Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzwiek z kompa do kina dom. w formacie 5.1

11 Wrz 2006 00:20 975 3
  • Poziom 2  
    jest na forum kilka postu poruszających ta kwestie ale nie do końca odpowiadają na moje pytania

zaczęło się od pomysłu zmiany głośników do kompa mam duży pokój do dyspozycji teraz mam creativa 6.1 początkowo myślałem o creativa G550W tylko ze one maja głośniki satelitki a mi pasowało by je rozstawić na ziemi i tak natrafiłem na kino domowe LG LH-W551
    pytanie brzmi jak podłączyć je (LG) do kompa tak a żeby grały w formacie 5.1 jak zwykle głośniki np creative w kinie są 2 wejścia chincze jedne ( na kinie aux) wiec dźwięk tyko stereo i jest jeszcze wejście optyczne
    nigdy nie miałem do czynienia z tego typu wejściem czy wyjściem i właśnie nie wiem czy dźwięk puszczony w ten sposób będzie
  • Poziom 39  
    Mam wrażenie że kolega chciał coś jeszcze dopisać, ale usnął na klawiaturze :)

Przede wszystkim napisz jaką masz kartę dźwiękową (czy obsługuje 5.1) i czy ma wyjście cyfrowe.
    Cytat:

w kinie są 2 wejścia chincze jedne

nie rozumiem tego zdania.

Jeśli w komputerze masz karte z wyjściem cyfrowym (optycznym czy koncentrycznym (Coaxial)) a kino ma wejście cyfrowe - to nie ma problemu z ich podłączeniem. Gdy oba wejścia się różnią (jedno jest optyczne, a drugie elektryczne) należy zastosować konwerter sygnału (można kupić np na allegro).
  • Poziom 10  
    A sie podepne do tematu jesli mozna :)

Czy da sie podlaczyc kino LG poprzez port USB do komputera aby obraz oraz dzwiek 5.1 lecial z komputera? (w kinie mam port USB)

Podlaczajac normalnie przez kabel USB na kinie pisze NO USB a w kompie nawet nie wykrywa ze cos zostalo podlaczone.

z gory thx
  • Poziom 21  
    Nie podales modelu kina wiec ciezko cokolwiek powiedziec.

Czy nie jest przypadkiem tak ze wejscie usb jest wejsciem dla nosnikow danych typu pendrive itp? umozliwiajac podejzenie zdjec na tv, czy posluchanie mp3-ek?

Pozdrawiam