Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seagate barracuda

03 Lip 2003 10:01 1313 6
  • Poziom 18  
    mam dysk "seagate barracuda ata IV" model st340016a problem jest taki że czasem komp się uruchamia i plyta nie widzi dysku a po resecie wszystko oki widzi i wszystko w porządku a drugi identyczny dysk (starego) ładnie widzi. problem z moim dyskiem rozwiązał się jak poprzekładałem zworki i podpinałem w różnych miejscach taśmy czy to jest wina dysku czy płyty bo jeszcze ma na gwarancji i jak coś to się wybiorę tam gdzie kupiłem
  • Poziom 23  
    Jak sam zauważyłeś przyczyna tkwiła w ustawieniu zworek - są też różne taśmy - ten temat nie dawno był poruszany, poszukaj.Płyty tu nie należy obarczać winą a dysk możesz sprawdzić scandiskim lub NDD
  • Poziom 40  
    Też uważam że to kwestia zworek i czasu rozruchu dysku. W niektórych biosach można było czas sprawdznia wydłużyc a to dawało dyskowi czas na rozkręcenie się.
  • Poziom 18  
    rozruch dysku to jest Dośyć nowoczesny dysk..mam taki sam i raczej rozpędza sie dosyć szybko...jak coś nie działa i jest na gwarancji to najlepiej iść do serwisu....bo sprzęt sie psuje zazwyczaj po gwarancji...a później trzeba słono płacić....
  • Poziom 16  
    a sprawdziles tasmy czy czasem nie przerywaja??
  • Poziom 15  
    Zgadzam sie z przedmowca
    Czasami moze sie wydawac ze to dysk szwankuje albo plyta a w rzeczywistosci to tasma, najgorsze sa ata100 przerwa sie i stykaja sie i rozlaczaja i daja zludzenie problemow z dyskiem i plyta
    Wymien tasme i sprawdz wtedy
  • Poziom 29  
    Zgadzam się z wami najczęstrzą przyczyną takich problemów są taśmy, szczególnie że taśmy ATA100 (80 żyłowe) bardzo często się uszkadzają(łatwo je jest uszkodzić przy częstym przepinaniu dysku....). Ja miałem ten problem myślałem , że to dysk potem płyta a okazało się że to taśma chociaż wyglądała na całą. A tak pozatym to przez tą taśmę to mi dwa dyski poleciały . Teraz wymieniłem taśmę ii zresztą mam nowy dysk ale wszystko działa OK 8)