Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kodek jest odpowiedzialny ?

Dodo 11 Sep 2006 08:28 5475 25
 • #1
  Dodo
  Level 11  
  Jak wyżej, mam pytanie wszystkie filmy w moim komputerze odtwarzają sie znakomicie, oprócz AVI. Tu obraz albo drży, albo jest do góry nogami. Proszę o pomoc, jaki kodek zainstalować aby tego zjawiska nie było. Jaki za to jest odpowiedzialny. Mam już chyba wszystkie: xvida, divixa, ffdshow, kazalite codec. Nic to nie daje AVI się trzęsie albo jest odwrotnie wyświetlane.Proszę pomóżcie.
  Pozdrawiam
 • #2
  paweliw
  IT specialist
  Im więcej kodeków, kodec paków instalujesz tym większe robisz "zamieszanie" w systemie.

  Proponuję odinstalować wszystkie i zainstalować tylko jeden zestaw.

  Osobiście używam K-Lite http://www.codecguide.com/ ale co użytkownik to inny zestaw Ffdshow, Nimo Codec Pack, ACE CoDecS Pack itp.

  Co do filmów *.avi to mogą być kompresowane różnymi kodekami Xvid, DivX, mpeg-4 itp.
  Najprościej sprawdzić np. programem GSpot http://www.headbands.com/gspot/ jakich kodeków wymaga (i czy są zainstalowane) konkretny film.
  Swoją drogą GSpot jest dodawany do większości zestawów Kodec Packów.

  Czasami występują problemy a jakich piszesz, poszukaj podobnych tematów na forum (trochę ich było), być może to sprawa indywidualna i trzeba metodą prób i błędów dojść do optymalnego rozwiązania.

  Jak nic z tego Ci nie pomoże, napisz jaki masz system i podaj konfigurację komputera, będziemy próbować coś zaradzić.
 • #3
  Dodo
  Level 11  
  No tak, ale jeśli AVI używa Xvida, czy Divixa to chyba masz i te a nie sam K-LIte. Po drugie na stronie która mi podałeś są : 2.76 Full ; 2.76 Standard ; 2.76 Basic więc który mam zainstalować ? A jeśli jak piszesz używa Xvida, czy Divixa to zainstalować je czy nie ?
  Dlaczego pytam, w tej chwili za Twoją radą odinstalowałem wszystkie kodeki jakie miałem. Zainstalowałem K-Lite 2.76 Full i niestety, za kazdym razem wyskakuje błąd i prosi jakby o jakiś filtr. Nie wiem o co chdzi, więc odinstalowałem go całego. I wyobraź sobie ze wszystkie filmy chodzą tylko nie wiem na czym. Mam zainstalowane tylko Quick Time Altrnative 1.75 i nic więcej.
 • #4
  paweliw
  IT specialist
  Każdy zestw kodec packów zawiera w sobie większość popularnych kodeków (także Xvid, DivX, itp.).

  Zasada jest prosta instalujesz albo zestaw kodec packów (podczas instalacji możesz wybrać dokładnie co chcesz zainstalować, każdy szanujący się zestaw kodec-packów podaje co się w paczce znajduje, np. w K-Lite wersji Full znajdziesz http://www.codecguide.com/features_kl.htm) albo pojedyńczo potrzebne kodeki (Xvid, DivX itp.)

  Tak więc instalacja zestawu kodec packów + dodatkowych innych kodeków mija się z celem.
  Oczywiście są przypadki gdzie musisz doinstalować kodek dla nietypowego formatu ale to rzadkość.

  Z K-Lite polecam wersję Full lub Standard.

