Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana radia. Czy ma sens?

philsonic 05 Wrz 2006 23:57 1040 8
  • #1 05 Wrz 2006 23:57
    philsonic
    Poziom 12  

Witam. Mam pytanie jak myslicie czy uslysze duza roznice po zmianie radia JVC http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/6137 na Pioneer http://www.maximedia.pl/?c=odtwarzacze_samochodowe&p=pioneer_deh_30mp

Chodzi mi o to ze pionner ma 19wRMS-u na kanal a w pionku to chyba cos kolo 25-27wat rms. Pod radiem chodza glosniki phonocar flat z hertzami DT 16 a z tylu blaupunkt bgx693 chyba tak jakos. Chodzi mi o to ze slychac przy glosniejszym sluchaniu tak jakby te gwizdki za malo mocy mialy. Czy ten pionek bedzie duzo lepszy od tego JVC??? A i pionek ma podobno wyjscie na wzmaka na przod i tyl.?

Jeszcze jedno czy takie podlaczenie jest wlasciwe?? prosze odpowiedziec bo niechce spalic radia a nigdy nie moge zapamietac ktore polaczenia jak sie oblicza:/

Zmiana radia. Czy ma sens?

0 8
  • #2 06 Wrz 2006 11:35
    crazy_88
    Poziom 42  

pioneer ma dwa wyjscia rca czyli przod i tyl w porownaniu do jvc ma wiecej ustawien korekcji dzwieku jesli chodzi o ten schemat te male glosniczki to tweeterki? czy masz do nich zwrotnice jesli nie to mozna zastosowac kondensatorek na kablu plusowym:)

0
  • #3 06 Wrz 2006 16:29
    philsonic
    Poziom 12  

tak mam zwrotnice co byly przy gwizdkach

0
  • #4 07 Wrz 2006 20:58
    philsonic
    Poziom 12  

moze ktos sie wypowie na temat tego radia i podlaczenia czy dobrze?? byl bym wdzieczny

0
  • #5 07 Wrz 2006 21:27
    kraz73
    Poziom 27  

philsonic napisał:

Chodzi mi o to ze pionner ma 19wRMS-u na kanal a w pionku to chyba cos kolo 25-27wat rms.

To wreszcie które ma ile?. Radia mają mocy więcej, i więcej, i więcej i jeszcze więcej, a wszystkie zabezpieczone są bezpiecznikiem 10A, perpetium mobile?
    Mają po prostu ok. 17-20W różnica między tymi mocami to ok. 0,25dB więc nie wiem o co się bić. Lepiej kupić głośnik o 3dB głośniejszy.
    Czy wysokie będą lepsze? dobra zwrotka umożliwia przestawienie dynamiki na wysokotonowcu o 2-3dB to jest dwukrotny wzrost głośności.
    Radia powinny grać liniowo, niestety jest to podobno ciężkie do uzyskania, choć nie wiem dlaczego. 20 lat temu tak ale w chwili obecnej?

A połączenie masz dobrze.

0
  • #6 07 Wrz 2006 21:31
    powalla
    Moderator CarAudio

Podpięte dobrze ,ale po co chcesz nowe radio ,jak chcesz więcej mocy kup wzmaka 4 kanałowego i będzie 3x lepiej niż na samym Pioneerze.Nie musi być mocny 4x50 RMS wystarczy (Signat Onyx,Blaupunkt gta400 itp) aha uważaj na Phonocary bo mają 35wrms i musisz dobrze zestroić wzmak ,żeby nie poszły z dymem(nie bój się ja mam 25w rms ,a napędzam 70w rms i nic się nie dzieje).

0
  • #7 07 Wrz 2006 22:22
    philsonic
    Poziom 12  

sory tam mialo byc ze JVC ma 19rms. Wiem ze wzmak byl by najlepszym rozwiazaniem ale czytajac opinie z forum stwierdzam ze JVC nie sa zacudowne to po pierwsze a po drugie w pionku sa 2 wyjscia na wzmaka. Bo plany na 2 wzmaka sa tylko kasa narazie:/ wiem ze moge w moim podpiac 2 wzmacniacze ale brak pelnej regulacji z radia.

0
  • #8 08 Wrz 2006 01:00
    Pipul
    Poziom 10  

2 wyjscia to argument.
    mozesz podpiać suba i nim sterowac, ja w alpinie tego nei mam bo ta firma uważa ze za 2 wyjscia trzeba dac ponad 1000 złotych.
    a ja mam to w dupie i dałem 700
    zdr.

0
  • #9 08 Wrz 2006 11:58
    kraz73
    Poziom 27  

Pipul spokojnie jak spojrzysz w schemat takiego radia i znajdziesz już te wyjścia to spokojnie dołożysz sobie jeszcze dwa, chyba że ta Alpina nie ma obsługi czterech głosników, a w to jakoś nie chce mi się wierzyć. Koszt ok 20 zetów.

0