Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Boschmann czy Blaupunkt(wzmacniacz)a może reanimacja starego

Sekit 06 Wrz 2006 17:04 2930 30
  • #1 06 Wrz 2006 17:04
    Sekit
    Poziom 12  

Witam .
    Mam problem czy wybrać
    Blaupunkta 4 kanałowego GTA 4 czy Boschmann`a 4 kanałowego

Poprzednio też miałem Boschmana ale sie spalił (palił bezpiecznik na zasilaniu po podłączeniu na krótko puścił dymek,a może da sie go jeszcze zreanimować?)
    Jak nie to prosze o porade który jest lepszy (ma prawdziwe parametry)

Albo jakiś inny do 350zł

0 29
  • #2 06 Wrz 2006 17:09
    qscgu
    Poziom 34  

obaj maja prawdziwe parametry z tym ze tego twojego da sie zreanimowac, musisz posprawdzac co sie spalilo, przeczytac co sie spalilo[symbol] i isc do elektronicznego zeby kupic taka samą rzecz i przylutowac, potem musisz sprawdzic czy nie bylo nigdzie zwarcia na plytce , jak bedzie to odlaczyc., np zobaczycz czy nic na wyjsciu sie nie złączyło, przeczyscic wszystko zlozyc i sprobowac

0
  • #3 06 Wrz 2006 17:10
    powalla
    Moderator CarAudio

Spróbuj reanimacji ,bo może się okazać ,że naprawa kosztuje 20 zł(tylko dowiedz się ile to ma kosztować przed naprawą ,bo można nieźle wtopić jak się okaże ,że 300zł).

0
  • #5 06 Wrz 2006 18:36
    qscgu
    Poziom 34  

To jest tranzystor mosfet, jest bardzo mocny 45A 60V, w moim sklepie kosztuje 1,90zl i musisz sprawdzic czy ci nie ma gdzies połączenia albo zwarcia, jak sie spala bezpieczniki jeszcze raz to bedziesz musial poogladac go dokladnie :D

0
  • #6 06 Wrz 2006 18:50
    powalla
    Moderator CarAudio

No i widzisz koszt naprawy 2x 1,9zł + 2x bilet ,a nowo nabyta wiedza bezcenna :-) .

0
  • #7 06 Wrz 2006 19:23
    qscgu
    Poziom 34  

no wlasnie koniecznie wymien wszystkie tranzystory bo przy wiekszym niedopasowaniu - tzn jak tranzki nie beda z tej samej seri to sie bedzie jeden gral mocniej od drugiego, wystarczy wymienic 2 tranzki w jednym kanale.

0
  • #8 06 Wrz 2006 20:10
    Sekit
    Poziom 12  

Zastanawiam sie tylko po co mu są te dwa bezpieczniki jak i tak sie spaliły te "tranzystory"

Ps.Czy on nawet bez tych tranzystorów nie powinien działać?
    palić sie jakaś dioda czerwona albo zielona(bo ma dwie.
    chociaż sie włączyć albo działać na jeden kanał?
    Nie znam sie na wzmacniaczach ale wydaje mi sie ze powinienen...

0
  • #9 06 Wrz 2006 21:55
    qscgu
    Poziom 34  

no to mowie ze masz gdzies zwarcie musisz posprawdzac czy nie ma przebicia gdzies, moze na mase tranzystory mają przebicie? sprawdz podkladke i czy nie lącza sie tranzki z obudowa

0
  • #10 07 Wrz 2006 11:19
    Sekit
    Poziom 12  

Wiec tak po zmianie tranz nic wzmacniacz sie wogóle nie uruchamia nie pali bezpiecznika. Niemam pomysłów a do speca nie chce zawieść bo zedrze ze mnie ze 100-250zł

Wiec ponawiam pytanie który wzmacniacz bedzie lepszy albo jakiś inny do 350zł
    Ps.znalazłem coś takiego czy to bedzie lepsze od tych dwóch wyżej
    I zeby to grało lepiej od mojego radia PANASONIC CQ-DFX972N