  Widocznie filmy potrzebowały Quick Time ...
 • #5
  gacekm
  Level 18  
  Pewnie po odinstalowaniu kodeków odtwarzacz korzysta z systemowego kodeka Microsoft MPEG-4, żeby być pewnym czym dany film jest dekodowany można użyć oprócz Gspot programu AVICodec. Odwrócony film lub inne zjawiska mogą wystąpić np. tak jak u mnie,kiedy to AVI zakodowany w DIVX3 był odtwarzany za pomocą DIVX4.
 • #6
  Dodo
  Level 11  
  Odpowiadam. Zinstalowałem wersję Full, i narobiłem sobie bałaganu. Po prostu przestały się odtwarzać filmy DVD. Teraz tez dziwna sprawa, nie mam żadnego śladu po jakimkolwiek kodeku, bo wszystkie usunałem a filmy chodzą i to wszystkie. Dziwne co ? Aha po zainstalowaniu tego kodeka o jakim pisałeś ściągnąłem sobie cała masę Gain Gatorów, trickled .exe itp. Musiałem przeskanowac cału komputer i nawet Trickleda usunać recznie z rejestru bo inaczej sie nie dał. Teraz nie mam śladu kodeków i wszystko chodzi, chyba ze tym kodekiem jest Quick Time Alternatiw potrzebny do konwertowania filmów z innych formatów na DVD. Innych nie mam a filmy chodzą i to zarówno AVI jak i innego typu. Jeśli chodzi o Quicj Time to miałem go już zainstalowanego i jego akurat nie ruszałem
 • #7
  paweliw
  IT specialist
  Dodo wrote:
  Aha po zainstalowaniu tego kodeka o jakim pisałeś ściągnąłem sobie cała masę Gain Gatorów, trickled .exe itp. Musiałem przeskanowac cału komputer i nawet Trickleda usunać recznie z rejestru bo inaczej sie nie dał.

  Możesz napisać jakiego kodeka (linku) dotyczy Twój opis ?
  Staram się nigdy nie podawać nie sprawdzonych linków.
 • #8
  Dodo
  Level 11  
  Ściagnałem go ze strony : http://www.codecguide.com/download_kl.htm
  freenet.de stamtad go sciągnałem . Pisało wersja Full i kilka adresów. Nie pisałem skad mam go ściagnać, tylko podałes mi tą stronę. Ale juz wszystko chodzi, było chyba z kilkanaście Gatorów. Przeinstalowałem Power DVD, bo nie wiedziałem co jest odpowiedzialne za to. Ale teraz nie mam żadnego kodeka do filmów oprócz Quick Time Alternative 1.75 i nic poza tym a wyobraź sobie wszystkie filmy chodzą. Na stronie którą podałeś pierwsze co jest od góry są kodeki w wersji Full i zapewne kilka adresów skad możana je sciągnąć, ale nie myślałem ze narobie sobie takiego bałaganu. Pod spodem jest Direct Show video filters, potem wfw video codecs i tak dalej. Do tej pory miałem zainstalowane divix, xvid i Kaza Lite i wszystko chodziło, tylko miałem problemy z AVI. Dlatego szukałem odpowiedzi co może być tego przyczyna ze wszystko chodzi tylko nie to.
 • #9
  paweliw
  IT specialist
  No cóż, nie miałem nigdy problemów z robactwem przy ściąganiu/instalacji K-Lite z powyższej strony, ale oczywiście nie wszystkich mirorów próbowałem ...
  Także teraz, wersja 2.76 Full programu ściągnięta z mirora freenet.de nie zawierała żadnych szkodliwych "dodatków". Ściągnąłem i zainstalowałem przed chwilą - bez problemów.

  Przykro mi, że tak się stało ale nie mam wpływu na to co jest umieszczane w linkach.
  Być może nieświadomie wybrałeś link nie związany z kodekami, lecz reklamą, ofertą itp.
 • #11
  paweliw
  IT specialist
  Wszystko co Platon podałeś jest zawarte w K-Lite, z wyjątkiem VLC.
 • #12
  Dodo
  Level 11  
  Niestety, mam zainstalowany VinAviVideo Conwerter do konwersji na DVD a potrzebuje on do pracy QuicTime Alternativ oraz Real Alternativ i te właśnie programy się żrą z K-Lite. Jak zainstaluję K-Lite to obraz w odtwarzaczu mam do góry nogami. Media Player Clasic mam, ale mam w nim problemy z niektórymi AVI. Nie odtwarza z nich dźwięku. Lecz to chyba wina filmów Dlatego używam Sub Edit.
  No i jak pisałem z kodeków mam tylko VinAviVideo Conwerter i QuicTime Alternativ nic więcej. Natomiast pojawił się problem z dźwiękiem, a tak naprawdę to nie ma wszystkiego w panelu sterowania oraz nie mogę uzyskać ikonki głośniczka koło zegara mimo że jest zaznaczona że ma być. Poza tym nie mam po otwarciu Dźwięki i urządzenia Audio w okienkach takich kodeków jak Odtwarzanie muzyki Midi wybieram zaznaczam zastosuj a to i tak zginie no i Odtwarzanie głosu urządzenia domyślne, jak wprowadzę i zrobię zastosuj i tak zniknie. Z tym że dźwięk normalnie jest. Mam jeszcze ostatnią prośbę.Wybieram program do odtwarzania filmu, zatwierdzam że ma używać go na stałe, ale ikona filmu , mam na myśli AVI nie zmienia się pozostaje jak to się mówi Windosowa a nie taka jaką ma odtwarzacz. Przeinstalowałem kartę dźwiękową, ale ikonka głośniczka i reszta opisana i tak się nie zmienia. Czy trzeba robić Windowsa?
 • #13
  paweliw
  IT specialist
  Jak "naprawić wyświetlanie głośniczka w tray'u masz opisane tutaj http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=5989&st=60&p=318824&#entry318824

