Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór głośników: alphard lw-1000 i a-tex sound 2810

thomson_87 06 Sep 2006 23:13 1977 18
    thomson_87
    Level 20  
    witam!!

mam mały problem zamieżam kupić głośniki niskotonowe ok 100w rms niedrogie mam na oku alphard lw-1000 i a-tex sound 2810
    niewiem który wybrać??
    i czy to wogule dobry krok czy warto nabyc któryś z tych??

pomocy!!!!
    Gilotyn@
    Level 30  
    Witam
    Najpierw podaj do czego mają to byc głosniki w jakim pomieszczeniu mają grac i jaki naped do nich masz do dyspozycji i ile masz na to kasy.
    thomson_87
    Level 20  
    kolumna ma pojemność 120l i mam zamiar zamontować do niej dwa głośniki niskotonowe na br.

proszę tylko o pomoc w wyborze może znacie jakieś wmiare dobre głośniki i nie drogie tak do 200 zł max kolumna ma służyć do domowych imprezek.

orginalnie są tu dwaa gdn25/40/1 stare jak świat ale po regeneracji nowe membrany i zawieszenie walą niesamowicie jak na tak małą moc i wiek!!
    Ale to już za mało dla mnie!!!!
    Hefajstos
    Level 35  
    Wkładając alphardy zamiast tonisili wiele nie zyskasz.

To jest subwoofer? Bo piszesz "kolumna", a nie "kolumny".
    Jakie masz do tego satelity, albo jaki tam siedzi wysokotonowy?

--
    pozdrawiam
    Hefi
    thomson_87
    Level 20  
    to jest kolumna 3 drożna znajdują się w niej dwa gdn 25/40/1 i dwa średniotonowe były tonsile niepamiętam jakie ale zastąpiłem alphardami
    etp-1300s2 40/80w i trzy wysokotonowe tonsil gdwk 9-40

wysokie i średnie narazie zostaną bo wytrzymują znacznie więcej niż niskotonowe a jak się spalą to wymienie.

a więc jakie niskotonowe?? żeby miały ze 100w rms

o zmaka nietżeba się martwić ma 2*150 wystarczy!!!
    Hefajstos
    Level 35  
    Hmm, no nie wiem... Brakuje ci czegoś w brzmieiu? Wtej chwili twoje kolmunmny można opisać jako 80...100W RMS. Jak wsadzisz dwa głośniki po 60...100W, to będziesz mógł wykorzystać pełną moc wzmacniacza.
    Tzn. grać mocą o dwa decybele większą a więc jeżeli nowe głośnki będą tak samo skuteczne, to zyskasz 2dB, czyli właściwie nic.
    Tak więc musisz zmienić głośniki na skuteczniejsze niż te tonsile. Te nowe powinny mieć od 50 do 100W i jakieś 95dB, wtedy poczujesz wyraźną różnicę.

--
    pozdrawiam
    Hefi
    thomson_87
    Level 20  
    dzięki bardzo!!!

a jakie głośniki polecasz??
    Tremolo
    Level 43  
    Tonsile powinny bez problemu 120W wytrzymać, 25/40 bywały nisko cięte, bardzo dynamiczne z podobnym do estradowego wykopem.

Niestety decybele kosztują, nawet te tonsile co masz sa bardzo drogie - nawet dzisiaj ponad 120 zł

Są w promocji bardzo podobne aczkolwiek nieco wyższej mocy GDN 25/80 które przydały by Ci się jakbyś miał większy wzmacniacz

Z najtańszych porzadnych Eminence Alpha 12 - Beta 12 // Selenium

Każdy wie, że nie ma nic za darmo. Tonsile to chyba najgłośniejsze głośniki na miękkich zawieszeniach przystosowane do domu.

Głosnijeszy może być na przykład ten:
    http://www.westmusic.pl/index.php?d=produkt&id=599

Ale jak w każdej dziedzinie ekonomii cena to kompromis. Ten selenium wprawdzie w twojej paczce jako para wyrwał by jakies 96dB ale zszedł by do 70Hz.

