Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy mogla się uszkodzic pralka.Prosze o odpowiedz.

Tedi30 05 Wrz 2006 21:27 1161 11
  • #1 05 Wrz 2006 21:27
    Tedi30
    Poziom 21  

Sasiadka poprosiła mnie o wymiane gniazdka.Podłaczyłem faze z prawej strony a zero z lewej sasiadka mowila ze pralka ma lekkie przebici .Wiec zamieniłem jak w innych gniazdkach faze po lewej.Raz prała i twierdzi ze to z mojej winy szfankuje elrktroniczny programator .Jes to tych mowych pralek gdzie pranie wklada sie od góry.Przeciez zmienne na programator jest chyba przez mostek GRETZA.Jak to udowodnic bo chce bym zapłacił za naprawę.POMóZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Symbol moge podac dopiero jutro

0 11
  • Pomocny post
    #2 05 Wrz 2006 21:36
    janek1815
    Poziom 38  

i tak to jest jak czlowiek chce pomoc. pralka byla uszkodzona juz doskonale wiedziala o tym sasiadka a ciebie tylko w to wciagla i teraz chce kase. akurat stalo sie to po wymianie gniazdka . gdybys tego nie zrobil to pewnie tez by sie pralka popsula.

0
  • #3 05 Wrz 2006 21:40
    Tedi30
    Poziom 21  

Nie jestem w stanie tego udowodnic.Gdyby ktos sie wypowiedzial na ten temat ze strony fachowej to bym to wydrukowal i dał do przeczytania.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Wrz 2006 21:54
    janek1815
    Poziom 38  

ja tego nie rozumiem co to za roznica z ktorej strony jest faza w gniazdku(rozumiem ze odwrocenie fazy w gniazdku moglo pomoc aby przebicie nie bylo az tak odczuwalne) jezeli mamy gniazdko podwojne z uziemieniem to w zaleznosci w ktore wlozymy wtyczke to faza bedzie raz z lewej raz z prawej. napisz co to za pralka i jakie sa objawy moze sam naprawisz usterke

0
  • Pomocny post
    #5 05 Wrz 2006 22:04
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #6 05 Wrz 2006 22:20
    maciejesiuaga
    Poziom 15  

a może to grzałka

0
  • Pomocny post
    #7 05 Wrz 2006 22:38
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Fajnych masz sąsiadów, ale nie zazdroszczę :)
    Jak trzeba będzie to weź sobie jakiegoś dyplomowanego elektryka niech udowodni sąsiadce że to nie Twoja wina. A jak będzie trzeba -to nawet prawnika weź ;) No, będzie Cię to kosztować -tak czy tak :? Ale chyba w razie "sądu" można zarządać jakiegoś odszkodowania? :lol:

0
  • Pomocny post
    #8 05 Wrz 2006 23:08
    HONDAS
    Użytkownik obserwowany

ta madra pani pewnie mieszka sama i jest stara(nie tylko plotkara stara) ale i naciagaczka pewno juz cala okolica wie o tobie znajac zycie . wez swoj telawizor, radio,komputer czy co tam jeszcze wymyslic no pralka troche za ciezka zeby ja tam taszczyc podlacz i zapytaj dlaczego to urzadzenie sie nie zepsulo moze da do myslenia czarownicy z okolicy aczkolwiek nie wierze ze takie baby sprobowaly by to zrozumiec wspolczuneczek dla sasiadki oh jeej

0
  • Pomocny post
    #9 05 Wrz 2006 23:33
    80arturr
    Poziom 18  

Trochę nie rozumiem o co chodzi tej jędzy ale Faza z lewej strony ma być. A jęsli bedzie z prawej to pralka z elektronicznym sterowaniem może wariować ale za nic w świecie się nie uszkodzi. Jaka to była pralka?? To może bede ci umiał pomóc i np pośle się pisemnie jakieś wyjaśnienie bo nienawidzę tego typu ludzi.

0
  • Pomocny post
    #10 05 Wrz 2006 23:49
    rudolf501
    Poziom 11  

Cytat:
    A jęsli bedzie z prawej to pralka z elektronicznym sterowaniem może wariować

Co ty wypisujesz!! To obojętne z której strony w gniazdku jest faza a z której 0. To nie prąd stały a zmienny. Ważne jedynie dla takich urządzeń jest prawidłowe podłączenie przewodu zerującego bo w miejscach wilgotnych jak łazienka brak uziemienia dla pralki moze skonczyć sie lekkim szokiem :cry:

0
  • Pomocny post
    #11 05 Wrz 2006 23:57
    80arturr
    Poziom 18  

[quote="rudolf501"]

Cytat:

Co ty wypisujesz!! To obojętne z której strony w gniazdku jest faza a z której 0. To nie prąd stały a zmienny. Ważne jedynie dla takich urządzeń jest prawidłowe podłączenie przewodu zerującego bo w miejscach wilgotnych jak łazienka brak uziemienia dla pralki moze skonczyć sie lekkim szokiem :cry:

No i tu się mylisz owszem uziemienie jest bardzo ważne ale w przypadku kiedy np grzałka ma trochę za dużą upływność albo silnik to np pralka electrolux już ci nie ruszy więc trochę się uspokój i przeżyj jeszcze troche.
    Aha pozatym jak wszyscy wiedzą faza ma być z lewej strony bolca i tyle co do wpływy odwrotnego podłączenia na kuchnie z zapalarką też mam ci zrobić wykład??

0
  • #12 06 Wrz 2006 07:44
    Tedi30
    Poziom 21  

Dzieki za odowiedzi.Z sanego rana zanioslem wydrukowane panów odpowiedzi i samotna babcia zmiękla juz nie bede musiał placic.Pralka ma juz 6 lat.Sprawdziło sie powiedzenie MASZ MIEKKIE SERCE TO MUSISZ MIEC TWARDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pozdrawiam i zamykam temat.

0