Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki najlepszy sprzet do sluchania muzyki w cenie ~250zł?

Kempes 07 Wrz 2006 15:46 2995 14
  • #1 07 Wrz 2006 15:46
    Kempes
    Poziom 12  

Witam!
    Czy moglisbycie mi doradzic jakie glosniki (i ewentualnie wzmacniacz) kupic w cenie do 250zl(mniej-wiecej)? Wogole czy da sie za takie pieniadze kupic cos sensownego? Zalezy mi na dobrym basie...

Ps.Chodzi mi o 250zl za caly zestaw bo tylko tyle mam kasy narazie...

0 14
  • #2 07 Wrz 2006 18:32
    tomaha1
    Poziom 19  

Myślę, że nic sensownego w takiej kwocie nie znajdziesz niestety. Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #3 07 Wrz 2006 19:07
    Drozdii
    Poziom 10  

głośniki basowe + wzmacniacz za 150 złoty i będzie ;p Ja kupiłem za 300zł wzmacniacz 2x60W + kolumny 2x110W(nisko i wysoko tonowy głośnik) i sprawdzaliśmy z kolegą jak sie bass przenosi w bloku. On mieszka dwa piętra podemną i czuł każde wychylenie sie niskotonowego głośnika ;p także trzeba po prostu dobrze poszukać. Żdnych propozycji dla Ciebie nie mam, bo ja kupiłem składak z drugiej ręki. Ale w przeciwieństwie do tamaha1 uważam że da sie coś takiego zrobić ;] Moze ktoś Ci podpowie jakie głośniki. Ja mam dajmy na to tonsila i efekt jak wyzej pisalem

0
  • Pomocny post
    #4 07 Wrz 2006 20:36
    Tremolo
    Poziom 43  

Tylko Allegro - powiedzmy stare monitory z uszkodzona,zabrudzoną kopułką + jakieś obicia, ale grać będą grały do tego wzmacniacz w stylu starego Nikko, PW, WS 303S WSH ŁZR.

Polecam kupić małe monitory z Quadrala powiedzmy Phase Zero, Phase Two z Quadrala. Mają bardzo poprawneszybkie brzmienie do muzyki doskonałe, gośne już przy niskiejmocy, nieprądożerne, łatwo napędzić.

ja też kiedyś kupiłem byle jaki głośnik za 34 zlotych a potem dziadostwo oddałem buczący złom za 10 złotych na allegro i sięcieszyłem że ktoś jeszcze wierzy w alphardy.

Drozdii -> Po za tym to ma grać jakość a nie jakoś, u Ciebie widać, że brak sredniego pasma,widać że miałeś niepoprawnie ustawiony korektor i moc bo mówisz o znakomitych efektach w wychodzeniu membrany z głośnika, no i o tym, że brak głośnika średniotonowego - czyli dziura na jakieś 1-2kHz wewnątrz pasma akustycznego.

250 zlotych da sie coś zrobić.

Wzmacniacz 20-25W/4..8Omów
    Monitory firm Quadral, JBL (jakieś malutkie), Tonsil powiedzmy ZGB 30 zresztą przejrzyj allegro to coś siędobierze. Za 270 to widziałem już ELEstry z 2ej ręki.

uciekać od Tawo, Audiomega STX itp.
    Jeśli chodzi o sprzęt5.1 typu Samsung,Sony, Manta, Creative,taniLogitech to omijaj. Muzyka i telewizja jest nie do słuchania na takim sprzęcie. Wiem, bo sąsiadowi coś takiego skladalem.

0
  • #6 07 Wrz 2006 22:50
    Kempes
    Poziom 12  

Sorry ze tak pozno odpisuje, czyli mowicie ze nie kupowac glosnikow 5.1? Ja myslalem o glosnikach logitech 5.1 x-530( http://www.allegro.pl/item124415402_glosniki_mult_logitech_x_530_gw_24_m_ce_fv_.html ), kumpel je ma i nawet niezle sie spisuja... Czyli co najlepiej szukac na allegro cos takiego jak mowil Tremolo(jutro poszukam i pokaze co znalazlem)? A co myslicie o tych kolumnach cantona( http://allegro.pl/item126218659_canton_fonum_150_okazja_.html )? Aha i co myslicie o tym np http://www.allegro.pl/item126070715_monitor_serier_eltax_century_150_3_drozne_r_foto.html ?