Ten Selenium byłby: http://www.westmusic.pl/index.php?d=produkt&id=152

...jeszcze głośniejszy ze 101 dB ale jest droższy.

Zarówno Selenium , Tonsil i Dexon podaje prawidłowe i prawdziwe parametry natomiast do każdego głosnika typu Alphard napisana została bajka w postaci parametrów. Ja to czytam jako reklama.

Zejście + skuteczność + cena łączą się w stałą proporcje

Zejście*skuteczność/cena = konstans :)
    jesli skuteczność rośnie czy zejście rośnie to cena też musi rosnąć.
    Hefajstos
    Level 35  
    Ew. możesz dołożyć subwoofer i przestać podkręcać bas w kolumnach. Ale to też koszty. W każdym razie wkładając do swoich kolumn głośniki po 50zł szt. tylko pogorszysz sytuację.

--
    pozdrawiam
    Hefi
    Tremolo
    Level 43  
    NO: koszta dodatkowego wzmacniacza, bylby i tak tanszy niż przebudowa zwrotnicy na czterodrożną.

Do niego jeszcze filtr aktywny z jakąś prosta regulacją. na wejście nowego wzmacniacza.

jako bas mógłbyś uzyc powiedzmy GDN 32/150 z STX + solidny wzmacniacz ustawic je w rogu by dołozyc kilka dB.
    thomson_87
    Level 20  
    doszedłem do wniosku że niewarto kupować taniej chińszczyzny bo to zwykłe siano więc mam zamiar kupić coś lepszego myślałem o tonsil gdn 25/80/1 ale ja potzebuje głośników 4ohm i wogule ten tonsil ma słabą efektywność trochę bo tylko 89dbl

może zna ktoś dobre zaufane głośniki które by się nadawały myśle o takich od 80 do 100 wat rms

??????
    Caleb_
    Level 33  
    slaba efektywnosc? a wiesz ile twoj alphard lw1000 mogl miec? na pewno duzo mniej...

mi sie wydaje ze tamte gdn 25/40/1 zostaly zle zregenerowane i dlatego nie zaspokajaja potrzeb. odeslij je do tonsila i popros o regeneracje. nie sadze zebys czegos wiecej potrzebowal...
    Tremolo
    Level 43  
    nie patrz na jeden parametr skuteczność, popatrz na pasmo przenoszenia i wychodzi że w zakresie basowym GDN 25/80 ma tyle samo co jego mniejsi bracia 25/60 i 25/40

25/40 http://www.e-tonsil.pl/sklep/galerie/bc4a071fea8142f1f38545681f2189a120633.jpg
    25/60 http://www.e-tonsil.pl/sklep/galerie/6e33437c5739db7d2356bbb2686d29cc9986.jpg
    25/80 http://www.e-tonsil.pl/sklep/galerie/5367ec1588297e1b594049b4d3a8daf02195.jpg

88dB na basie to wcale nie jest tak malo. Jak na głośnik o standardowym magnesie, i miekkim zawieszeniu. Po za tym to glosniki do BR i charakterystyka sie i tak podniesie do góry. Patrzenie na SPL uśrednione wpisane do tabeli nie jest dobrym parametrem bo wiekszosć firm liczy średnią z zakresu czestotliwościowego, dla którego łosnik może grać, a w praktyce nie koniecznie stosujemy. Na przykład GDN 25/40 ma napisane bodajże 93 a w zakresie basowym ma 88dB tyle co inny glosnik, o mniejszych rezonansach powyzej 500-600Hz.

