Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon NP 6512-pokazuje brak tonera mimo pelnej butli

gandalf.s 06 Sep 2006 00:17 1857 4
 • #1
  gandalf.s
  Photocopiers specialist
  Witam

  Zadzwonil do mnie klient poniewaz po wymianie tonera kopiarka nadal wyrzucala jego brak. Podjechalem do maszyny poniewaz moze klient zle zaladowal toner, ale nie wszystko jest wporzadku. Toner nowy, zalozony poprawnie i nadal nie znika komunikat. Podmienilem wywolywaczki i bez zmian. Kopiarka po wyl/wl kreci z 5 min i wyrzuca blad. Pierwszy raz spotkalem sie z taka usterka.
 • #2
  horse667
  Photocopiers specialist
  Z tyłu na płycie głównej w prawym górnym rogu, jest mała płytaka z łączówką i chyba dwiema peerkami. Sprawdż lączówkę, ewentualnie lewą peerką, zwiększa się czułość "wykrywacza".
  pozdrawiam horse
  P. S. Oczywiście jeżeli masz pewność co do wywoływaczki, taki wystający drucik w kształcie u ma wpływ na wykrywanie toneru.
 • #3
  sebagut
  Level 17  
  racja tam działa antena, sprawdz tę mała płytkę jak radzi przedmówca
 • #4
  zyg1
  Level 15  
  Zanim zaczniesz kręcić PR-kami sprawdz czy nie są zabrudzone styki wysokiego napięcia mod bębnem i wywoływaczką
 • #5
  gandalf.s
  Photocopiers specialist
  Sprawa ma sie nastepujaco. Wymieniłem na pelny toner (tamtego bylo malo - ale nie byl pusty). Kopiarka zrobila ok. 100 kopii (w pracy przerywanej) i było ok. Zawiozlem do klienta i dzialala. Jednak po dwoch dniach zadzwonili ze kopiarka dlugo pracuje i wyswietlilo - brak tonera. Pojechalem i problemu nie ma - zrobilem ok. 150 kopii (znowu jest ok). Triakami na płycie na razie nie krecilem poniewaz uwazalem ze ten toner wystarczylo wymienic.
  Jednak jest cos nie tak. Wiem o ktore triaki chodzi - ale jak to sie ma w praktyce? Ile i ktorym nalezy krecic, oraz w prawo czy lewo?
  Styki wyczyszczone przy bebnie. Nad wywolywaczka wszystkie styki sa polaczone jak nalezy. Jesli chodzi o drucik w ksztalcie u to jest polaczony z maszyna. Nie bardzo rozumiem o co z nim chodzi...