Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przestrojenie magnetowidu...

03 Lip 2003 01:11 3135 13
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!!
    Czy przestrojenie niemieckiego magnetowidu stereo (filtry 5,5 i 5,74MHz) za pomoca generatora 1MHz jest dopuszczalne :?: Czy serwis ktory to zrobil, zrobil to prawidlowo :?: Bo wydaje mi sie ze nie :?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 24  
    Dopuszczalne jest ale fonia równoległa np. F84 jest znacznie lepsza (i nieco droższa). Radzę przestroć magnetowid fonią równoległą, liczą się efekty końcowe.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 14  
    oczywiście że jest dopuszczalne ,przecież prawo nie zabrania takiego sposobu przestrajania -tak przestrajają sprzęt psełdo-fachowcy /takzwani SZPECE ELEKTRONICY OD DZWONKÓW GAZOWYCH !!! 8O
    O tym ze w ten sposob mozna przestoric sprzet stereo to ja doskonale wiem, ale chodzilo mi o to czy jest to fachowe wykonanie, dopuszczalne gdy robi to serwis i bierze za to 100pln :?: Chodzi o to ze znajomemu w ten sposub przestroili i chcial sie on dowiedziec czy ma prawo do reklamacji

• Poziom 32  
    Witam ! Klient nie określił w jaki sposób ma być przestrojony magnetowid , ale on nie musi się znać na tym. Natomiast takie przestrajanie raczej świadczy o serwisie , który tylko umie brać pieniądze i jego podejściu do klientów.Zawsze się mogą wytłumaczyć, ze tak było.Najlepiej oddawać sprzęt do sprawdzonych zakładów ( lub ludzi )
    Pozdrowienia !
    Robert 1960 napisał:
    Klient nie określił w jaki sposób ma być przestrojony magnetowid

No tak, ale przeciez nie kazdy jest elektronikiem...
    A w serwisie powiedzieli : "zawsze tak przestrajamy i nie mamy zadnych reklamacji, jest pan pierwsza osoba ktorej sie to nie podoba, skoro zna sie pan lepiej to po co pan to do nas przynosil ?"
    Bez komentarza...
  • Poziom 14  
    panowie po co ta cała dyskusja ,jeżeli usługę wykonał serwis a klient jest niezadowolony z jakości to ma prawo do reklamacji, rozważania czy, mieli prawo ,czym zrobili i ile wzieli to sprawa drugoplanowa a do serwisu ktury tak seiadczy usługi klijęt przychodzi dwa razy PIERWSZY I OSTATNI raz
  • Poziom 13  
    Przestrojenie fonii za pomocą generatora 1MHz jest możliwe nie tylko w niemieckim magnetowidzie ale w każdym innym.Klient nie musi wnikać czym jest przestrojony jego magnetowid ważniejsze jest to czy zadowolony jest z poziomu odbieranej fonii płaci precież za to by mógł słuchać "czystego" głosu.Jeżeli jest niezadowolony z jakości fonii to serwis powinien to poprawić.Zawsze lepiej użyć fonii równoległej wtedy nie ma problemu z jakością dźwięku a z takiej usługi klient jest zawsze zadowolony.
  • Poziom 29  
    Zanieś wideo dokogoś kto ma kablówke ,na pewno będzie kilka programów trzeszczało i podstawa do reklamacji gotowa i wtedy niech zrobią porządnie,tzn wstawią fonie równoległą kablową.Jestem zdziwiony już dawno nie widziałem żeby ktoś przestrajał generatorem,nawet jak na warsztacie chodzi to i tak się wstawia fonie choćby dla świętego spokoju, a jeszcze biorąc 100zł.
    U nas na hurtowni już nawet tym nie handlują.
  • Poziom 29  
    Wiele sprzętu orginalnie ma fonie na generatorach, ale najczęściej 12MHz.
    To stosowały też renomowane firmy np Panasonik w swoich modelach multisystem gdzie był generator chodzący na różnych częstotliwościach - a tor foni chodził na 6MHz , lub generator 500kHz.
    Fonia równoległa dość mocno obciąża głowicę i przesówa fazy i zmienia charakterystyke toru wizji (a najbardziej jak ktoś daje przewody dłuższe niż 4cm i kiepska masę) - np, oglądając paczki impulsów różnych częstotliwości na obrazie kontrolnym po dopięciu foni równoległej , dość mocno zmieniają wysokości, a impóls sin² 2T robi sie mocno powyginany, dodatkowo fonia równoległa nigdy niejest tak selektywna jak orginalny tor foni - tym bardziej jak jest on orginalnie wydzielony na filtrze fali powierzchniowej i wtedy równnoległa niezdaje egzaminu w TV Kablowych a szczególnie jak kablówka nadaje wszystko w NICAM'ie - idealnym rozwiązaniem jest wtedy generator 12MHz dodatkowa zaleta tego generatora to to że chodzi wtedy fonia Stereo A2 w niektórych kablówkach, i niezakłuca pracy NICAM'u
    A przestrajając sprzęt stereofoniczny powinno się zakładać moduł NICAM - taka jest Polska norma i tak nadają już wszystkie stacje TV.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Ale o czym wy mówicie,właśnie w celu wyeliminowania nakładania się foni pomijając kablówkę nawet przy zwykłych antenach należy zastosować fonie równoległom kablową bo inaczej nap. na śląsku będzie na tvn z k32 nachodził głos z 1czech z k31,i prawie wszystkie tv przstrajane jakimiś generatorami(nie widziałem niestety 12mhz) i foniami innymi mają taki objaw nie wspominajac o kablówce.Nie jestem obczytany w teorii jak dwaserwis i żaden ze mnie inżynier ale robie trochę w tym i ważne są efekty w praktyce,pomijam fakt że sprzęt stereo powinno się zrobić z dekoderem nicam ale wtedy ile by skasowali za taką usługę 200? w magnetowidzie wartym 200-300?,także dajcie spokój z jakimiś schodkami bo to śmieszne w standardowych tv i magnetowidach.
    Dzieki za tak wiele cennych informacji :) Kumpel nie ma kablowki (narazie) i dzwiek jest jako taki, chodzilo mi tylko o to czy taki sposob przestorjenia jest do przyjecia i wlasnie czy z kablowka bedzie to dzialac bo nie ma narazie czasu zeby mi go przywiezc i na kablowie sprawdzic
  • Poziom 29  
    generatorek 1MHz potrafi czasami świergolić - zresztą tak samo jak generatorek 1MHz w foni równoległej ----> ale tylko wtedy gdy kablówka nietrzyma norm i jest przekroczona dewiacja częstotliwości 6,5MHz