Jeśli chodzi o Alpharda to prawdopodobnie podaje skuteczność napięciowa dla 4 Omowca dzięki czemu per saldo uzyskują +3dB do tego liczą maksymalne SPL w zakresie i uznają je jako uśrednione, taką miara Tonsil miałby: 95dB

O jakości glośnika do domu nie swiadczy SPL. Bo zmiana mocy z 1W na 2 W nie wiąże ze sobą jakich konsekwencji, a w dodatku przy 2W będa mniejsze szumy i niższe THD. W przypadku Alpharda ta dziadowska skuteczność wcale go nie przekreśla. Jego przekreśla co innego: niepowtarzalnośc i nierealnośc parametrów.

Po prostu firma X kupuje w chinach miliony Alphardów, nawet nie trzeba jechac do Chin. Po prostu dzwonisz do nich mówisz że chcesz Alphredy, ale chcesz żeby się nazywały Ele*land, albo powiedzmy Per* i Ci przywożą DHL albo czymś innym, a potem albo jesteś supersprzedawcą na Allegro albo idziesz z TORBAMI.

Żeby w Chinach zrobić dobry glośnik musiałbys po pierwsze zamówić tego mnóśtwo, zagwarantować sobie wyłączność na wyrób (podobne rzeczy są jesli chodzi o marki ubrań) polski ciuch Reporter moze we Francji inaczej się nazywac, a zaprojektowany może być we Włoszech. A Nike może mieć wylącznośc na swoje ciuchy (czy Puma czy coś innego). podobnie inne firmy, które "przeniosly" się do Chin.. Podobno niektore Tonsile juz dzisiaj sa robione w Chinach szczególnie te najtańsze za 180 fenixy II bodajże.. Stx to podobna historia, tyle, że skladane sa najprawdopodobniej w Polsce.

Co do tej zamienności: To popatrzcie kupcie sobie w biedronce odtwarzacz mp3, potem idźcie do innego marketu: to samo w innym opakowaniu innej firmy, za ta samą cene. potem idziecie do Optimusa: patrzycie a tam to samo.
    thomson_87
    Level 20  
    no to wkońcu co polecacie na niskotonowe??

jak już mówiłem muszą mieć 4ohm bo w kolumnie bendą znajdowały się dwa połączone szeregowo co daje 8ohm wypadkowo

ja wcale nienażekam na te tonsile co mam ale problem jest taki ze lubie mocne udezenie basu i osiągam takie ale niemoge zagłośno podgłosić to logiczne!! więc myślałem nad zrobieniem suba co by wspomagał bass a kolumna mogła by dostać mniej basu ale kurde niemoge wyczuć tych głośników kiedy mają dość bo ciężko usłyszeć charczenie na małym basie ale zato bardzo mocno wybija mębrane co moze byc chyba troche niebespieczne??

a osobiście wolał bym zostać tylko pzy kolumnie

więc jak czy gdn 25/80/1 będą lepsze od gdn 25/40/1 ??
    thomson_87
    Level 20  
    znalazłem jeszcze takie głośniki MONACOR SP-252PA tylko są to estradowe głośniki a więc czy będą się nadawały do odsłuchu w domu i na imprezkach??

a tak wogule to co sądzicie o tych głośnikach są dobrej jakości?? bo moim zdaniem całkiem niezłe

pozdrawiam!!
    thomson_87
    Level 20  
    które głośniki będą lepsze do domu i na małeimprezki??
    tonsile gdn 25/80/1 czy te monacor??
    i jedne i drugie moim zdaniem są dobre tylko te monacor są estradowe i niewiem jak to będzie z dziwiękiem w domu?? zaletą jest to ze mają większy spl

prosze o porady

pozdrawiam!!
    Tremolo
    Level 43  
    Czy nielepiej wyedytować posty? Głosnik estradowy małej srednicy nie zejdzie. Trzeba średnio 2x większej srednicy estradowej, zeby uzyskać podobne zejście jak na domowym. Ai tak mogą być odstępstwa. Selenium 15" schodzą jako głośniki w obudowie zamkniętej zaledwie do 100Hz.

Poczytaj co piszę producent o danym głośniku, nie można wyciągać do odpowiedzi w nieskończoność forum.
    User removed account
    User removed account