Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujniki ultradźwiękowe a wielkość pomieszczenia

08 Wrz 2006 10:24 783 4
 • Poziom 16  
  Witam serdecznie!!


  Myślałem nad wykorzystaniem alarmu samochodowego w małym sklepiku. Sklepik jest nad mieszkaniem, więc powiadamianie zamontuje w mieszkaniu. Interesuje mnie w jakiej wielkości pomieszczenia może prawidłowo pracować czujnik ultradźwiękowy?? Jest to pomieszczenie ok 5x1,5m więc długie a wąskie. czy trzeba stosować 2 komplety czujników (jeden na końcu, drygi na początku pomieszczenia), ponieważ można wejść do niego z 2 stron. Z obu stron są drzwi. Myślałem założyć na szybie czujnik wstrząsowy, w pomieszczeniu czujnik ultradźwiękowy, na drzwi i szybę krańcówki. powiadamianie w domu, żeby szybko zareagować. Idea jest taka, że ja mam wiedzieć że ktoś się włamuje a ktoś ma nie wiedzeć że ja wiem. Co sądzicie o takim pomyśle? Możecie ew doradzić coś innego?
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 23  
  Witam ! Moim zdaniem mozesz zastosować centrale analogową , jest stosunkowo tanią konstrukcją i nadaje sie do małych objektów! Do tego czujka PIR i ewentualnie krańcówki na drzwi ! Sygnalizator wewnetrzny "Optyczny",( podczas snu bezużyteczny ! Więc akustyka byłaby wskazana!!!

  PS.specyfikaje przesyłam na PW
  pozdrawiam!
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 23  
  Witam ! Moim zdaniem alarm samochodowy nadaje się do samochodu i tak powinno zostać! To co przesłałem na PW będzie niewiele droższe od alarmu samochodowego i w zupełności wystarczy do informowania właściciela o włamaniu lub tez probie! Powinieneś przemyśleć też czy warto się ukrywać z alarmem (Chodzi tu o syrene na zewnątrz sklepu oraz widoczne czujki PIR) zawsze bowiem jakis procent osób nie pożądanych odpóści sobie "próbe włamania", widząc zabezpieczony objekt co oczywiście skutkuje brakiem zniszczeniem mienia!
  Oczywiście wybór należy do Ciebie
  Pozdrawiam
 • Poziom 16  
  Są jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy potrzebne do całego zestawu? Oprucz przewodów. Wyczytałem, że są tam dwie linie, czy są one jakoś osobno obsługiwane? Nigdy nie montowałem wewnętrznych alarmów (budynkowych). Czy jest możliwe podłączenie pod jedną linię kilku czujek? Pytam nie tyle przez to, ze potrzebuję większą ilość w tym pomieszczeniu, lecz planowana jest rozbudowa i czy jest możliwe podłączenie np 4 czujek do jednej takiej centralki?