Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS CD-820 - usterka. Reset. Gdzie mogę znaleźć schemat?

08 Wrz 2006 19:09 5060 15
  • Poziom 10  
    Witam.
    Na początku chciałem powiedzieć że na forum jestem początkujący. Mam uszkodzony odtwarzacz CD PHILIPC model CD-820. Objaw jest następujacy: Po włożeniu płyty rozpoznaje ją w mgnieniu oka po czym wyświetla ile na płycie jest ścieżek oraz czas płyty. Po wybraniu dowolnego utworu przełaćza sie równie szybko, problem zaczyna się dopiero gdy wcisniemy przycisk PLAY wóczas odtwarzacz zaczyba grać i po 4 sekundach nastepuje cos jakby reste,tzn. odtwarzacz się zachowuje jakby mu na nowo zamknąć szuflade, rozpoznaje płye pokazuje ile sciezek i tak mozna w kółko. Poprostu żadnego utwou nie odtworzy dłuzej jak 1-4 sekund. Nizeazleznie czy to płyta cd-r czy oryginalna tłoczona, niezaleznie czy utwór z poczatka czy z końca płyty.

Czy ktoś z forumowiczów wie co może być przyczyna takiego zachowania?
    Troche mi szkoda wyrzucać ten odtwarzacz gdyz ma dość ładne brzmienie.

Czy ktos wie skąd można pobrać schemat tego odtwarzacza?

Z gory dziekuję za każde info.
  • Spec od car audio
    Jeżeli jest na laserze CDM4/19 to niestety będzie to laser. Sam już podobne cyrki miałem z tym napędem.
  • Poziom 10  
    Tak jest na laserze CDM4/19. Al powiedz mi dalczego w takim razie, za każdym razem rozpoznaje bezbłędnie płytę po włozeniu? I to nie ważne czy CD_r czy tłoczona i czy porysowana. Przełącza utwory róniez błyskawicznie i zawsze wyszukuje wybrany utwór. Dopiero jak zacznie grać to robi reset i wydaje mi się że to cos z zasilaniem lasera. Prawdopodobnie spada napięcie, przestaje widzieć płyte i procesor reazlizuje procedure od początku tzn. od rozpoznania płyty.
    Ale to tylko moja teoria dlatego pytam Was fachowców, a jeżeli to laser to gdzie można dostać CDM4/19??? w rozsądnej cenie
  • Spec od car audio
    Pisałem o tym na forum odnośnie Technicsa SL-P620. To samo, czytał wszystko, utwory błyskawicznie i nagle trach, stop i powrót do TOCa. Wymieniłem laser i usterka ustąpiła, ten sam laser w Philipsie zachowywał się analogicznie do Technicsa. Wygląda na typową przypadłość CDM4/19. Ciekawe czy sam laser z CDM4/25 da się przełożyć do CDM4/19 (tylko wahadełko).
  • Poziom 10  
    Z tego co sie zdązyłem zorientować to o nowym CDM4/19 mozna pomarzyc albo kosztuje majątek, przekładka z innego raczej nie ma sensnu bo cięzko trafić a i nie wiadomo na jaki egzemplarz sie trafi i ile pochodzi.
    Więc chyba będe musiał rozejrzeć się za nowym odtwarzaczem a ten sprzedam komuś na części, sam TDA 1541A coś tam jest pewnie wart.