0
  • #12 07 Wrz 2006 15:50
    qscgu
    Poziom 34  

no wiadomo ze taki bedzie lepszy ale to uzywka, wiec musisz sie zdecydowac czy nowszy gorszej firmy czy uzywany lepszej firmy, a co do tamtego to zanies go do znajomego elektronika i ci powie co jest grane

0
  • #13 08 Wrz 2006 10:42
    Sekit
    Poziom 12  

Wieć tak naprawa 200zł(odpada)
    Potrzebuje pomocy mam na wzmak około 350zł
    Wzmak bedzie podłączony do BOSCHMANN 700W 30CM V-1250SNI
    i dwóch głośniczków alpine
    SXE-1025S wysterowanych zeby grały tylko wysokotonowo

Zastanawiałem sie nad kupnem axtona ale koleś coś kręci w mailach

Prośił bym zeby ktoś "pokazał palcem" ten jest najlepszy za tą cene.
    Bo parametry podane przez producentów nie są miarodajne :|

0
  • #14 08 Wrz 2006 12:05
    kraz73
    Poziom 27  

Mam axtona sędziwy, ładnie gra, ale niestety musiał przejść przez wymianę kondensatorów, koszt ok. 20 zetów. Jak masz wiedzę i wiesz o co pytać to możesz sobie używkę nawet z allegro kupić, jak nie to bierz tylko sprawdzone "namacalnie".

0
  • #16 08 Wrz 2006 13:28
    mukade
    Poziom 31  

Bierz 4 pozycje ze swojej listy. Dobre i wyprobowane. Nie zagladalem do srodka (bo i po co :D) ale wydaje mi sie ze gral lepiej na przyklad od tych starych uzywanych gta4100. Calkiem wyraznie slychac wysokie tony. Wiadomo ze nie jest to zaden high- end, ale naprawde za ta kase nie wzial bym nic innego. Nie ryzykowal bym carpowerow ani nowych blaupunktow limited, bo obawiam sie ze niska cena uzyskana jest bardzo kiepska jakoscia wykonania. A ten blaupunkt jest troche starszy wiec nie powinno byc zle. Pozdro

0
  • #17 08 Wrz 2006 14:13
    qscgu
    Poziom 34  

no wlasnie jesli masz okazle kupic starsza serie blaupunkta to nie wahaj sie bo sa przyzwoite o dziwo lepsze od tych nowych GTA2-GTA4...
    jak juz mowilem http://www.allegro.pl/item124078710_wzmacniacz_4_kanalowy_boschmann_900w_mosfet_filtry.html
    jest lepszy od nich, i gra podobnie jak stare serie Blaupunkta tyle ze jednak BP jest troche lepszy i jesli masz pieniądze to kup blaupunkta. Powiem tez ciekawostke, Ten Boschmann lepiej przenosci najnizsze czestotliwosci niz blaupunkt ale przy takiej konfiguracji nie jest ci to potrzebne bo 20hz nie jest az takie potrzebne tym bardziej ze glosniki maja wyzszy FS od tej wartosci

0
  • #18 08 Wrz 2006 14:23
    crazy_88
    Poziom 42  

ja polecam wzmaka blaupunkt gta 400 mialem z nim wiele wspolnego naprawde fajny wzmak:)te nizsze serie boshmana bym sobie darowal na twoim miejscu

0
  • #19 08 Wrz 2006 14:48
    Sekit
    Poziom 12  

Ostatnie pytanie
    Gta 400 flash czy BLAUPUNKT TSA 460 czy BLAUPUNKT GTA 450

Ps.Tego boschmanna(900W) to moge kupić za 270zł

0
  • #20 08 Wrz 2006 15:39
    mukade
    Poziom 31  

bierz gta400 flash, gra lepiej. Na allegro chodza po 265zl nowki, wiec czekaj na taka oferte jezeli teraz nie ma. Pozdro

0
  • #21 08 Wrz 2006 17:12
    qscgu
    Poziom 34  

no jesli jest jeszcze taniej niz boschmann to oczywiscie bierz go. jak nie bedziesz mial to kup BM. gta400flash jest lepszy minimalnie od tego BM ale tez drozszy wiec ty decyduj

