Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WFL 1200PL -wysadza bezp. po pewnym czasie

05 Wrz 2006 22:12 2758 16
  • Poziom 10  
    Zaczęło się, tak, że pralka powodowała spięcia. Prawodpodobnie jak ruszał silnik bo jak szła sama woda to jeszcze nie. Rozkręciłem wyjąłem programator i jest osmalonych parę ścieżek. Jak włączę do kontaktu jest ok. do momentu aż przekręcę pokrętło wtedy jest spięcie...

I co z tym wszystkim zrobić?
  • Specjalista AGD
    Do sprawdzenia szczotki. Chyba czas na ich wymiane.
  • Poziom 10  
    OK. Brzmi sensownie. Przewróciłem pralkę na bok. Jest silnik. Jakaś blaszka pod spodem, wygląda na szczotkę, tylko strasznie trudny dostęp. Jak ją wyjąć, żeby czegoś nie uszkodzić?
  • Specjalista AGD
    Widze ze masz cykora i nie poradzisz sobie z tym problemem.
    Rozejzyj sie za fachowcem ktory sie na tym zna .
  • Poziom 10  
    Dobra wyjąłe. Zabawny trik. Trzeba przesunąć blaszkę do siebie i wychodzi. Szczotka ma 2 cm. To dużo czy mało?
  • Specjalista AGD
    Szczotki sa dwie .Orginal to 5x12,5x36.
  • Poziom 10  
    Jasne. Tylko pytanie za 100pkt. Jak szczotka ma 2cm to czy to jest powód, ze będzie spięcie?
  • Specjalista AGD
    Zobacz pare postow nizej .Facet ma podobny przypadek.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    axxx o który post ci chodzi? U mnie wysiada bezpiecznik i gaśnie światło w całym domu! Ale zabawne, że dopiero jak pralka ruszy. Samo podłączenie do gniazdka nie powoduje zwarcia.
  • Poziom 10  
    Rzeczywiście bardzo podobny przypadek. Czyżby ten model tak miał? Wymienię szczotki na oryginalne i sprawdzę osmolone miejsca na płycie programatora. Tylko ciągle mnie zastanawia jaka jest przyczyna tego wszystkiego? Przecież nie szczotki... :-|
  • Specjalista AGD
    Musisz ocenic ponadto stan komutatora czy nie ma widocznych nadpalen.
    Przydalby sie przyrzad do sprawdzenia
    -rezystancji stojana
    -rezystancji tachogeneratora itd.
    Wez tez pod uwage grzalke to co napisal kolega szypek 72 .
    Odlacz przewod zasilajacy od grzalki zaizoluj go i uruchom pralke jezeli silnik bedzie pracowal to moze byc akurat to drugie.
  • Poziom 10  
    To jednak grzałka. Przy odłączonej grzałce pralka chodzi bez problemu, tylko podłączę grzałkę bezpieczniki się przepalają. Mam tylko problem z jej wyjęciem. Wyląda na to, że będę musiał zdjąć uszczelkę. Inaczej przednia ściana nie chce odejść na tyle aby wyjąć grzałkę.
    Problem jest taki, że nie za bardzo wiem jak tą uszczelkę zdjąć. A może jest łatwiejszy sposób???
    Help!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Musisz odkręcić dolną listwę przy klapce od filtra jest wkręt odkręć go przesuń listwę w prawo i powinna zejść, następnie zdejmij drucianą obejmę która znajduje się na fartuchu, fartuch do środka ,odkręć zamek drzwiowy i najważniejsze odkręć dwa wkręty na dole przedniej płyty i jedną po prawej stronie na dole przy dozowniku .Masz dostęp do grzałki .Powodzenia.