Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FORD MONDEO 98 I ALARM small 210

jacek5055 07 Wrz 2006 16:42 1415 7
  • #1 07 Wrz 2006 16:42
    jacek5055
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Jakiego koloru i gdzie można znaleść przewody do których mozna podpiąć autoalarm. Dokłanie:
    - przewody od kierunków
    - przewody od centralnego zamka
    - przewody od czujników drzwiowych
    - przewody od oświetlenia kabiny
    - przewody od czujnika maski
    - przewody od tylnej klapy
    - przewód plusa po stacyjce
    - przewody do zamykania szyb

Autko to mondeo 1.8TD z 98roku
    :D Wszystkie podpowiedzi mile widziane pozdrawiam wszystkich :D
    Za pomoc dziękuje bardzo

• #4 07 Wrz 2006 22:15
    antena
    Poziom 20  

Popieram przedmówców.Szanujmy swoją wiedze i tak za fri nie sprzedawajmy wiadomosci bo niedługo sami na siebie ukrecimy bata.Obserwując forum i zapytania to ludzie którzy nie mają pojęcia o elektronice sami zaczynają montowac alarmy i inne zbezpieczenia bo my to im ułatwiamy.Jak trafi sie do mnie klient z takim montażem podwórkowym to czasami az ręce opadają.
    Pozdrawiam

• #5 08 Wrz 2006 15:12
    xwit
    Poziom 33  

Forum w sumie panowie po to jest ale to co niektórzy robią to lekka przesada.Lenistwo na MAXA!!!!

• #7 08 Wrz 2006 17:51
    MARKY266
    Poziom 16  

Podać na tacy a potem jeszcze wkoło tłumaczyć.Już kiedyś pisałem,że nie ma omenów fenomenów którzy wszystko potrafią-no chyba ,że synowie Mc Gyver'a.

Często jest tak ,że kupuje ktoś autko za kilka(naście)tysięcy i szkoda mu zapłacić parę setek za sensownie zamontowany system alarmowy- a potem masa problemów np.choinka w lecie bądź pirotechnika w aucie-koledzy instalatorzy uściślijmy swoje wypowiedzi dla samych siebie bo za niedługo dojdzie do tego ,że przysłowiowy bezrobotny Janek wejdzie na elektrodę i za flaszkę będzie robił montaże-bo się w Polonezie udało.

Jednym słowem-brak mi słów.
    [/url]

• #8 08 Wrz 2006 18:35
    renqien
    Poziom 32  

Niestety kolego MARKY266, ci przysłowiowi Jankowie już dawno są i sam znam kilku.
    Nie licz jednak na to, że uda ci się ograniczyć takie forum jak to, tylko do grona fachowców. Czytać to forum może każdy, pisać prawie każdy.
    Poza tym jest jeszcze jeden aspekt zagadnienia. Sam wychowałem kilku dobrych i kilkunastu niezłych instalatorów i uwierz mi, że ich początki nieraz były trudne.
    Inna sprawa to brak inwencji i lenistwo niektórych forumowiczów. To faktycznie jest karygodne i jedyną metodą jest nieodpowiadanie na takie pytania. Wtedy poziom stresu jest o wiele niższy i pytającego zmusi się do poszukania. Poszuka raz, poszuka drugi i się nauczy (szukać).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME