Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cobra 19DX IV + wejście AUX w radioodtwarzaczu

08 Sep 2006 11:33 1213 1
  • Level 11  
    Witam.
    Mam w autku radioodtwarzacz z wejściem aux. Od pewnego czasu także CB cobra 19dx... i wpadłem na szatański pomysł podłączenia wyjścia głosnika zewnętrznego radi CB do wejścia AUX (audio) radia. Wiem że są to różne poziomy sygnałów itp itd.
    Próbował już ktoś robić taki eksperyment i czym ewentualnie może się to skończyc?
    Przeszukałem forum ale nic nie znalazłem.
    Z góry serdeczne dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich!
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Moderator of HydePark/Cars
    Witam

Nie ma przeszkód aby podłączyć wyjście głośnika zewnętrznego do wejścia AUX. Jednak musisz zrobić separację galwaniczą między CB a odtwarzaczem.Wynika to z tego że głośnik w radiu ( CB ) jak i zewnętrzny mają plus ( gorący ,jak kto woli) podłączony na stałe , a masa (minus) jest sterowany przełącznikiem PTT w mikrofonie.Jeśli tego nie zrobisz, to zamkniesz obwód masy przez radioodtwarzacz, w wyniku tego powstanie sprzężenie . A stanie się tak ponieważ: przy odbiorze jest ok. , natomiast przy nadawaniu przełącznik PTT odcina masę aby wyłączyć głośnik.TY natomiast będziesz miał masę na głośnik z radioodtwarzacza. Więc przy nadawaniu w głośnikach radia będziesz słyszał sam siebie.Ja kiedyś robiłem to w taki sposób: transformator sieciowy bodajże TS2/14 (lub coś w podobie) uzwojenie pierwotne ( sieciowe) do wyjścia głośnika zewnętrznego, a wtórne do wejścia AUX. Sprawowało się wyśmienicie.

Pozdrawiam
    Arturavs