Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja systemu, a raczej wielki kłopot z nią związany.

07 Wrz 2006 23:15 1109 15
  • Poziom 17  
    Witam mądre głowy.
    Prosił bym o pomoc w miare mozliwości bo zaraz szlag mnie trafi.
    Problem pojawił się po sformatowaniu partycji D ,systemowa nie była ruszana. Po restarcie już winda(xp) nie ruszyła. Zatrzymywał się na pierwszym ekranie, po sformatowaniu partycji systemowej woła o jakiś plik
    NTLDR bodajże. Usunąłem już wszystko jest czysty i teraz wsadzam płytke z windowsem, w biosie wybieram zeby startował z cd, potem zaczyna sie instalować windows - wyskakuje niebieski ekran i powoli instlauje jakieś sterowniki. Dochodzi następnie do momentu że wszysktie magistrale itp już poinstalował, przełącza się na czarny ekran, miga kursor w lewym górnym rogu no i ........staje..nic sie nie dzieje!!!!!! Dysk oczywiście diagnozowany
    nigdy nie było z nim problemów jest OK testowałem również dwa inne (też sprawne) dyski jest to samo, oraz systemy dwa xp pro i jeden home i oczywiscie nadal to samo. Ręce opadaja .
    Sprzet:
    athlon 2.4
    plyta gigabyte (k 400)
    dysk seagate 80
    ram 512
    Nie dodałem że bios ustawiałem na wszelkie mozliwe sposoby z wyjmowaniem baterii włącznie , bez efektu i oczywiscie dysk formatuje się pięknie bezproblemowo ale nie na moim kompie.
  • Spec od komputerów
    Sprzęt nie podkręcany ? Zmień taśmę do dysku.Przetestuj pamięć Memtest'em.Bios ustaw na Default.
  • Poziom 19  
    Witam. Czy dysk jest ATA czy SATA? Proszę sprawdzić i szybko odpisać!
  • Poziom 17  
    Witam.
    taśma sprawdzana , dysk ata , pamięć zaraz sprawdzę ,sprzęt nigdy nie kręcony, bo i po co?
  • Poziom 19  
    Proponuję postąpić tak - z dysku usunąć wszystkie partycje i stworzyć jedno nieprzydzielone miejsce. Założyć na nim partycje "od nowa" i próbować stawiać system.
  • Poziom 14  
    wiatm,
    czy w tym komputerze byl tylko jeden dysk czy sa dwa ?

yaqt
  • Poziom 17  
    Na dziś już chyba nie dam odpowiedzi odnosnie pamięci
    Dzieki jak narazie, widzę że można tu jak zwykle liczyć
    na szybką pomoc. Miłej nocki.
    Ps. tronic1 co sądzisz o programie GoldMemory?
    ninjafan , jak pisałem sprawdzałem to na trzech dyskach z partycjami i bez ale bez rezultatu . system jak narazie instalowałem kilkadziesiąt razy i pierwszy raz taka.... mina.
    Jeszcze raz dziekuję Wam za szybką pomoc do jutra.

Dodano po 1 [minuty]:

tylko jeden yaqt
  • Poziom 19  
    Sprawdź, czy w BIOS masz włączoną APIC function i MS Table w wersji 1.4. Koniecznie się odezwij. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    jeżlei posiadasz płyte windows 98 to wystaruj z niej i wpisz polecenie w wierszu poleceń :

"fdisk /MBR"

yaqt

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Z tego co piszesz wygląda na uszkodzony procesor :(
    Spróbuj przestawic go na magistralę 100 MHz.
    Może pójdzie dalej instalka.

Ja tak miałem kiedyś a kompem klienta.
    Wymiana procesora od razu pomogła.
  • Poziom 11  
    Miałem bardzo podobny problem (jeśli nie identyczny). Przyczyną był RAM. Miałem trzy kości - każda po 64Mb i okazało się, że coś z nim było nie tak. Po odpaleniu kompa na innej (jednej) kości wszystko poszło gładko. Co dziwne, mój drugi komputer nie uruchamia się na tym RAMie, który zawieszał proces instalacji. Pozdrawiam!
  • Spec od komputerów
    Możesz równie dobrze testować GoldMemory.Który lepszy ? to tak jak dyskusja o wyższości świąt jednych nad drugimi.
  • Poziom 17  
    Polecam przejść się do kolegi z biosem Award który posiada funkcję low level format i zacząć wszystko od nowa. Potem wyjąć wszystkie karty pci zostawić tylko grafikę i instalować.
  • Poziom 17  
    Witam.
    złośliwość rzeczy martwych nie pozwoliła na pisanie postów.
    Poszedł modem i usb teraz nadaje z pentium 2 64 ramu.
    Pamiątka sprawdzana . pomocy nadal kursor mruga w lewym górnym
    rogu
  • Poziom 17  
    Witam.
    Problem wyjaśniony. Poszedł procek. Dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem, który już zamykam.