Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki laptop do filmów? Ile taki laptop może kosztować?

Rychuu 08 Sep 2006 18:45 4936 12
    Rychuu
    Level 21  
    Mam pytanko co trzeba miec w laptopie zeby chodzily na nim filmy bez problemow ? No i ile mniej wiencej taki laptop moze kosztowac ?

Pozdro
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    ninjafan
    Level 19  
    Zależy o jakie urządzenie pytasz - nowe czy używane. Do filmów DivX oraz DVD wystarczy z powodzeniem PIII 700 MHz (sam posiadam taki sprzęt). Jeżeli chcesz mieć Windowsa XP to musisz mieć przynajmniej 256 MB pamięci RAM. Cena IBM T20, T21, T22 kształtuje się w granicach od 600 pln do 1000 pln - te laptopy mają pojemne baterie i długi czas pracy na nich. Nowe maszyny (Intel Pentium M) radzą sobie wyśmienicie nie tylko z filmami. Pozdrawiam
    Rychuu
    Level 21  
    Chodzi mi o uzywanego laptopa i mniej wiencej minimalne wymagania systemowe do ogladania filmow na laptopie . System pewnie by byl Linux (jaki to jeszcze nie wiem). Chodzi mi o laptopa za jak najmniejsza kase.
    ninjafan
    Level 19  
    Pentium III 500 MHz, 128 RAM, karta zgodna z VESA 2.0 oraz pojemności przynajmniej 8 mb. To rozsądne minimum. Zakładam, że na będziesz używał VPlayera. Można jeszcze taniej - kolega ma pentium mmx 200MHz i ... ogląda filmy divx pod dosem. Ma do tego jakiś program - chyba cinemix. Co prawda nie może wczytywać napisów po polsku - ale filmy (kodowane do divx 3) działają znośnie. Wszytsko zależy jak bardzo chcesz tani komputer kupić. Pozdrawiam
    D_Mrozu
    Level 21  
    Hi!
    IBM ThinkPad 600 z procesorem PentiumII 233MHz (512kb L2), 64MB RAM, grafika Neomagic128 2MB - Windows98SE odtwarzał - ale czasami przy szybszym bitrate nie wyrabiał się - obraz zatrzymywał się; DOS - bez wiekszych problemów (program qv.exe - odtwarza nawet DivX 5.02 - bazuje na szybkich kodekach ffdirectshow); WindowsXP - totalna porażka.
    Cinemax (dystrybucja linux live) nie wykrył prawidłowo kary muzycznej.
    IBM ThinkPad 600E z procesorem PentiumII 366MHz (256kb L2), 64MB RAM, grafika Neomagic256AV 2,5MB - sprawdzałem pod WindowsXP HomeEdition SP2 - przy dużym bitrate czasami obraz stawał; WindowsXP Professional(bez aktualizacji i SP), Windows ME, Windows98SE, DOS - bez problemów. Czasami przy dużym bitrate problemy z TV-OUT - obraz na telewizorze zatrzymuje się.
    Pod WindowsXP (zarówno HomeEdition jak i Professional) nie udało mi sie uruchomić TV-OUT (brak sterowników na stronie IBM do grafiki pod XP)
    Na ThinkPad 600E Cinemax'a nie sprawdzałem.
    Pozdrawiam
    KrzysiekosH
    Level 13  
    czesc
    ja mam lapka na płycie głownej MITAC a model 7020 i dane procek PIII 750Mhz, 256MB, ATI rage lt pro(8MB), 14,1 TFT chodzi bez problemu divx i dvd (prosto z płyty i na programie DVDpower Xp 4 ) koszt ok 800.

