Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak być DJ - em? Co jest potrzebne? Jaki mixer jest lepszy?

DJKompot 11 Wrz 2006 17:57 23093 41
  • #1 11 Wrz 2006 17:57
    DJKompot
    Poziom 26  

Mam takie pytanko zawarte w temacie.Chciałbym umieć robić remixy mixy dodając bassu dużo itp. Chciałbym sam takie twożyć też od zera.Jeśli DJKOMPOT to powinien się znać na takim czymś.Moja ksywa powstała z tego że prowadze dyskoteki i nie zagą mnie nikk z utworem którym bym nie miał - narazie ;). Z zakupem sprzętu się wstrzymam bo poco kupować jak się nie umie.Narazie mam takie programy jak:
    Cool Edit, Audacity, VIRTUAL DJ.
    Jak będzie trzeba to sie coś załatwi z programów.Tak dla informacji jeśli chodzi o rytm to nie ma problemu bo gram na Keybordzie :).Prosiłbym o wytłumaczenie jak się robi taki dziwny typ muzyki typu TECHNO/DANCE.Jeśli ktoś ma współczesny mixer, czyli cyfrowy ewętualnie analogowy to proszę o fotkę z góry mixera i wytłumaczenie co do czego :). Jeśli coś prócz jeszcze PC jest potrzebne do twożenia takiej muzyki to proszę o wypowiedzi.

na boku....
    Co lepsze: Mixer na vinylach czy cyfrowy mixer MP3 (ładniejszy tradycyjny :) )

P.S Jeśli do złęj kategori zmieściłęm temat proszę o przeniesienie.Przepraszam takrze jeśli poplątałęm wypowiedź ;).

Pozdrawiam

• #2 11 Wrz 2006 18:12
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Zupełnie nie wiem co chcesz robić, czy chcesz sie nauczyć grac czy robic muzyke.
    Zawsze jednak zasada jest jedna, trzeba słuchać, znać utwory i ich budowe.

Do tworzenia muzyki potrzebujesz oczywiście sampli, polecam także program "cubase" może też "Acid Pro". Rytmike łatwo można ułozyć w programie "Masterbeat" dobrze by było także zaopatrzyć sie we wszelkiego typu wtyczki Direct X oraz VST.

Ja nie tworze muzyki, jednak mam kolegów którzy to robią i uzywają właśnie wymienionych przezemnie programów.

Co do grania to niesetty ale bez sprzętu sie nie nauczysz, mozesz próbować cos kombinować mając mikser, dwie karty dźwiekowe oraz program "BPM studio".

Określ dokładnie co chcesz robić to może bede w stanie Ci coś więcej powiedzieć.

P.S.
    Załoze sie że ja Cie zagne jeśli chodzi o utwory :)

Pozdrawiam

• #3 11 Wrz 2006 19:08
    DJKompot
    Poziom 26  

Artur a wiesz jak się robi remixy itp. na mixerach?No wiadomo takie jak 2x gramofon i mixer?
    Chodzi o to że chciałbym się najpierw nauczyć na Virtual DJ niż wywalić kasę w sprzęd DJ a nic nie mieć z niego.Sprzęt to da się załątwić.Jak nie ma sprzętu to się i zrobi ;).Jeścze jedno :
    Czy do nagrania mógłbym ewętualnie wżuciś jakiś efekt Organowy ?Czym byś radził- Midi czy przez JACKA ?
    (Masz może schemat kabla midi pod PC?)

histeria - jeśli ktoś ma styczność z muzyką jak ja na Keybordzie to chciałby zamiast grać tylko z nut stwożyć włąsną.To nie moja wina że akurat podoba mi się coś typu Techno.

Pozdrawiam

• #4 11 Wrz 2006 19:20
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Jestem DJ, ale nie znam sie na tworzeniu muzyki, natomiast nigdy nie widziałem/słyszałem żeby ktoś robił remix na sprzęcie (gramofon/CD, mikser), tego typu rzeczy robi sie raczej na komputerze.

Co do robienia wstawek z klawisza, to zależy co chcesz zrobic, podłączenie przez wyjście analogowe jest dosc ograniczone - nagrywasz to samo co słyszysz. Co innego midi tam nagrywasz tylko tak jakby nuty i mozesz pod to podłozyć co chcesz.
    Niestety podłączenie przez midi wymaga dobrej karty dźwiękowej o niskiej latencji inaczej będzie tak ze wciśniesz klawisz i dopiero za chwile usłyszysz dźwiek.

Schematy interfejsów midi są powszechnie dostępne w sieci, a nawet chyba na elce, muisz poszukać.
    Ja nie mam pod ręka, a szukac mi sie nie chce - bez urazy.

Pozdrawiam

• #5 11 Wrz 2006 21:24
    muwie
    Poziom 14  

Odwiedź sobie stronkęAby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany znajdziesz tam wiele informacji na temat mixerów, gramofonów, cd playerów itp.
    Nie można powiedzieć, który program jest najlepszy Dla niektórych dobry program to jest taki który zrobi za ciebie wszystki (Traktor, a niektórym starczy dwa cd playery i pitch do zlepiania bitów. Jak chcesz w przyszłości przenieść się z software na hardware to polecam ci te "ubogie" programy
    lub powyłanczac w Traktorze wszystkie automaty(a licznik bitów zakleić sobie taśmą:D).
    Twoim drugim (chyba) pytanie to ci wybrać:
    cdplayera czy gramofon.
    Jeśli masz dużo kasy to kupuj gramki, ale wszystkich pieniędzy nie wydawaj na sprzęt tylko sobie zostaw na płyty (vinyle trochę kosztują) Jeśli masz tak około 2 tyś to lepiej zainwestuj w dwa pojedyncze cdplayery. Płyty kosztują grosze w porównaniu do vinyli. Kompromisem jest kupienie jednego gramofona i jednego cdplayera. Dodatkowym tego plusem będzie fakt, że nauczyś mixować na cdplayeru i gramofonie.
    Ale się wypisałem :D

• #6 12 Wrz 2006 02:50
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Niezgodze sie z kolegą.

Za 2 tyś można kupić jeden porządny odtwarzacz CD albo dwa z bardzo niskiej półki, z doświadczenia wiem że kupowanie tych z bardzo niskiej półki nie ma sensu nawet do uzytku domowego.
    Minimum jesli chodzi o sprzet to podstawą jest 2xCDJ100 oraz DJM300 firmy Pioneer.

Gramofony w przeciwieństwie do CD można śmiało kupić używane.
    Za max 1000 zł można kupić dobrej klasy uzywane gramofony.

Kompletnie nie ma sensu kupowanie jednego CD i jednego gramofonu, bo ani sie na tym nie nauczysz ani tego na impreze nie weźmiesz.

Jeśli chodzi o początki to chyba najłatwiej jest sie nauczyć grac na CD, a potem przesiąść sie na gramofon.
    Nie widze nic złego w uzywaniu licznika bitu, na dłuższą mete oczywiście to bez sensu ale na początek do nauki jak najbardziej sie przyda, natomiast nie można bezgranicznie ufać jego wskazaniom.

Z programami sie oczywiście zgadzam ile ludzi tyle zdań, ja podałem te na których działają moi koledzy, nie twierdze ze to jest najlepszy zestaw.
    Co do traktora to od razu mówie nie, program zbyt skomplikowany i ułatwiający życie, znam mase DJ-ów "traktorowców" którzy wiele potrafią ale tylko w tym jednym programie, jakby im dac do ręki sprzęt to sie okazuje że nie wiedzą podstawowych rzeczy, dlatego polecam "BPM studio" według mnie jest to program najbardziej odzwierciedlający praktyczne granie na sprzęcie - sam sie na nim uczyłem w konfiguracji którą napisałem w pierwszym poście (dwie karty muz. + mikser), mało tego, do tego programu mozna dokupić zewnątrzny sterownik i wtedy granie niewiele odbiega od grania na CD.

