Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kalendarz na PCF8583?? Potrzebna pomoc

pupi2 06 Wrz 2006 20:57 878 1
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich, potrzebuje wykonac cos w stylu kalendarza, ktory ma miec mozliwosc alarmu, tzn uklad ma pracowac normalnie, natomiast gdy przy sprawdzeniu daty wykryje, ze jest ona zgodna z ustawiona na alarm, ma wysylac sygnal do np elektromagnesu. Chodzi mi o to, ze ma to byc uklad pracujacy na normalnym zasilaniu, a gdy dostanie sygnal z zewnatrz(np w formie napiecia) to ma wtedy dopiero sprawdzic date, aha co do ustawiania alarmu to nie zalezy mi na dniu, a tylko na miesiacu. Bo ma on zalaczac urzadzenie przez okreslone dwa miesiace w roku przez wszystkie dni, gdy dostanie sygnal z zewnatrz. Czy jest to mozliwe?
    Czy dalo by sie cos z tego przerobic, zeby zbudowac takie urzadzenie? http://republika.pl/rejestr/strony/zegar_z_komunikatami.shtml
  • Poziom 21  
    Siemka!
    Troszkę chaotycznie opisałeś idee działania urządzenia, ale jeżeli dobrze zrozumiałem ten opis to odpowiedź na Twoje pytanie brzmi TAK.
    Nie znam się na kontrolerach '51 (taki widnieje na podanym schemacie). Ale można tą funkcję zrobić śmiało na jakimś AVR. Układ można, nawet uprościć bo funkcję RTC można zrealizować w samym mikrokontrolerze, sygnał pobudzający z urządzenia z zewnątrz obsłużyć można w przerwaniu, natomiast porównanie dat i sterowanie urządzeniem wykonawczym w pętli głównej programu. Ogólnie, problem da się rozwiązać w prosty sposób. Myślę że jak podłubiesz troszkę na forum to znajdziesz dużo podobnych przykładów i programów i schematów które możesz przenieść na swój projekt.
    Miłej pracy!

Pozdrawiam!