  Ja już powoli się gubię w tym co rzeczywiście robisz na swoim komputerze.
  Przy normalnej instalacji/deinstalacji kodeków w systemie nie powinno być żadnych problemów.
  Tobie udało się ściągnąć robactwo, musiałeś przeinstalować kartę dźwiękową, grzebać w rejestrze itd.
  Nie wiem gdzie popełniłeś błąd ale na pewno popełniłeś.

  Instalowałem kodeki na bardzo wielu komputerach i w większości przypadków bez problemów a jak były problemy wystarczyło odinstalować jeden kodek i zainstalować drugi.

  Skoro masz problem z K-Lite zainstaluj ffdshow i potrzebny Ci Quick Time Alternativ.
  Oczywiście najpierw wszystkie stare kodeki odinstaluj !
 • #14
  Dodo
  Level 11  
  Mozliwe że popełniłem gdzies błąd, ale jak wyżej opisałem, żadne kodeki w postaci XVIDA, DIVIXA i inne nie działają a wrecz przeciwnie. Może to jest wina tych które mam. Ponieważ chciałem zainstalować ffdshow i ten Quick Time i Real Alternativ to miałem obraz do góry nogami. Bez tamtych nie przekonwertuję np RMVB na DVD więc muszę je mieć. Ale spróbuję zrobić jak każesz. Teraz co do ikony głośniczka, faktycznie wartość na końcu liczby w rejestrze była nie taka jak opisana na tej stronie do której dałeś mi odnośnik, naprawiłem ale i tak zegara nie ma a wpisy w okienkach w panelu znikają same, nawet gdy zrobię zatwierdź. Jestem Ci bardzo wdzięczny za pomoc, ale prawdę mówiąc ja też już sie gubię w tym i nie wiem co powinno być a co nie, bo np w jednym odtwarzaczu np CinemaPlayerze nie ma głosu od filmu AVI a w odtwarzaczu Media player Clasic są , no i co moze być tego przyczyna ? Już sam zgłupiałem od tego wszystkiego.
 • #16
  Dodo
  Level 11  
  Najpierw odpowiem, zrobiłem z tymi kodekami jak kazałeś. Wyrzuciłem tylko Qiuck Time Alternative bo był niepotrzebny jak się dowiedziałem do konwertowania tylko ten Real Alternative i zainstalowałem ffdshow. Działa super. Tak więc sprawa z kodekami jest rozwiazana, dzieki. Tylko z tą ikonką głośniczka nic nie dało, nadal jej nie ma a wpisy same znikają w panelu sterowania w ikonie od głosu czyli "Dźwięki i urządzenia audio". Wpis w rejestrze zmieniłem, faktyczie był inny niż podano na tej stronie, końcówka liczby powinna być f a ja miałem e , ale musi być coś jeszcze że jej nie ma a to znika.
  Teraz pytanie zainstaluję ( chociaż mam na płycie ten Hijack This ) i skąd mam wiedzieć co jest śmieciem a co potrzebne ? Jak rozpoznać ?
 • #18
  Dodo
  Level 11  
  Nie, wolę abyś mi pomógł, jest tylko mały problem, nigdy niczego na forum nie wklejałem więc jesli byś mógł mi powiedzieć co i jak zrobić to Ci to wyślę.

  https://obrazki.elektroda.pl/75_1158048560.JPG

  Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale tam jest to wszystko
 • #19
  paweliw
  IT specialist
  Zrobiłeś źle, przecież wyraźnie napisałem:
  wykonaj: "Do a system scan and save a logfile". Log (pojawi się w dodatkowym oknie) skopiuj w całości i wklej w treść wiadomości postu, nie jako załącznik.

