Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP nx6110 nie moge podlaczyc sie do internetu ani LAN

07 Wrz 2006 20:04 2409 2
  • Poziom 15  
    Witam.
    Mam problem bo ani nie moge polaczyc dwoch koputerow ze soba Laptopa i stacjonarny ani nie moge polaczyc sie z internetem na laptopie. Wydaje mi sie ze problem z moja karta sieciowa w laptopie bo na stacjonarnym kompie internet dziala dobrze.
    Dodam ze dwa komputery laczylem skretka skrosowana.
    Na laptopie mam xp home SP2 a na stacjonarnym xp Prof SP1 Prosze o pomoc.
    Dziekuje
  • Poziom 11  
    Sprawdź czy nie masz jakiejś zapory. Rozumiem, że neta ma udostępniać ten stacjonarny komp? musi mieć adres 192.168.1.1, po drugie musisz na nim włączyć udostępnianie połączenia internetowego, po trzecie adres laptopa musi być z tej samej puli adresów i jako brama domyślna musisz wpisać adres stacjonarnego kompa. Adresy IP najlepiej sprawdzić za pomocą konsoli i robi się to poleceniem ipconfig (sprawdź na jednym i drugim kompie) Sprawdź jeszcze czy masz w ogóle włączone sieciówki na obu kompach (panel sterowania -> połączenia sieciowe).
  • Poziom 15  
    Dzieki za odpowiedz.
    Chcialbym aby stacjonarny mi udostepnil lacze przez karte sieciowa z tym ze na razie mam problem bo nie udaje mi sie polaczyc woglole do internetu przez kabel sieciowy na laptopie. Internet mam z Multimedia z modemem Motoroli na stacjonarnym lacze sie bez problemu a na laptopie nie. Wydaje mi sie ze wina jest karty sieciowej probowalem tez zmieniac sterowniki ale nic. Przez tel kom. moge sie polaczyc wiec podejrzewam karte sieciowa laptopa bo niby polaczenie chwile jest pakiety sa wysylane ale nie odbierane po chwili wlacza sie komunikat ze mam ograniczone polaczenie sieciowe.
    Lapka mam jeszcze na gwarancji wiec zastanawiam sie czy go dac do serwisu.

Dodano po 30 [minuty]:

Dadam jeszcze ze podlaczylem teraz modem Motoroli przez USB do laptopa hmmm i siec zachowuje sie tak samo jak wyzej

Dodano po 30 [minuty]:

Caly czas pokazuje sie komunikat pobieranie adresu sieciowego.