Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bass w VW Polo - jaki sprzęt wybrać?

05 Wrz 2006 12:51 2037 25
  • Poziom 10  
    Mam pytanie chciałbym zbudować sobie sub w moim samochodziku, chciałbym wstawić dwa głośniki 16 np. boschmann i mam prośbę do użytkowników aby mi podpowiedzieli jak zrobić wzmacniacz i filtr dolnoprzepustowy do tego suba. Prosze o jakieś propozycje !!!! Nie chodzi mi o bass który bedzie słyszalny w promieniu 1000 m odemnie tylko ma on być szłyszalny w samochodzie. Bede bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 18  
    1 rada - boszmana odpusc.. Firsta, Vicecrafta i wszystkie inne "super bassss" "mocny bassss" "extra bassss"
  • Poziom 42  
    kolega ci dobrze radzi odpusc sobie boshamana odzaluj troszke kasy i kup chociasz by phonocary y-line przeszukaj forum a znajdziesz mnostwo schematow:)
  • Moderator CarAudio
    Poszukaj na forum ,bo "bas w polo" nie różni się do tematu "bas w Mk2 , Mk3 ,golfie itd " .Było setki takich tematów i nic innego ci nie poradzimy.Poszukaj.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 34  
    jesli juz cos ma odpuszczac to firsta voicekrafta i inne, boshmann jest przyzwoitą firmą, np swietny subwoofer SP 122ALX
  • Poziom 18  
    qscgu napisał:
    boshmann jest przyzwoitą firmą

Boże....
    boszmun i voiceKfarf to jedno i to samo.
  • Poziom 34  
    brzo2a napisał:
    qscgu napisał:

Boże....

haha dobre sobie... TE FIRMY NIE MAJA ZE SOBA NIC WSPOLNEGO!, pozatym boschmann wywodzi sie ze stanow [www.boschmann.com] i jest dosc stara firma a VoiceKraft z chin i calkiem niedawno powstala... wez przestan PIE%$#*&% bo nie dobrze mi sie robi jak czytam posty takich ignorantow jak ty, nie miales stycznosci ze sprzetem a juz sie wypowiadasz. SP 122 ALX boschmann'a jest nalepszym glosnikiem do 200zl mozesz zrobic tez na jednym glosniku 10" SP 102 ALX i wystarzczylby do niego HPB 602 i masz przyzwoity sub w aucie

Dodano po 3 [minuty]:

EDIT: ten BSW tez moglby byc jednak nie jest tani 180zl kosztuje
  • Poziom 15  
    brzo2a napisał:
    qscgu napisał:

Boże....

zapomniales dodac alfreda do tej spolki profesjonalnych porducentow sprzetu CA :]

a poza tym to jezeli masz VW polo to wielkosc bagaznika nie jest rewelacyjna wiec moim zdaniem powinienes zamontowac tam jakis maly glosniczek ze sredniej/wyzszej polki w obudowie zamknietej od 15 do 20L ja bym polecil IT MDS08 w zamkniejtej 15-18L on kostuje w okolicach 260zl a kopa naprawde ma niesamowitego. mi ten glosniczek gra w vw jettce i daje sobie rade z przebiciem sie przez tylnia kanape i naprawde gra czysto i przyzwoicie. co do wzmaka do tego to niestety nie jestem w stanie duzo poradzic. moze hpb602 za 220 zl??? ale poprostu nie wiem. ewentualnie taka alpinka http://www.allegro.pl/item123273931__alpine_flex_4_mrp_f306_.html ale nie wiem czy dala by rade temu glsnikowi i pod to podlaczyl zestaw przednich glosnikow 16cm jezeli takowe posiadasz. jezeli nie to lepiej 2kanalowaca lub monobloka bo szkoda pieniedzy chyba ze w przyslosci bedziesz planaowac zamontowanie w drzwi 16cm gl + sub w bagazniku to tylko 4 kanalowiec. szkoda zajmowac miejsca w bagazniku 2gim wzmakiem.

ps
    qscgu ja mialem stycznosc z glosnikami bushamana 1 subem i midbasami i z alphardem z wooferkami 25 cm ktore 2 graly gorzej niz 1 MDS 20cm!

tu jest info o tym glosniczu. widze ze stal sie hitem sprzedarzy teraz wypuszczja wersje z czarna membrana
  • Poziom 11  
    co wy macie do boshmanna??? to sa dobre suby. Sam posiadam owego i calkiem niezle sie sprawuje....
  • Poziom 34  
    "qscgu ja mialem stycznosc z glosnikami bushamana 1 subem i midbasami i z alphardem z wooferkami 25 cm ktore 2 graly gorzej niz 1 MDS 20cm! "
    JAKI MODEL moj mistrzu? napewno nie z lepszymi produktami czyli SP 122 ALX ani z niczym powyzej 150zl, bo te ponizej to masowki, i nie spodziewaj sie po nich nic dobrego np SYLB 12" za 100zl... tak samo alphard... nie wierze ze miales stycznosc z CW1202C bo ten glosnik jest bardzo dobry za tą cene, niestety juz nie jest produkowany. Boschman ma glosniki bardzo dobre jesli troche drozsze, np 12" Nuke na zawody dB drag sie nadaje, SP 122 ALX jest genialny jak za tą cene bo mialem okazje go posluchac i rozwala nawet zachwalanego STXa AP przy slabym carpowerze 225W co znaczy ze nie jest prądożerny! a swoje wytrzyma!

Dodano po 1 [minuty]:

pozatym jakbyscie dobrze sie przypatrzyli to te ravemastery to sa MKI a nie MKII ktore wszyscy zachwalają, pewnie są inne i roznią sie parametrami dlatego cena nizsza
  • Moderator CarAudio
    Ale ma tez II ( droższe),ale i te spisują się dobrze(minimalnie inne parametry ,ale wszystkie są więc budę łatwo policzyć).
  • Poziom 21  
    Boschmann ma duzo lipnych glosników i kilka dobrych co nie znaczy ze jest do du*y i ze jest super! niektorych głosników trzeba sie wysztrzegac...
  • Poziom 34  
    tu jest tak jak wszedzie, za jakosc sie placi dlatego im drozszy glosnik BM tym lepszy... ze wszystkim tak jest, od seri za 150zl zaczynaja sie lepsze modele 12" tek
  • Poziom 15  
    mnie juz do tych BM VK Alferdow nie przkonasz. te wooferry 25cm alferda kosztowaly 145zl zaszrtuke jak je kupowalem i wiecej tego bledu nie popelnie. nie kupie nic z tych marek. te midbasy nie wiem ile kosztowaly bo sluchalem ich u kumpla w samochodzie. po tygodniowym "szczesliwym" uzytkowaniu ich zmieniel je za moja namowa na Helixy MK2 roznica byla niesamowita. wiec moim zdaniem nie ma co porownywac VK BM ALFERREDA Z przyzwoitymi markami. mozna je porownywac miedzy soba tylko
  • Poziom 34  
    NIE ZNASZ SIE WCALE I SIE WYPOWIADASZ!!
    slyszales najnizsza polke i smiesz twierdzic ze cala firma jest do kitu! idz przekonaj tymi pierdołami gdzie idzniej a nie na publicznym forum, VK to totalny szajs, Alphard jest lepszy od VK, i ma dobrą serie: yakuza, magnum na estrade, LW. BM jest nieporownywalnie lepszy od tych firm bo parametry podawane przez producenta sa dobre,ma wiecej udanych modeli i kazy ich wzmacniacz ma przetwornice np 990ATX. przeczytaj sobie o 102 i 122 ALX boschmana MOJ MISTRZU WSZYSTKOWIEDZĄCY, slyszal jeden glosnik firmy i juz wie jak grają pozostale produkty... no niesamowite! TO jakies wrozenie z fusow ?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic498818.html
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Hehe... a ja polece Ci STX AP i Monakora HPB1502
    Mam takiego sprzęcika, a jutro będe montował jeszcze głośniki na tylnią półkę JBl...

http://www.allegro.pl/item125735473_jbl_cs3196_sklep_poznan_f_vat_wysylka_gratis.html

i ten kondensator :D

http://www.allegro.pl/item124737258_kondensator_1_f_z_elektronika_led_niebi_hifonics.html