  Zrzut ekranu to nie log !

  Log ma być wklejony tak jak np. w tym temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic526432.html
 • #20
  Dodo
  Level 11  
  Logfile of HijackThis v1.99.1
  Scan saved at 10:35:11, on 2006-09-12
  Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
  MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

  Running processes:
  C:\WINDOWS\System32\smss.exe
  C:\WINDOWS\system32\csrss.exe
  C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
  C:\WINDOWS\system32\services.exe
  C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
  C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
  C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
  C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
  C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
  C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
  C:\WINDOWS\Explorer.EXE
  C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
  C:\Program Files\ASUS\Probe\AsusProb.exe
  C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
  C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe
  C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe
  C:\Program Files\Ashampoo\Ashampoo AntiSpyWare\AntiSpyWareGuard.exe
  C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
  C:\Program Files\Ashampoo\Ashampoo AntiSpyWare\AntiSpyWareControl.exe
  C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
  C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe
  C:\WINDOWS\system32\oodag.exe
  D:\Program Files\Sygate\SPF\Smc.exe
  C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMAgent.exe
  C:\WINDOWS\system32\wdfmgr.exe
  C:\WINDOWS\System32\alg.exe
  C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
  C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
  C:\Documents and Settings\dodo\Pulpit\hijackthis.com

  R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
  O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 5.0\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.ocx
  O2 - BHO: Google Toolbar Helper - {AA58ED58-01DD-4d91-8333-CF10577473F7} - c:\program files\google\googletoolbar1.dll
  O3 - Toolbar: &Google - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - c:\program files\google\googletoolbar1.dll
  O4 - HKLM\..\Run: [ASUS Probe] C:\Program Files\ASUS\Probe\AsusProb.exe
  O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
  O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
  O4 - HKLM\..\Run: [HPDJ Taskbar Utility] C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb05.exe
  O4 - HKLM\..\Run: [nod32kui] "C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe" /WAITSERVICE
  O4 - HKLM\..\Run: [SmcService] D:\PROGRA~1\Sygate\SPF\Smc.exe -startgui
  O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k
  O4 - HKLM\..\Run: [RemoteControl] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe"
  O4 - HKLM\..\Run: [Ashampoo AntiSpyWare Guard] C:\Program Files\Ashampoo\Ashampoo AntiSpyWare\AntiSpyWareGuard.exe
  O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
  O8 - Extra context menu item: &Google Search - res://C:\Program Files\Google\GoogleToolbar1.dll/cmsearch.html
  O8 - Extra context menu item: Backward Links - res://C:\Program Files\Google\GoogleToolbar1.dll/cmbacklinks.html
  O8 - Extra context menu item: Cached Snapshot of Page - res://C:\Program Files\Google\GoogleToolbar1.dll/cmcache.html
  O8 - Extra context menu item: Similar Pages - res://C:\Program Files\Google\GoogleToolbar1.dll/cmsimilar.html
  O8 - Extra context menu item: Translate into English - res://C:\Program Files\Google\GoogleToolbar1.dll/cmtrans.html
  O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
  O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
  O12 - Plugin for .spop: C:\Program Files\Internet Explorer\Plugins\NPDocBox.dll
  O23 - Service: Ati HotKey Poller - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
  O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
  O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe
  O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Eset - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe
  O23 - Service: O&O Defrag - O&O Software GmbH - C:\WINDOWS\system32\oodag.exe
  O23 - Service: Sygate Personal Firewall (SmcService) - Sygate Technologies, Inc. - D:\Program Files\Sygate\SPF\Smc.exe
  O23 - Service: SoundMAX Agent Service (SoundMAX Agent Service (default)) - Analog Devices, Inc. - C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMAgent.exe


  Myslę że teraz dobrze. Wybacz, nie bardzo wiedziałem jak. Nigdy tego nie robiłem.
 • #21
  paweliw
  IT specialist
  Log wygląda na czysty.

