Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy można przerobić zasilacz AT lub ATX na zasilacz 15V 3A?

08 Sep 2006 19:56 3125 3
  • Level 11  
    Witam
    mam laptopa który wymaga zasilacza 15v 3A
    niestety niemam takiego :) i chciałem sie zapytać was czy można jakoś przerobić zasilacz AT lub ATX zeby pasował do mojego laptopa ...
  • Level 19  
    ja nie polecam takich przeróbek. laptop to nie zabawka i nie ma co kombinować z zasilaczami. polecam udanie się do sklepu lub serwisu i zakupienie oryginalnego.
  • Level 14  
    proponuje zbudowanie zasilacza do niego na bazie stabilizatora scalonego np LM138, oczywiście odpowiednio mocny trafo. Stabilizator należałoby wyposazyc w dobry zewnetrzny radiator. Schemat aplikacyjny LM138 możesz znaleźć min na elenocie: www.elenota.pl/
    Pozdrawiam
  • Level 42  
    A ja - tak z czystej ciekawości zapytam - gdzie sprzedają laptopy bez zasilacza tak tanio, że kupno zasilacza stanowi problem?

Co do meritum: zdecydowanie odradzam takie zabawy. Już były na tym forum płacz i zgrzytanie zębów po zniszczeniu palmtopa zasilaczem-samoróbką.

Sprawa sprowadza się do tego, że skoro pytasz - znaczy to, ze nie masz wystarczającej wiedzy i umiejętności zrobić to samodzielnie. A laptopa szkoda na eksperymenty.

Temat zamykam.