Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co mam wybrać? Jaki telefon ?

DanielzaplatA 05 Sep 2006 21:43 1254 14
    DanielzaplatA
    Level 16  
    Witam mam pytanie jaki wybrać tel?? i Dlaczego?? PODSUMUJCIE!!
    do wyboru mam:
    NOKIA 6280
    NOKIA N70
    NOKIA 6233
    NOKIA 6680

KTÓREGO WYBRAĆ?? (cena nie wchodzi w grę) czekam na odp i POZDRAWIAM!!

Moderated By TONI_2003:

Zmieniłem temat postu!
    ... nie krzycz , nie używaj Caps Locka !

BłażejGSM
    Level 21  
    Kup sobię wszystkie :) jeżeli cena nie wchodzi w grę
    te telefoniki są wszystkie bardzo ciekawe i dużo się nie różnią programowo
    DanielzaplatA
    Level 16  
    no ale którą?? ;)
    miszko83
    Level 18  
    Najwiesze możliwości ma chyba jednak N70. Dynamiczna pamiec ram - 35MB do wykorzystania przez system i aplikacje. N6680 tak jak N6630 ma już 10MB pamieci dynamicznej. Ale wszystko zalezy co chcesz robic. Jezeli glownie mp3/zdjecia to wystarczy. Jezeli gry/aplikacje to im wieciej ramu tym lepiej, chociaz przy 6680 - 10MB spokojnie Ci wystarczy. Moze jedynie przy grach z N-Gage może Ci troche brakować i będziesz musiał kombinowac z zwalnianiem pamięci.

N6680 ma aparat 1.3mpx i Symbian 8.0a
    N6280/N6233 ma już 2.0mpx i obydwa nie mają Symbiana.
    N70 ma 2.0mpx i Symbiana 8.1a
    DanielzaplatA
    Level 16  
    a bateria??
    miszko83
    Level 18  
    Oj tu Ci nie pomogę. Osobiście mam N6630 i przy intensywnym korzystaniu (mp3/gry/ogladanie filmów) bateria max 2 dni trzyma. Wieć napewno przy N70 i N6680 bateria nie będzie dłużej trzymała.
    Co do reszty nie pomogę.
    DanielzaplatA
    Level 16  
    kto jeszcze się wypowie?? czekam i POZDRAWIAM!
    ZAJCEWW
    Level 15  
    Używam telefonów głównie do dzwonienia,sporadycznie zdjęcie i czasami jakiegoś smsa. Tygodniowo mam czas rozmów przychodzących i wychodzących około 1,5-2 godziny.
    6280 - bateria 3 dni
    N70 - bateria 1,5 - 2dni
    6680 - bateria 1,5 - 2 dni
    6233 jeszcze nie miałem.
    Dodam że wszystkie te telefony używałem od nowego i sam formatowałem baterie. 6280 to zwykły prosty telefon, bez symbiana. ma to swoje plusy i minusy. Musisz sam określić do czego głównie będizesz używał telefonu i wtedy podejmiesz sam słuszną decyzję.
    DanielzaplatA
    Level 16  
    symbian----co to takiego?? i cze te baterie na allegro o większej pojemności załatwią sprawe??
    miszko83
    Level 18  
    Co do Symbiana google twoim bratem. Jest to system operacyjny. Mialeś kiedyś w ręku Nokie 7650? No to coś w podobie tylko że lepsze i bardziej rozwinięte. Filmy w divx, muzyka MP3, gierki 3D uruchomisz na tym bez problemów.

A co do baterii, to różnie. Markowe mogą się sprawdzić. Nie kupuj baterii za 20-30zł. Nie będą wysokiej jakości. No i pamiętaj im większa pojemność baterii tym ona i cięższa tym telefon cięższy.
    DanielzaplatA
    Level 16  
    kumam... a co w 6280 wysówana klapka czy to się po jakims czasie się nie luzuje?? i czy źle nie wpływa na upadki telefonu (np. otwarty tel spadnie...)
    ZAJCEWW
    Level 15  
    Ta klapka już od początku jest jakaś dziwnie luźna. Co do upadków to żaden telefon ich nie lubi.
    Pablo1964
    Moderator
    Uprzedzając kolejne pytania, uderzeń młotkiem też żaden nie lubi ;-)
    DanielzaplatA
    Level 16  
    no tak ;) luźna.... hmm mocno?? czy to tylko tak leciutko?? i czy po czasie nie robi się co raz to bardziej??
    DanielzaplatA
    Level 16  
    jeszcze jedno! wszędzie piszą że największą karte SD można dać 2GB na allegro widziałem 4GB czy telefon działał by z taką kartą??

ODPISUJCIE PROSZE!