  Masz kilka programów uruchamianych przy starcie systemu, zupełnie zbędnych w tym momencie i obciążających dodatkowo system (zbędnie uruchomione procesy), zastanów się czy Ci wszystkie potrzebne (zawsze można je włączyć) np:
  O4 - HKLM\..\Run: [ASUS Probe] C:\Program Files\ASUS\Probe\AsusProb.exe
  O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
  O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
  O4 - HKLM\..\Run: [HPDJ Taskbar Utility] C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb05.exe
  O4 - HKLM\..\Run: [RemoteControl] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe"
  O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
 • #22
  Dodo
  Level 11  
  No dobrze, ale powiedzmy usunę. A co z tą ikonką od głośniczka przy zegarze. Poprawienie wpisu w rejestrze nic nie dało a wpisy w panelu i tak znikają, mam na myśli Głos i Midi. Za każdym razem je tam "wklejam" bo pod paskiem sa i robie zatwierdź a po chwili i tak ich nie ma. Wiec coś musi być jeszczenie tak.
  A jeśli chodzi o Asus Probe to mam monitor temperatury i napięć na pasku przy zegarze i wiem co sie dzieje.Wolałbym to zostawić.
 • #23
  paweliw
  IT specialist
  Ja Ci nie każę niczego usuwać !

  Uważam tylko, że te programy są zbędne dla prawidłowego działania komputera i obciążają system !
  Decyzja i tak należy do Ciebie.

  Co do innych problemów jakoś nie mam żadnego pomysłu. Oczywiście po zmianach w rejestrze komputer restartowałeś ?

  Nie masz w Dźwięki i urządzenia audio zaznaczonej opcji Użyj tylko domyślnych urządzeń ?
 • #24
  Dodo
  Level 11  
  Oczywiście że restartowałem. No to już trudno. Pewnie tylko przeinstalowanie Windowsa coś by pomogło, bo karty dźwiękowej nic nie dało.
  Jestem Ci wdzięczny za wszystko, a jeśli chodzi o jakieś śmieci mam rozumieć że nic nie znalazłeś bo nie pisałeś.
  Tą opcję akurat mam zaznaczoną.
 • #25
  paweliw
  IT specialist
  Dodo wrote:
  Tą opcję akurat mam zaznaczoną.

  To ją odznacz i wtedy spróbuj !
 • #26
  Dodo
  Level 11  
  Widzisz, odznaczyłem, ale to zaznaczenie samo powraca a te wpisy znikają po wyłączeniu tej ikony i ponownym włączeniu zaznaczenie robi się samo a tamte wpisy jak mówiłem znikają. Nic z tego. Przeinstalowałem kartę , nic. Dziwoląg a nie komputer :D

  Przeinstalowałem Windowsa i jest już właściwie w porządku, ale wyszły inne ptaszki. Nie mogę odświerzac ekranu do 85 Hz chociaż chodził, Resetuje się zaraz komputer, a druga sprawa to podwójne foldery " documents and settings" Robiłem instalkę Windowsa 2 razy i ciągle to samo, podwójne foldery. Tylko że jeden to jak wyzej a te drugie to "dodo.DODO-1F0C30EA68" a drugi to "dodo.x-E1FC6C671F104" i oba posiadają to samo. Skąd sie wzięły to tajemnica. Karta obrazu nie mogła się przegrzac jak powiedział facet z serwisu bo ma temperature w przedziale 32-27 stopni, więc niemozliwe. Dziś zdjąłem radiator wyczysciłem i nałożyłem nowu=y silikon. Ale nic nie dało i tak nie więcej jak 75 Hz. Poza tym komp chodzi bez usterek.Dlaczego dodo ? Bo taką nazwę dałem przy instalacji Windy. Aha no i ten pierwszy nosi nazwe tylko dodo., czyli w sumie jest ich trzy. Mam oczywiście na myśli foldery po otwarciu "Documents and settings" i tam są właśnie te trzy z ta samą zawartościa.