Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tranzystory do WS-311D Trawiata?

08 Wrz 2006 14:02 3977 37
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    koncowka mocy: BDP283 i BDP284 (komplementarne)...sterowanie koncowką BD137 i BD138 (komplementarne) oraz BD135 (podane są tranzystory na jeden kanał,a kanałów jest 2)...pozdrawiam ...nie bede wymienial wszytskich tranzystorkow...bo jest ich sporo
  • Poziom 19  
    Nie wiem czy dostaniesz jeszcze te BDP285 BDP286 czy tam BDP283 BDP284 ( jedne i drugie to pnp i npn ) jesli nie dostaniesz to kup bd911 i bd912 - troszke mocniejsze zamienniki. koszt w Gdyni to 3,50 za sztuke :)
  • Spec od sprzętu Unitra
    s_z_a_m_a_n napisał:
    Ale ja chciałbym koniecznie oryginały z CEMI...
    To bedziesz mial ciezko dostac ale ja mam :D
  • Spec od sprzętu Unitra
    Moge Ci sprzedac.Mam nowki BDP285,BDP286 jesli Cie to interesuje to mozemy sie jakos dogadac.
  • Poziom 30  
    :arrow: szaman jak tak bardzo chcesz miec te 40-to watowe tranzystory to spraw sobie 2N6107 i 2N6292, ale lepiej wstawic pare 2N6488 i 2N6491 bedzie ladniej gralo niz te BDP
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    s_z_a_m_a_n - to prawdziwy szaman! Mam jeszcze pary BD283/284,
    mogę podesłać. Przy okazji mam pytanie na temat klubu Unitry.
    Strona nie otwiera się, a chętnie bym odwiedził. Mogę uznać się za fana
    chociaż nie aż tak ortodoksyjnego. Moja pierwsza firma nazywała się
    "Unitra-Cemat". W razie potrzeby proszę o kontakt na pw.
  • Poziom 37  
    CEMI nie podrabiali, zwłaszcza 20 lat temu. Są parowane.
  • Poziom 19  
    człowieku czy ty jestes niepoważny? weź nie przesadzaj z tymi tranzystorami bdp283 i bdp284 to to samo co bdp285 i bdp286 i wszystko było robione przez firme cemi wiec co to za różnica? robisz z igły widły zupełnie nie wiem po co...
  • Poziom 24  
    w kostkach mocy od amator2 masz te tranzystory montowane i są parowane , tylko maja uciete mocowania na śruby i są przyklejone do aluminiowej płytki
  • Poziom 38  
    s_z_a_m_a_n skoro ma być oryginalne to trzeba było nie psuć ;) - żartuje. Jednak przesadzasz. Polski sprzęt to nie japoński gdzie kładzie się zdecydowany nacisk na oryginalność - nie ta klasa. Poza tym jeżeli miał bym wybrać gorsze a lepsze tranzystory TYLKO w stopień prądowy gdzie każdy tranzystor zagra to wole te lepsze... .
  • Spec od sprzętu Unitra
    BDP285,286 roznia sie tylko napieciem C,E 80V a BDP283,284 maja 60V wiec te pierwsze sa nawet lepsze ale jak nie chcesz to nie!
  • Poziom 24  
    ojej nie rozumiecie , ze kolega lubi polski sprzet i nie trawi innych rozwiazan jak tylko te rodzime .no i sie z nim zgadzam ale to nizły problem załatwic parowane tranzystory do tego sprzetu. kiedy nawet miałem takowe ale nie mam pojecia kto je zwedzil i kiedy
  • Poziom 27  
    BD 135-140 są bez problemu do dostania (choćby na tym forum Menu>sprzedaż elementów i w cenie dużo niższej niż na allegro) ale raczej nie będą one produkcji CEMI - ja takie posiadam tylko z wylutu.
  • Poziom 16  
    rany Boskie...SZAMAN! przecież unitra(diorka) wkładały obydwie pary tranzystorów.jedne są lepsze poprostu bo wytrzymują wyższe napięcie.one były selekcjonowane pod pewnymi względami.jeśli chodzi o to.nie chcę Cię marwić ale w wielu modelach wkładano zagraniczne części.np pod koniec popularne dziadowskie STK.albo japońskie kondziory(wersje export), albo czechosłowackie tranzystory od tesli ( 2N3055 albo KD50X).mało tego czasem na tranzystorach nie było znaku cemi co świadczy że mogły być importowane.różnica w tych BD nie istnieje...te tranzystory były takie same tylko te "wyższe" były na wyższe napięcie.co zabawniejsze lepiej wziąć z jednej serii zamienniki niż z dwóch oryginały bo od Cemi to cieniaste były parametry...a co do BD13X i BD 14X to ciężo kupić cemi.raczej od firmy "S" :) są niezłe.pewnie nawet precyzyjniej wykonane.a grają identycznie. z resztą i z takimi się oryginalnie spotkałem pare razy w sprzęcie:P nie. także nie martw się o oryginalność tylko dbaj o to żeby te elementy były takie same i dobrane(współczynnik wzmocnienia powinien się różnić mniej niż 10-20%.fabrycznie dawali nawet 30% czyli jeśli jeden tranzystor miał 120 to drugi mógł mieć 160...hehe:) to jest ważne. pozdrawiam!
  • Spec od sprzętu Unitra
    Szanowny kolego "adamkaktus"!Kazdy w swoim sprzecie montuje to co chce i nie Tobie to oceniac!I nie Tobie tez oceniac ktore elementy sa dobre a ktore tez nie bo np.uklad STK to nie jest dziadostwo-sa to bardzo dobre koncowki pod warunkiem ze sa orginalne bo teraz niestety sa takie czasy ze duzo wszystkich czesci jest podrabianych a kiedys byly CEMI czy TESLA ale byly orginalne i bardzo dobre!!!
  • Poziom 16  
    ja to doskonale wiem...:) co do STK to dwa małe problemy...tyle podróbek wyprodukowano że chyba więcej niż oryginału...to jeden...a dwa zastanawia mnie czemu np. diorka zrezygnowała z konwencjonalnych rozwiązań na rzecz tego układu...czyżby dlatego że projekt był z japonii?pozdrawiam!
  • Poziom 16  
    hmmm...dziwne że tych znaleźć nie możesz...raczej z tymi BDP powinieneś mieć problem.poszukaj na wolumenie:)w Warszawie ma się rozumieć;Pczasem je widuję..
    ostatnio ktoś miał całą partię 2n3055 jakiś markowych...:)

