Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dioda do telefonu, fleszer do telefonu - jak zrobić?

djtronic 10 Sep 2006 17:48 2737 5
    djtronic
    Level 20  
    Witam.
    Mam pytanie jak zrobic takie cos jak fleszer do telefonu. A mianowicie zeby dioda swiecila.. albo dwie diody na przemian wtedy kiedy bedzie miało nadejść połączenie.. albo sms. Aha i uklad niemusi byc wcale niewiadomo jak maly.. bo to bedzie tylko lezalo na biurku.. a telefon obok tego. z gory dziekuje.
    djtronic
    Faces
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam. Robiłem kiedyś coś takiego. Miałem Motorole T192, podłączyłem diodę "niebieską :D " pod słuchawkę. Dziwne, ale działało. Przed nadejściem połączenia dioda zapalała się na chwile. Telefon działał bez zarzutów. Pewnie przed nadejściem połączenia włączała się słuchawka.
    djtronic
    Level 20  
    Ale mi bardziej chodzi o coś w rodzaju podstawki pod telefon.. i jak sie postawi na tej podstawce telefon.. to zeby mi np 2 diody mrygaly wtedy jak bedzie mialo nadejsc połaczenie. pzdr
    portal2
    Level 14  
    Takie migające podstawki znajdziesz na allegro za mniajszą kasę niż wyniosło by cię to zrobienie włąsnymi rękoma.
    djtronic
    Level 20  
    no niby tak... jednak samemu to wieksza przyjemnosc..
    portal2
    Level 14  
    Wszystko tutaj zależy jakiego rodzaju diody chcesz zastosować. Najlepsze są do tego diody SMD (od telefonów komórkowych). Metoda jest bardzo prosta bo z tego co widzę po tych migających przed połączeniem "zabawkach" wykorzystują one fale z komórek jako klucz zwierny (inaczej włącznik). Jeżeli chcesz skorzystać z innych diód (większych) to będziesz musiał dołożyć do tego zasilanie.
    Później rozrysuję ten układ i umieszczę go tutaj a wy ocencie czy dobrze to zrobiłem bo aż tak zaawansowanym elektronikeim to nie jestem :D ale to jest jeden z najprostrzych układów tzw "żarówka podłączona do bateryjki z włącznikeim ON/OFF" z tym że rolę włącznika pełni tutaj fala z telefonu komórkowego. Kabelki nie mogą stykać się, jednak muszą być blisko siebie.