Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audiovox GMRS862 - zasięg

09 Wrz 2006 00:12 915 7
  • Poziom 10  
    Witam!
    Posiadam sprzęt jak wyżej: Audiovox GMRS862, powinien mieć zasięg 8mil, a niestety w rzeczywistości zupełnie co innego... maksymalnie wyciągnąłem 2km /od 2 dni mam to/, a przeważnie jest dużo mniej, 300m, mieszkam w mieście, osiedle domków, gęsta zabudowa. tzn sygnał łapie mi dużo wcześniej, ale nie idze sie porozumieć.
    I moje pytanie: Jak poprawić zasięg? z jakich zakresów korzystać? i czym się różnią poszczególne kanały /22 (7 FRS/GMRS, 7 FRS, 8 GMRS)/. Na każdym mam do wyboru 38 podkanałów - czym się różnią poszczególe?
    Tutaj jest link do tego sprzętu: http://www.audiovox.com/webapp/wcs/stores/ser...10001&storeId=10001&productId=15142&langId=-1
    Polskiej instrukcji do tego sprzętu nikt z Was nie posiada? Proszę o pomoc!
    Z góry dziękuje! Pozdrawiam!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dałeś się wpuścić w maliny. Taki zasięg to może ude się uzyskać w szczerym polu.
    Chcesz większy - kup CB.
    Sprzedawca cię pewnie poinformował, że używanie FRS/GMRS w Polsce jest nielegalne? :?
    Michał
  • Poziom 37  
    SP5IT napisał:
    Dałeś się wpuścić w maliny. Taki zasięg to może ude się uzyskać w szczerym polu.
    Chcesz większy - kup CB.
    Michał

8 mil w szczerym polu ? też wątpliwe. Dwóch stojących na sąsiednich łysych, niezalesionych górach (zależnie od mgły/deszczu) to może.

300m w zabudowie to liczba która mnie nie dziwi. Jak będziesz miał pecha to i mniej.

'Podkanały' to specyficzne kodowanie (np.CTCSS) w tym samym kanale fizycznym na zasadzie 'choćby ktoś tu gadał, chcę słyszeć tylko tego co używa tego samego kodu'. Daje komfort odsłuchu przez odcięcie innych, ale nie zwiększa mozliwości rozmowy (kanałów fizycznych jest tyle samo).
    NIE MA to nic wspolnego z szyfrowanie/prywatnością itd jak próbują przedstawiać. Przekaz jest dalej jawny. Jak ktoś będzie cię chciał usłyszeć, to usłyszy (przez wyłączenie blokady w jego odbiorniku)

Piszę, bo 'podkanały' są rozgrywane marketingowo jako nie wiadomo co.
  • Poziom 10  
    SP5IT napisał:
    Chcesz większy - kup CB.

Wiem że są radia samochodowe CB, a czy są takie małe podręczne? Wielkości komórki, tylko z dużą anteną? Wybaczcie ale zupełnie się na tym nie znam...

SP5IT napisał:
    Sprzedawca cię pewnie poinformował, że używanie FRS/GMRS w Polsce jest nielegalne? :?

o tym to akurat nie wiedziałem... trudno, a dlaczego jest niby nielegalne? te kanały są rarezerwowane dla jakiś służb? np. szanownej policji?
    A wracają jeszcze do kwesti kanałów: jaka jest różnica między FRS a GMRS i z której najlepiej korzystać?

JacekCz napisał:

8 mil w szczerym polu ? też wątpliwe. Dwóch stojących na sąsiednich łysych, niezalesionych górach (zależnie od mgły/deszczu) to może.

300m w zabudowie to liczba która mnie nie dziwi. Jak będziesz miał pecha to i mniej.

No właśnie, Oni pewnie 'badali' zasięg na preriach w USA, wkońcu sprzęt został z tamtąd przywieziony. Tam chyba jest legalne używanie tych kanałów...
    a co do zasięgu w zadudowie, z piwnicy na 3 piętro/strych/ bardzo dobrze łapie sygnał i bez zakłuceń się rozmawia.

A teaz ostatnia kwestia: da sie jakoś przerobić odbiornik, albo coś w nim 'podkręcić' aby nadawało mocniejszy sygnał /przy ustawieniu HIGH mam moc wyjściową 1W, a przy LOW 0,45W/ np. żeby było wyjściowe 2W?
    Czy da sie i czy wogóle wymiana anteny na jakąś mocniejszą, dłuższą /teraz mam prawie 6cm/ pomoże coś, zwiększy zasięg?
    Pozdrawiam!
    Maati napisał:
    SP5IT napisał:
    o tym to akurat nie wiedziałem... trudno, a dlaczego jest niby nielegalne? te kanały są rarezerwowane dla jakiś służb?
    Nadajesz w paśmie TPSA. Bardzo ryzykowne. Te radia sa dopuszczone do używania tylko w USA.
    Michał
  • Poziom 10  
    Zbyt często nie będe korzystał ze sprzętu, może nikomu nie będę przeszkadzał :)
    Ale dalej nie wiem które pasmo jest lepsze... GMRS czy FRS?
    To są tak zbliżone częstotliwości, że nie ma żadnej różnicy.
    Michał
  • Poziom 10  
    Dzięks Wszytkim za porady. Pozdrawiam!