Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Toledo problem z kluczykiem

09 Wrz 2006 09:55 4656 17
  • Poziom 13  
    Witam czy ma ktos jakis sposob na naprawe kluczyka w tym ze seacie? bateria wymieniona pilot wyczyszczony ale niestety niedziala ?znalazlem tez instrukcje na forum ale niestety niemam punktow zeby to sciagnac
    Pozdrawiam
    szkodnik
  • Poziom 32  
    rocznik auta?
    ile punktów?
  • Poziom 13  
    Seat Toledo rocznik 1999 na poczatku dalo sie tylko otwierac pozniej byla wymiana baterii no i kluczyk przestal dzialac
    jest to pilot z dwoma przyciskami i dioda
    pozdrawiam
    szkodnik
  • Poziom 32  
    z '99 byly dwa modele: I (typ 1L) i II (typ 1M) który masz?
  • Poziom 13  
    Jak to rozpoznac?ktory typ posiadam ?
  • Poziom 32  
    w numerze nadwozia jest vsszzz1Lz lub vsszzz1Mz
  • Poziom 13  
    a mozesz mi podac obydwie metody ?w tej chwili niemam auta w domu wiec niemgoe zobaczyc ,zonka gdzies pojechala ,najwyzej jak podjedzie to zaraz zobacze
    jescze jedno pytanie gdzie znajde numer nadwozia ?
  • Poziom 32  
    tol I: zalacz wylacz zaplon naciśnij i trzymaj przycisk zamkniecia,naciśnij 3 razy przycisk otawrcia puśc obydwa , dioda zamiga centralny powinien zamknąć sie i otworzyć.

tol II: tylko VAG lub coś podobnego.
  • Poziom 13  
    jak tylko bede mial auto od raz sprawdze i dam znac czy zadzialalo

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

jest to 1M ,wiec nieda sie tego zrobic domowym sposobem ?moze jest jakas inna metoda ?
  • Poziom 32  
    niektóre instrukcje opisują metodę ręczną ale nigdy mi sie nie udalo jej przeprowadzić (na wielu seatach).
  • Poziom 13  
    mozesz podac ta metode moge sprobowacv czy zadziala,jak wyjalem baterie i wlozylem spowrotem to dioda mrugnela i moglem znowu otwozyc drzwi kluczem ale zamknac juz nieidzie i po chwili ok 10 minut nawet otwieranie niedziala
  • Poziom 12  
    Witam.
    Ja także mam pewien problem. Otóż mój ojciec zakupił toledo rocznik 95 ale już w modelu 96.
    Samochód ten posiada centralny zamek i chyba ma też imobilizer.
    Pilot jest w kluczyku i posiada on dwa przyciski(na jednym z nich jest narysowany symbol klucza) i są tam chyba dwie diody (jedna przy przyciskach a druga jest w takim miejscu, że jak klucz wkłada sie np. do zamka w drzwiach to jest ona skierowana włanie do zamka.
    [Ale żem to śmiesznie napisał].
    Po nacisnięciu jakiego kolwiek przycisku na pilocie samochód niereaguje i niepali się żadna dioda na pilocie. Sprzedawca powiedział, że baterie są do wymiany.
    Chciałem wymienić baterie ale słyszałem, że to trzeba potem jakoś zakodować, dlatego się wystraszyłem i narazie niewymieniam tych baterii.
    Może mi ktoś pomóc?
  • Poziom 14  
    Możesz śmiało wymieniać baterie. Jak z nowymi bateriami pilot nie będzie otwierał auta, a dioda będzie mrugała to wtedy procedura programowania. Jest opisana w instrukcji obsługi auta a jak nie masz to jest na forum, lub wal na priv.
  • Poziom 12  
    Oki. z tym, że narazie niemoge włożyć tych baterii bo chwilowo niema samochodu a instrukcje obsługi mam tylko że po niemiecku i niec z niej nierozumiem. Może wiecie gdzie znaleźć polską instrukcję. Znalazłem gdzieś na elektrodzie zdjęcie kluczyka(mój wygląda tak samo).Chyba jest on na podczerwień. Mam jeszcze takie pytanie: czy jak popełnie błędną procedure programowania, to może się coś zwalić (uszkodzić)?
  • Poziom 15  
    mam instrukcję po polsku dawać adresy to wyślę
  • Poziom 12  
    Będę bardzo wdzięczny.
    Mój e-mail to : Pablozsawq12(malpa)op.pl
  • Poziom 14  
    Ja też mam mnóstwo materiałów o Toledo mam też książkę Obsługa i naprawa, jak będziesz cos potrzebował to wal na priv