Jaki odtwarzacz byś polecał w granicach 200-300zł??
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    Ja trafiłem na złomie Philipsa w obudowie MIDI co zewnętrznie wyglądał bardzo paskudnie a laser miał zdrowizna (jak na razie już trochę na nim gram i praktycznie jest świetnie). Kosztowało mnie to aż 5 zł. Przy okazji trafiłem Philipsa CD830 (podobno bliźniak Marantza CD-50) także na CDM4/19 (domyślnie miał iść na laser do poprzedniego odtwarzacza) i kosztował 40 zł (sprawny w niezłym stanie), Naprawdę warto poszukać odtwarzacza Sony CDP-791 bo naprawdę w świetnej cenie można mieć odtwarzacz, który pobija konkurencję bez problemu (wiem, bo już kolejną konfrontację wyszedł obronnie). A i laser jest dostępny i jeszcze w znośnej cenie (co prawda KSS-240A ale już nie jest z nimi tak źle cenowo). Ja co raz jak się trafi jakiś ciekawy odtwarzacz w dobrej cenie i jest do odratowania to sobie taki kupuję i po doprowadzeniu do stanu używania trochę na nim pogram. Zawiodłem się na Pioneer PD-601S (tragiczny mechanizm i koszmarne lasery chociaż niezły analog) oraz Akai CD-37 (dużo lepiej wygląda niż gra, bo dźwięk ma paskudny).
  • Poziom 10  
    O.K. Dzieki WIELKIE to rozejrze sie za jakims dawca lasera na allegro. Być może trafi się jakis fajny okaz to wymienię sobie cały CD na inny.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie!!
    Dzisiaj wpadł mi w ręce sprawny odtwarzacz Philips CD-614 z laserem CDM4/19. A wieć przełożyłem ładnie laser do mojego zepsutego CD-820 i coz za roczarowanie!!! Dalej to samo! tzn zaczyna odtwarzać utwór i po 2 sekundach reset do TOC'a. Co jest grane??? Teraz jestem pewien ze to nie laser, mało tego mój laser z CD-820 założyłem do CD-614 i też działa więc teraz mam 2 sprawne lasey CDM 4/19:) . Prądy sterowania lasera i focusa w CD-820 też są ok bo zrobiłem pomiary!
    Co w takim razie mam popsute?
    Czy ktos potrzebuje sprawny laser CDM 4/19? Jak tak to chętnie odsprzedam całego philipsa cd-614 z takim laserkiem.
    Pomózcie mi naprawic tego CD-820, mam do niego wielki sentyment :)
  • Poziom 25  
    Może to silnik napędu płyty?
    Kiedy zaczyna kręcić płytą dłużej, to pobiera większy prąd i... reset.
    Sprawdź, czy nie chodzi ciężko.
  • Spec od car audio
    Elektrolity na płycie, drivery - po kolei. Silnik raczej nie bo laser się wymienia całością z napędem.
  • Poziom 16  
    djlj24 napisał:
    Ciekawe czy sam laser z CDM4/25 da się przełożyć do CDM4/19 (tylko wahadełko).

Cały mechanizm na pewno tak(wszystkie CD playery z CDM 4 pracują też na ogół poprawnie z CDM2), ale czy sam laser- możliwe bo wszystkie stare CDM Philipsa są dość kompatybilne(np. laser z CDM2/10, CDM2/29 pasuje do CDM1MkII) i sądzę , że kompatybilność w obrębie jednej generacji jest stuprocentowa.

citrofan
    Tak jak napisał djlj24 zacznij od wymiany wszystkich kondensatorów przede wszystkim zasilacz, wokół procesora i serwa- jeżeli to nie pomoże to trudno będzie zdiagnozować usterkę.