i miałem wczesniej model 6120N na procki 500Mhz,192MB, reszta ta sama, tez chodziło ok a koszt lapka ok 500zl

aha porgram DVDPOWER ver.6. ma minimalne wymagania ma 500mhz,128MB i cos tam. mam nadzieje ze pomogłem. pozdro
    Rychuu
    Level 21  
    D_Mrozu wrote:
    Hi!
    IBM ThinkPad 600 z procesorem PentiumII 233MHz (512kb L2), 64MB RAM, grafika Neomagic128 2MB - Windows98SE odtwarzał - ale czasami przy szybszym bitrate nie wyrabiał się - obraz zatrzymywał się; DOS - bez wiekszych problemów (program qv.exe - odtwarza nawet DivX 5.02 - bazuje na szybkich kodekach ffdirectshow); WindowsXP - totalna porażka.
    Cinemax (dystrybucja linux live) nie wykrył prawidłowo kary muzycznej.
    IBM ThinkPad 600E z procesorem PentiumII 366MHz (256kb L2), 64MB RAM, grafika Neomagic256AV 2,5MB - sprawdzałem pod WindowsXP HomeEdition SP2 - przy dużym bitrate czasami obraz stawał; WindowsXP Professional(bez aktualizacji i SP), Windows ME, Windows98SE, DOS - bez problemów. Czasami przy dużym bitrate problemy z TV-OUT - obraz na telewizorze zatrzymuje się.
    Pod WindowsXP (zarówno HomeEdition jak i Professional) nie udało mi sie uruchomić TV-OUT (brak sterowników na stronie IBM do grafiki pod XP)
    Na ThinkPad 600E Cinemax'a nie sprawdzałem.
    Pozdrawiam

Z tym pentium II 233 MHz i dosem to by było ok a czy by znalazł sięe jeszcze jakiś program do oglądania filmów z rozszerzeniem rmvb
    wiadromonter
    Level 1  
    ja posiadam laptopa dell pII 300 mhz 96 mb ramu, na winowsie xp filmy chodzą tak samo jak na 98 tzn bardzo dobrze:D polecam program vlc media player,(nie potzrebuje kodeków) jednak czasami znajdzie sie film który (ma czkawke) ale troche zabawy z ustawieniami i jestem w stanie zazwyczaj go płynnie uruchomić :) poozdrawiam
    D_Mrozu
    Level 21  
    Quote:
    Rychuu

Z tym pentium II 233 MHz i dosem to by było ok a czy by znalazł sięe jeszcze jakiś program do oglądania filmów z rozszerzeniem rmvb

Nie mam nic w formacie rmvb - nie mam więc też odtwarzacza tego formatu :)
    filmy w formacie *.wmv chodzą płynnie w Windows MediaPlayer ver.9.00 (ver 10 i 11 nie chodzi na Windows98)

Quote:
    KrzysiekosH

aha porgram DVDPOWER ver.6. ma minimalne wymagania ma 500mhz,128MB i cos tam. mam nadzieje ze pomogłem.

W tamtym tygodniu wymieniłem CD-ROM na COMBO. Windows 98SE + PowerDVD XP w ThinkPad 600E 366MHz bez problemów odtwarza DVD-5; DVD-9 i DVD-10 (tak się chyba nazywają płyty dwustronne)

Pozdrawiam
    mulat
    Level 17  
    tym programem otworzysz rmvb - realalt148 wpisz w google znajdzie cos
    darro7
    Level 10  
    witam!!!
    Mam pytanko dostałem w spadku IBM TP 600E
    Zainstalowałem XP I W TEJ CHWILI MAM PROBLEMIKZ FILMIKAMI!!!! Zacinająsię !!!
    Jak temu zaradzić???
    Może ktosz zna szybką odpowiedź!!! czytałem to co piszecie ale nic mi nie pomaga!!!
    D_Mrozu
    Level 21  
    Hi!

Do darro7

Zainstaluj kodeki w wersji ffdshow-20041012 - z innymi są problemy z płynnym wyświetlaniem. U mnie z tymi bez problemowo chodzi pod XP bez SP jak i pod Win98SE na ThinkPad 600E 366MHz 64Mb RAM. Inne kodeki odinstaluj. Do oglądania filmów używaj BestPlayera. TO MUSI ZADZIAŁAĆ!
    Jeżeli miałbyś problemy z wyszukaniem kodeków - wyślij PW to prześlę przez e-mail.
    Pozdrawiam

Dodano 28.10.06

Kodeki wysłane. Ustaw 1024x768 16bitów.
    Pozdrawiam
    nashman
    Level 14  
    a collin mc rae rally 2.0 na laptopie IBM ThinkPad 600E z prockiem P II 400MHz i grafika 2.5MB bedzie chodził??