Ten STX mówie Ci rozwali Ci auto...
    Bo ja już ramke z rejestracji straciłem wczoraj... miałem ją w 2 miejscach MOCNO przykręcona i ułamała mi sie od drgań tylniej klapy od basu :D :D

OCzywiście STX Ap dużo zapodać nie można bo sie zjara.... albo uszkodzi tak jak mi... :(

Wiesz ja np. nie używam bagażnika tak bardzo czesto to sob sobie tam czasem mocniej pogra... ale mój sprzęcik jest bardzo "mobilny" tzn w 7 sekund moge suba wytachać z bagażnika i przestrzen w bagażniku wolna :)

Mój jest w budzie 46litrów strojony na 43Hz i mówie Ci że jak dobrze go zasilisz to Cie słychać z 400m! a już nie mówie co masz w środku...
    Oczywiście rewelacji po nim spodziewać to ciężko będzie ale dobry głosnik i co najważniejsze tani :)

Jak go ładnie wygrzejesz to gra bardzo podobnie do Lanzara MAX12, ale do określonej mocy, bo potem Lanzar zaczyna dB gonić i miesko puszczać, co AP nie posiada za bardzo...

Powiem Ci że mi sie naprawde podoba jak gra, a na ferr air nawet też fajnie leci...

Będziesz zadowolony jak sobie takie coś fundniesz, bo ja jestem czasem aż za nadto :D :D :D

Pozdr.
  • Moderator CarAudio
    Misian@ nie boisz się o zawieszenie w tych JBL na półce ,jak dostaną uderzenie basu z STX(widziałem filmiki)?
  • Poziom 27  
    No właśnie tak rozmyslam nad tym :(

Mam malutką szczelinkę nad tylnia "deką" co w niej będą zamontowane te JBL i tam mi bardzo mocno wiuchaj jak basika zapuszcze.. Boje się że mi membramy tych JBL będzie wyciskało,a co gorsza może mi je uszkodzić :(

Jak temu zaradzić??
  • Poziom 15  
    nie! to sa glosniki przeznaczone do pracy w drzwiach. z nich porzadnego basu nie otrzyamsz jedynie kickbass

Dodano po 2 [minuty]:

jezeli chcesz zaoszczedzic to moze zrob sobie suba na glosniku http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=49&vItemDB=itemdb tylko nie wiem jaka obudowa do tego. to jest glosnik do zastosowania domowego ale nie powinno mu sie nic stac w aucie. tzn szybo sie nie zniszczy.
  • Poziom 34  
    za cene 100zl mozesz miec 27-300-4SS, nadaje sie do samochodu, jest bardzo szybki i nie potrzebuje monstrualnej obudowy
  • Moderator CarAudio
    Zobacz to http://www.allegro.pl/item124257586_najlepszy_25_cm_500_watt_sklep_lodz_50_.html dajesz go w 20 l i gotowe(kosztował 260zł jeszcze miesiąc temu) a opinie są tu http://audiomania.info/forum/viewtopic.php?t=2534&sid=478bbb090b40cf0893e9a03ee2c43fed za taką kasę okazja.

Misian@ mozesz zrobić zabudowę od dołu całej półki ale szczelną (najlepiej zrobić nową płaską skrzynię z MDF w kształcie orginalnej półki ,ale koszta są duże ).
  • Poziom 27  
    powalla chodzi Ci o zrobienie tak jak by obudowy na każdy JBL tak??

Ja myslałem nad takim czymś....

Tylko nie wiem czy obudowy tych JBL mogą być szczelnie przykręcone do deki, czy musiałbym zrobić nałe otwory stratne w dece tak jak by małe b-r do obudowy tych jbl...??

Pozdr.
  • Poziom 34  
    no to jak zrobisz otwory stratne czy BR to tylko troche pomoze bo i tak sub bedzie oddzialywal na membramy tych JBLi, zrob zamknieta, jak najwieksza skrzynke, dzieloną ale najlepiej by bylo wykozystac cala powierzchnie polki