TDA1541A bez żadnej selekcji fortuny wart nie jest- z zapasów magazynowych kosztuje ok.30pln.
    Nie sprzedawaj pochopnie CD614, bo może się okazać , że nie zdiagnozujesz usterki, a z CD614 też można otrzymać dobry dźwięk.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie.
    Tak więc jutro zajme sie elektrolitami, problem będzie tylko z tym 4900uF/30V u mnie w sklepie na 100% takiego nie będzie wieć zamówie na internecie. W między czasie nabyłem też Sony CDP-710 z zaciętym mechanizmem wysuwu tacki. Po dokładnym wyczszczeniu i ponownym przesmarowaniu chodzi jak nowy :) A w środku tez mnie mile zaskoczył, w zasilaczu siędzą wielkie kondensatory Elna Duorex a tor audio obsadzony jest Nihicon'ami Muse. Poza tym ma Twin DAC czyli z tego co rozumiem 2 przetwoeniki D/A? ale na płycie jest tylko jeden TDA1541 i to bez "A" to mozliwe że druki przetwornik jest jakis inny?
    Brzmienie sonego bardzo mi siYAMAHA AX-500 spodobało i nie wiem czy nie zastąpi on mojego Philipsa, jest tylko mały problem, Sony jest strasznie wrażliwy na namnijesze chośby dotknięcie, odrazu przeskakuje. W trakcie grania płyty tez potrafi czasem przeskoczyc. Czy to juz pora na wymiane lasera??? Z tego co się zdążyłem zorientowac to jest tam KSS-210A który jest łatwo dostepny i nie drogi, oryginał ok 60zł ( chińczyki od26 ale odpadają z wiadomych względów). Tak więc czy to laser i czy warto zainwestowac w ten model odtwarzacza???

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze raz ja, nie wiem skąd mi sie wkleiła między słowa w poprzednim poście ta YAMAHA AX-500, upsss sorki, pewnie mi sie wcisneło ctrl+v a akurat cos szukałem na jej temat. Sorry jeszcze raz.
  • Spec od car audio
    Powiem szczerze, że używałem dość mocno tanich KSS-210A oraz KSS-213B i chodziły świetnie (chociaż wyglądały koszmarnie). Lasery chypa po prostu trzeba kupować tam, gdzie dają na nie gwarancję (zwykle 6 miesięcy). Bo tak naprawdę oryginał z Sony to jest wydatek ok. 200 zł (a te niby sony mają tylko napis na plastiku na dodatek Sony takiego nie posiadał).
  • Poziom 10  
    No nie weim nie wiem, z tego co się doczytałem to oryginał ma metalowe tulejki w prowadnicy i podwójne przetłoczenie w górnej osłonie oraz inny potencjometr niż w podróbach. I taki to zgodny z opisem "oryginał" znalazłem za 50zł + przesyłka.
    Ale co generalnie uważasz o modeli cdp-710? leprzy od tego phila cd-820?
  • Spec od car audio
    Nie mam niestety możliwości osłuchania CDP-710 (mam swoją CDP-410 i jest całkiem znośna na przetwornikach BB). Ale powiem szczerze, że CDP-791 (następca Twojego modelu) jest jednym z lepszych brzmieniowo CD sprzedawanych normalnie w sklepie. Tak samo nie mam Philipsa 820 (chyba mam ostatnio kupioną 830 ale nie pamiętam dokładnie tyle tego jest :) ) i gra całkiem znośnie - ale trochę za spokojnie jak dla mnie (taki sobie marantz brzmieniowo).
    Nie patrz na to czy laser ma metalowe tulejki czy nie, jaki ma potencjometr czy płytkę - po prostu załóż i dopiero po czasie stwierdzisz czy jest ok czy nie. Rok ostrej eksploatacji laserów najtańszych na rynku (laser kupuję w Impelu www.serwiselektroniki.com.pl ) pokazał, że są w porządku. To samo dotyczy tanich hybryd (nie mam z tym problemu jak do tej pory). Po prostu dużo osób narzeka bo założą byle jak laser, nie oczyszczą mechanizmu, zaraz podłubią przy potencjometrze i twierdzą, że to wina nieoryginalnego lasera. Nowy laser powinien chodzić od razu (no chyba, że wina jest nie po stronie lasera tylko np. problem z blokiem RF).
  • Poziom 10  
    Witam po dłuzszej przerwie. Troche mnie nie było a teraz postanowiłem wrócic do tematu. Jest dalej tak jak było czyli CD820 po włożeniu płyty gra dokładnie 5 sekund i robi reset. Cos mi to zaczyna wygladac na jakis błąd programowy, moze ktos ma jeszcze jaki pomysł jak wskrzeszyć tą maszyne?

Pozdrawiam