
  • Poziom 14  
    Owszem masz zabezpieczony system na przyzwoitym poziome, ale podejrzewam, że nie jesteś przeciętnym jego użytkownikiem. Zwykli użytkownicy nie potrafią dobrze skonfigurować zapowy i antywirusa a co dopiero mówić o wyłączaniu usług systemowych, czy grzebania w rejestrze, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Aby w miarę zabezpieczyć windowsa to trzeba go dobrze znać. Większość ludzi chce po prostu korzysać z komputera, czyli włączyć i ona ma działać. Tacy ludzie bedą skazani na ataki z zewnątrz. Nie każdy potrafi być administratorem swojego komputera.
  • Spec od komputerów
    Tylko czasami Ci zwykli użytkownicy nie słuchają dobrych rad i nawet nie próbują w najprostszy sposób zabezpieczyć systemu.
    Potem mają pretensje do całego świata z M$ na czele, że złapali robactwo.

Ale globalnie jest tak jak mówisz, niedouczeni użytkownicy (często także informatycy w firmach), brak czasu, ochoty itp.
    Trzeba niestety trochę czasu i wiedzy poświęcić, żeby zabezpieczyć Windowsa, same łatki systemowe niestety nie wystarczą.