Dodano po 6 [minuty]:

a co do cemi Marianie.faktem historycznym jest że Polska za komuny zakupiła sprzęt dla cemi z Japonii.do produkcji właśnie elementów.jak się okazało nie mogli uzyskać parametrów na tych tranzystorach /zestawy cemi/ -niepełnowartościowe, uszkodzone etc.no i zawezwali producenta maszyn żeby tu przyjeżdżali i naprawiali bo niedziała...no a Japończycy komisyjnie obleźli fabryczkę, i napisali w raporcie coś co można tak przetłumaczyć " w każdym kącie jest syf, tak nie można"...nie przeczę tutaj że były to fajne tranzystorki- bo całkiem nieźle wychodziły...ale w tej chwili w Polsce jest jeden zakład produkujący półprzewodniki.nazwy nie pamiętam.robią gigantyczne diody mocy.a cemi i LAMINA upadły...
  • Spec od sprzętu Unitra
    adamkaktus napisał:
    i naprawiali bo niedziała...no a Japończycy komisyjnie obleźli fabryczkę, i napisali w raporcie coś co można tak przetłumaczyć " w każdym kącie jest syf, tak nie można"...
    A widziales ten syf na wlasne oczy albo tylko wiesz z opowiadania?Syf nie syf roznie jest i faktem jest ze Polskę wszystkie inne kraje tylko potrafia obczerniac a w naszym kraju jest wiele bardzo madrych ludzi! I CEMI jak i wiele innych firm w tych czsach bylo DOBRYCH!