Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Royal 3735 tranzystor pali

09 Wrz 2006 10:44 1296 8
  • Poziom 15  
    Witam jak w temacie wymieniłem tranzystor Q401 S2055N wstawiłem zamiennik BU508DFI po włączeniu telewizorek grał gdy wyłączyłem i ponownie włączyłem to znowu spalił tranzystor tylko buczenie nie mam schematu i nie wiem które elki wymienić i być może jeszcze któryś rezystor za wszelkie porady będę wdzięczny :cry:
  • Poziom 19  
    Witam,biorąc pod uwagę wiek telewizora i to że ewentualnie nie był wcześniej w naprawie,to profilaktyka nakazuje wymienić elektrolity przed przetwornicą i za nią,nie sugerując sie tym, że z wierzchu wyglądają na dobre.Trzeba popatrzeć od strony druku ,od spodu,być może że są jakieś zimne luty.Sprawdzić kondensatory w odchylaniu,czy nie są uszkodzone.Powodzenia
  • Poziom 15  
    mam pytanko czy mógłby mi ktoś podrzucić na maila schemacik do tego tv bo mam za mało punktów aby zassać cudzes[małpka]poczta.onet.pl będę wdzięczny pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Mówisz i masz. Pozdrawiam :D:D:D

Dodano po 23 [minuty]:

Sorry wysłałem inny typ.Zaraz dostaniesz właściwy.
  • Poziom 32  
    Sprawdź napięcia przetwornicy a w szczególności napięcie B+, zimne luty, podstaw elki a Hota z dobrego źródła.
  • Poziom 15  
    Wymieniłem elki tylko brakuje mi dwa kondensatory zamówię w sklepiku i kupie oryginalnego hota przesyłkę dostanę we wtorek tak więc dam znać jak to wszystko będzie chodzić na razie dzięki wszystkim za pomoc .
    Pozdrawiam!!!
  • Poziom 15  
    Witam po otrzymaniu przesyłki wymieniłem pozostałe elementy i telewizorek śmiga tylko mam pytanko jak telewizorek wyłączę i jest w stan by to tranzystor 0909-2SD1431 bardzo go słychać myślałem nawet że trafko ale jak wysunąłem płytę to na tym tranzystorku co to może być czy te typy tak mają .Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    cudzes napisał:
    Witam po otrzymaniu przesyłki wymieniłem pozostałe elementy i telewizorek śmiga tylko mam pytanko jak telewizorek wyłączę i jest w stan by to tranzystor 0909-2SD1431 bardzo go słychać myślałem nawet że transformator ale jak wysunąłem płytę to na tym tranzystorku co to może być czy te typy tak mają .Pozdrawiam

Napisz jak człowiek co się dzieje z tranzystorem.
  • Poziom 15  
    Tranzystorek tak jak by syczy i troszkę hałasuje słychać tak jak chodzi wysokie ,nie wiem jak to by określić dokładnie tak jak telewizor był nie wyłączony głośno tego nie słychać dopiero jak się ucho przystawi on chyba pracuje nawet w stan by a kondensatorki wymieniłem na pierwotnym i wtórnym w zasilaczu .
    Pozdrawiam