Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czas zapisu zdjecia w aparacie cyfrowym

oloolo 10 Wrz 2006 20:29 1420 9
  • #1 10 Wrz 2006 20:29
    oloolo
    Poziom 24  

znalazłem w opisie aparatu cyfrowego takie coś
    Czas od naciśnięcia spustu migawki do wykonania zdjęcia 0,83 s;
    oczekiwanie na zrobienie następnego zdjęcia: 2,5 s;
    czas zapisu zdjęcia: 14,1 s

No i własnie 14 sekund na zapisanie zdjecia to nie jest czasem za długo ?
    A co jak bede chciał robić serie zdjeć ? Wynika z tego ze to jest niemozliwe bo 14 sekund to choler.... długo :/

0 9
  • #2 10 Wrz 2006 20:34
    music
    Poziom 27  

Aparaty mają przeważnie pamięć buforową w której magazynują na przykład zdjęcia seryjne. Może to błąd w druku i powinno być 1,41s?
    Sprawdź gdzie indziej. Co to za aparat?

0
  • #4 10 Wrz 2006 21:03
    music
    Poziom 27  

Zerknąłem na następny aparcik z tej serii czyli HP M527 i jest tak samo. Czyli nie jest to błąd w "druku". Widocznie tak jest. Zanim procesor aparatu "przetłumaczy" to co widziała matryca na jpg i zapisze na karcie to chwilkę trwa.

Pozdrawiam

0
  • #5 11 Wrz 2006 06:42
    bogusdr
    Poziom 20  

Witam
    to jest wszystko ladnie i tak ma byc jak dla tego modelu
    Popatrz na proste canony: 2,3,6 zdjec na sekunde
    HP lubi mulaste rzeczy :aparaty ,drukarki itp.
    nie wiem czy chcesz sobie cos kupic ale hp czy kodaka (z tych kompaktow) to kupuj na szarym koncu

pozdrawiam

0
  • #6 11 Wrz 2006 11:19
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

WItam

Jest to prawdopodobnie czas dla największej rozdzielczości - której nie zawsze będziesz używał - a na pewno powinna być możliwość zmiany rozdzielczości w aparacie.
    Zdjęcia seryjne w każdym aparacie mają jakieś ograniczenia - np. rozdzielczośći czy ilośći w serii - za pewne tutaj w pełnej rozdz. nie zrobisz seryjnych.

Pzdr

0
  • #7 11 Wrz 2006 12:38
    music
    Poziom 27  

kasprzyk napisał:
    WItam

Jest to prawdopodobnie czas dla największej rozdzielczości - której nie zawsze będziesz używał - a na pewno powinna być możliwość zmiany rozdzielczości w aparacie.
    Zdjęcia seryjne w każdym aparacie mają jakieś ograniczenia - np. rozdzielczośći czy ilośći w serii - za pewne tutaj w pełnej rozdz. nie zrobisz seryjnych.

Pzdr

Rozdzielczość pliku wynikowego jpg, a za razem jego rozmiar można sobie ustawić, ale czy nie jest tak, że niezależnie od tego ustawienia matryca zawsze "widzi" tak samo? Procesor aparatu obrabia zawsze te same dane, a w zależności od tego ustawienia poddaje plik większej lub mniejszej kompresji?? Kompresowanie powoduje większe obciążenie procesora aparatu czyli dłuższą jego obróbke. Zapis na karcie natomiast trwa krócej, bo plik wynikowy jest mniejszy. Jak to jest?????

0
  • #8 11 Wrz 2006 18:42
    oloolo
    Poziom 24  

bogusdr napisał:
    nie wiem czy chcesz sobie cos kupic ale hp czy kodaka (z tych kompaktow) to kupuj na szarym koncu

Tak , własnie nad tym myslałem , czyli co Samsung albo Premier ?
    np ten http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=9462

0
  • #9 11 Wrz 2006 20:49
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

music napisał:

Rozdzielczość pliku wynikowego jpg, a za razem jego rozmiar można sobie ustawić, ale czy nie jest tak, że niezależnie od tego ustawienia matryca zawsze "widzi" tak samo?

Witam

Niestety tak daleko się nie zastanawiałem - jestem użytkownikiem 2-giego aparatu cyfrowego i taką zależność zauważyłem - zresztą logiczne wydaje się - większe zdjęcie (jego pojemność) dłuższy czas zapisu. Na starym aparacie wyraźnie to odczuwałem - na obecnym RAW pochłania najwięcej czasu - no właśnie - RAW jest niekompresowany - jednak aparaty nad nim najwięcej się męczą.

Pzdr

0
  • #10 11 Wrz 2006 23:31
    wroblewg
    Poziom 21  

Cytat:
    czyli co Samsung albo Premier ?

Canon,Fuji ?

0
  Szukaj w 5mln produktów