0
  • Pomocny post
    #7 07 Wrz 2006 23:16
    Tremolo
    Poziom 43  

Canton forum OK - ale nie wierz w to pasmo jest podawane ze spadkiem -10dB a nie -3 dB gdzie wyniesie jakieś 45Hz

raczej zniszczą te logitechy jesli chodzi o muzykę.

Eltax. Powinny tez ladnie pograć z muzyką. Mam inne głośniki z tego okresu i bardzo podoba mi się ich stereofoniczność. Sa to Eltaxy. Wysokotonowy jest ten sam. mnie trochę nie odpowiada... Bo mam droższe 3x tannoye.

0
  • Pomocny post
    #8 08 Wrz 2006 00:39
    Hefajstos
    Poziom 35  

Sporo zależy od tego czy potrzebujesz miniaturowego kina domowego na komputerze, monitorze i głośnikach komputerowych czy chcesz słuchać głównie muzyki. Jak muzyka, to stare kolumny (monitory, podłogowe w tej cenie nie mają sensu) i "jakiś" wzmacniacz. Dla jednych to jest stary ws-303, który gdzieś mieli na strychu, dla mnie zazwyczaj jakaś plątanina na TDA8563Q (kit AVT + kilka elementów + radiator + trafo do halogenów).

--
    pozdrawiam
    Hefi

0
  • Pomocny post
    #9 08 Wrz 2006 07:42
    patrykdud
    Poziom 22  

Witam,
    Złożyłem ostatnio siostrze zestawik:
    -UNITRA AIDA AWS105 (2x15W)
    -TONSIL ZgC 40-8-cośtam (głośniki wymienione na nowe)
    Podłączone do kompa w pokoju 10m2 i dziewczyna jest zachwycona.
    Jakość wyszła całkiem nieżle choć brak trochę środkowego pasma a jeśli chodzi o głośność to w tak małym pomieszczeniu przy MAX nie słychać co się myśli hi hi

Wszystko razem kosztowało może 100 zeta.

Nie piszcie że za 250 Zł nie można nic złożyć bo wszystko zależy od tego co chcesz uzyskać- audiofilskiej jakości nie będzie ale nie każdy jest audiofilem.
    Polecam starszy, używany sprzęcik wymieniany wcześniej przez kolegów.

0
  • Pomocny post
    #10 08 Wrz 2006 13:30
    Tremolo
    Poziom 43  

Może audiofilskiej nie, ale na pewno mozna dostac jakies stare studyjne kolumny z Niemiec za tą cenę.

niestety sprzęt powszechnego użytku po chwilowym polepszeniu jakości powoli zaczął się psuć (tak działa polski rynek zalewany z Chin poprzez Niemcy), głosniki głównie plastikowe jednodrozne, u góry piezaki z zegarków albo membranowce.

0
  • #12 09 Wrz 2006 11:44
    Kempes
    Poziom 12  

Widze, ze nikt juz nie pisze... A ja dalej nie wiem czy takie glosniki 70w beda lepsze od np takich logitechow x-530. No ale dobra, dzieki za pomoc!

0
  • Pomocny post
    #13 10 Wrz 2006 02:24
    Hefajstos
    Poziom 35  

Oj zabrzmią, zabrzmią;) Przecież to jest prawdziwe Hi-Fi, kiedyś te kolumy sporo kosztowały. A to że teraz są tanie wynika z praw rynku, które jednak mają mało wspólnego z akustyką.

--
    pozdrawiam
    Hefi

0
  • #15 15 Wrz 2006 16:20
    Hefajstos
    Poziom 35  

Wieża zagra głośniej, ale z gorszą stereofonią (małe satelitki mają gorsze stereo). Na logitechu będę lepsze wokale, bas będzie natomiast bardziej buczący. To tak w skrócie;)

--
    pozdrawiam
    Hefi

PS: Jak duży masz pokój?

0