0
  • #22 14 Wrz 2006 21:20
    Sekit
    Poziom 12  

Wiec tak kupiłem blaupunkta i co moge powiedzieć gra do d..y Boschmann był lepszy.A teraz porównanie
    Wysokie tony są lepsze na Blau
    Ale basik i ciągłość basiku i pompowanie ciśnienia,po prostu jest dużo lepsza na BM

Dodano po 1 [minuty]:

Wiec tak kupiłem blaupunkta i co moge powiedzieć gra do d..y Boschmann był lepszy.A teraz porównanie
    Wysokie tony są lepsze na Blau
    Ale basik i ciągłość basiku i pompowanie ciśnienia,po prostu jest dużo lepsza na BM

0
  • #23 15 Wrz 2006 13:32
    mukade
    Poziom 31  

Hmm, przykro to slyszec. Ktorego blaupunkta w koncu kupiles?

0
  • #24 15 Wrz 2006 14:19
    qscgu
    Poziom 34  

qscgu napisał:
    [...]
    Ten Boschmann lepiej przenosci najnizsze czestotliwosci niz blaupunkt ale przy takiej konfiguracji nie jest ci to potrzebne bo 20hz nie jest az takie potrzebne tym bardziej ze glosniki maja wyzszy FS od tej wartosci

nie sadzilem ze odczujesz to na takich glosnikach/glosniku... wydawalo mi sie ze ten starszy Blaupunkt ma ladny bas kiedy go sluchalem... no nic na pocieszenie powiem ci ze te najnowsze serie sa JESZCZE gorsze... sproboj go odsprzedac i kupic tego BMa...

0
  • #25 15 Wrz 2006 20:33
    Sekit
    Poziom 12  

Naprawiłem ten stary wzmak(fachman straszył mnie ze 200zł naprawa)
    A ja go naprawiłem lutownica w dłoń i wszystkie scieżki od nowa poleciałem(znaczy sie tam gdzie mi sie wydawało ze sie stykają luty itp.)
    podłączyłem i od nowa ludacris leci, tuba gra jak należy pompuje ciśnienie ze aż uszy zatyka :)
    Ogólnie to dzieki za pomoc!

Ps.Po trasie 100Km z takim basem musiałem sie zatrzymać by puścić "pawia" do domu wracałem z wyłączonym radiem :D i bólem głowy.

0
  • #26 15 Wrz 2006 20:57
    micho_m
    Poziom 17  

Ostatnio na dzialce rozkrecilem wzmacniacz (tak z ciekawosci jak wyglada w srodku :)). Przy okazji zrobilem zdjecie. Nie znam sie, ale gdzies czytalem jakies posty na temat tego co jest we wzmaku itd. Ktos pisal ze jak jest to dobrze bo to znaczy ze z moca nie jest tak zle. Juz dokladnie nie pamietam. Chcialem zapytac czy po zdjeciu mozecie mi cos powiedziec na temat mojego wzmaka? Moze cos o realnej mocy...

0
  • #27 15 Wrz 2006 22:16
    qscgu
    Poziom 34  

z samego zdjecia malo mozna powiedziec, jakbys nam podal napięcie przetwornicy to moglibysmy cos oszacowac

0
  • #28 16 Wrz 2006 00:25
    micho_m
    Poziom 17  

A w ktorym miejscu jest to napiecie przetwornicy? Jutro moge je odczytac i Wam podac wszystkie oznaczenia elemantow, ktore chcecie. Tylko zaznaczcie na zdjeciu ktore.

0
  • #29 16 Wrz 2006 00:32
    qscgu
    Poziom 34  

hmm musialbym miec plytke w reku zeby ci powiedziec gdzie jest miejscie połączenia... ale sproboj znalesc 3 grube sciezki ktore łącza czesc przetwornicy a czesc wzmacnaicza i podac napiecie na nich

0
  • #30 16 Wrz 2006 00:33
    micho_m
    Poziom 17  

Ok. Jutro sprobuje znalezc. A w jakich granicach moze oscylowac?

0