Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybija bezpiecznik " ten duży który ma przycisk TEST&qu

10 Wrz 2006 18:39 5541 12
  • Poziom 2  
    :cry::cry: Mam problem!!!
    Gdy włączę odkurzacz 2200 W, wybija główny bezpiecznik.
    Przy odkurzaczu jest pokrętło regulacji obrotów, gdy podkręcę obroty na MAX, wtedy przy włączeniu wybije główny bezpiecznik.
    Natomiast gdy obroty ustawię na minimum i włączę odkurzacz jest wszystko OK wtedy mogę regulować obroty i nic się nie dzieję.
    Proszę pomóżcie??? :cry::cry:
  • Poziom 15  
    A odkurzacz pracuje normalnie tzn. czy nie słychać różnicy w jego pracy? Jeżeli wybija różnicówka to gdzieś jest upływ. Sprawdziłbym dokładnie przewód na całej długości czy nie jest przetarty. Może to też być silnik przegrzany i przy włączeniu go na maksymalnych obrotach wybija różnicówka.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    trzeba wymienić kondensator przeciwzakłóceniowy
  • Poziom 2  
    mam taki sam problem z pilarką tarczową 2500 W.
    Gdy ją włączyłem pierwszy raz chodziła bardzo ładnie, przy ponownym włączeniu główny bezpiecznik wybił. Myślałem że za duże obciążenie, kazałem w domu powyłączać wszystkie odbiorniki.Włączam pilarkę i znowu to samo. Sprawdziłem szczotki od pilarki i były nad palone, założyłem nowe, włączam pilarkę, chodzi więc potrzymałem ją na obrotach aby się szczotki dotarły. Przy następnym włączeniu pilarki znowu bezpiecznik wywalił. Podobny problem pojawiał się z pralką (automat) Jeśli chodzi o pralkę to zdarzało się to od czasu do czasu.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

:cry::cry:
  • Poziom 22  
    zrozum, że to nie bezpiecznik a różnicówka a to dwie bardzo różne rzeczy, sprawdż i napisz co na niej pisze, powinno pisać-40A i 30 mA bo to ważne parametry
  • Poziom 16  
    Byc może jest to różnicówka z członem nadmiarowo- prądowym . Przy rozruchu urzadzeń jednofazowych o dużej mocy może wyzwala się człon nadmiarowo- prądowy (szczególnie gdy I=25A, /30mA).
    pzd.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Elektronika Przemysłowa i Energoelektronika
  • Poziom 2  
    Przepraszam że wprowadziłem w błąd, wybija mi różnicówka o symbolach
    FAEL P304, C 25A, 30 mA. Cz mogę założyć mocniejszą różnicówkę jeśli przy liczniku są trzy "s-ki" po C 25A każda.
    proszę o pomoc.
  • Poziom 22  
    P304 to tzw kombajn czyli różnicówka z trzema esami, ja bym radził wymienić na zwykłą 40A, 30 mA bo te Faelowskie kombajny lubią wybijać, chyba , że masz upływność w instalacji co może nie załatwić sprawy
  • Admin grupy audio
    Witam

Od razu zaznacze ze nie jestem biegły w oznaczeniach bezpieczników ( C, B itp.)

Uważam że wybijanie bezpiecznika nie ma związku z przebiciem do uziemienia (zadziałanie zabezpieczenia różnicowo-prądowego) tylko z przepływem chwilowego dużego prądu rozruchowego silnika w odkurzaczu.

Odkurzacze z którymi sie zpotkałem nie mają trzeciego przewodu do uziemienia (nie wykluczam że są takie które mają), myśle że nalezy wymienic bezpeicznik na "zwłoczny" (jeśli ten taki nie jest)

Proponuje włączyć odkurzacz na niskich obrotach i podkręcić na max, jeśli będzie działał to wina najprawdopodobniej lezy po stronie złej charakterystyki bezpiecznia.
    Gdyby wina była po stronie przebicia w przewodzie (czy uszkodzenia kondensatora w filtrze) to bezpiecznik reagowałby niezależnie od tego czy ustawienie obrotów jest na max, czy na min.
    Masz bezpiecznik C25, spróbuj wymienic go na B25 i zobaczymy, wymiana na 40A nie ma sensu.

Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Wręcz odwrotnie. Jeśli miałbyś B25,to warto by było zamienić na C25 (odwrotnie nie ma sensu,bo B jest szybszy niż C). A jest najszybszy.

Dodano po 3 [minuty]:

Tzn. z literką A jest najszybszy.
  • Poziom 19  
    Jeśli chciałbyś sprawdzić czy działa człon nadprądowy zabezpieczenia, czy też różnicowo-prądowy, wystarczy włączyć odkurzacz do gniazda bez bolca ochronnego. Gdy dalej będzie wyskakiwał, znaczy że prąd rozruchowy odkurzacza jest za duży (usterka silnika lub regulatora obrotów). Przy zabezpieczeniu C25A odkurzacz nie powinien go wyłączać, chyba że jakiś duży, np. przemysłowy. Zamiana na B25A nie ma sensu, gdyż ma on jeszcze bardziej czułą charakterystykę prądową.