Pozdrawiam

• #7 12 Wrz 2006 18:41
    DJKompot
    Poziom 26  

Dobra załątwiłem programy ale mógłby mi ktoś wytłumaczyś co z czym się klei? Kompletnie nie mam pojęcia. Mam BPM Studio, DJ Traktor 3, Virtual DJ, Masterbeat.Ale jak tym się posługiwać.Nie kapuję o co chodzi w tym w ogóle?!Co jest najważniejsze kiedy się tworzy muzykę, remix, czy coś. Programy dobże by było aby ktoś mi wytłumaczył co z czym się je :).

Pozdrawiam

• #8 12 Wrz 2006 19:46
    muwie
    Poziom 14  

klejenie _ zgrywanie bitów. Jak Ci wyjaśnić to .... wiem już.
    Weź w programie wrzuć dwie mp 3 i crosem przejdż z jednego na drugi (bez zastanawiania się i bez efektów). Na "połączeniu" dwóch mp3 wychodzi taki hałas (niezbyt miły). Teraz weź dwie mp 3 z podobnym BPM.
    I przed przejściem pitchem przyśpiesz lub zwolnij tak aby na liczniku bitów były takie same liczby (mogą się wahać się od 1 do 5 ) i teraz zrób przejście. Pewnie teraz będzie lepiej niż w pierwszym przypadku. A żeby nauczyć się ładnie sklejać bity to kup sobie słuchawki (wcale nie muszą być drogie) i w programie ustaw 2x mono i poprzez "rozdzielacz" podłącz słuchawki.

A zt ymi 2 tyś. to może przesadziłem może z 2,5 tysiąca.
    2x RCD 800( słysze o nim dobre opinie) + jakiś Numark

• #9 12 Wrz 2006 21:15
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Akurat ja nie lubie numarka tak samo jak Gemini, ale jak ktoś lubi to ok.

Co do zgrywania, to tempo to nie wszystko.
    Żeby dwa utwory pasowały do siebie nalezy zgrać frazy (teoria muzyki sie kłania) inaczej mix nie bedzie miał ładu i składu.
    Pozatym w wyrównaniu tempa utworów pomogą Ci przyciski + i - które sa na górze nad suwakami "pith".
    Tak samo jeśli tempo masz juz zgrane to tymi przyciskami musisz doprowadzić do momentu gdy bity obu numerów są na siebie nałożone.

Ciężko mi to wytłumaczyć na forum, najłatwiej byłoby pokazać.

Pozdrawiam

• #10 13 Wrz 2006 07:30
    mr.box
    Poziom 15  

Witam szystkich.
    Czy wie ktoś czy traktorze da się puścić przez odsłuch nute z przeciwnego decka??

• #11 13 Wrz 2006 10:07
    Inkwizycja
    Poziom 25  

DJKompocie chwała ci za to ,że chcesz się uczyć ale włóż w to trochę własnego wysiłku. Wpisałem w Google zapytanie: jak miksować i otrzymałem 34600 odnośników - wiele z nich wygląda zachęcająco. Poczytał byś trochę zapoznał się z programami a później zadawał konkretne pytania. To tak jakbyś chciał zostać tokarzem i kupił sobie tokarkę ( w twoim przypadku ściągnąłeś programy) i pytał się gdzie zamontować nóż albo jak włączyć napęd wzdłóżny suportowy.

Ps 1. bez urazy ale nie mogłem się powstrzymać ale ten wątek przypomina trochę te z cyklu : jestem kompletnie zielony jak zbudować telewizor mam lutownice :D
    Ps 2. czy te utwory które puszczasz są z legalnych źródeł :D

• #12 07 Lis 2006 14:48
    Agencik15
    Poziom 21  

tak czytam te wasze posty i dochodze do 1 wniosku. ten kto zalozyl ten temat jest jakis INNY :D Nie mozna sie nauczyc miksowania w dzien :D trzeba w to wlozyc duzo czasu poswiecenia i miec jakiekolwiek predyspozycje muzyczne.sam kiedys zanim nauczylem sie grac myslalem ze a co tam, godzina i bede tiesto:D co do dobienia muzy... niby jak zrobisz muzyke na decku?? do tego jest odpowiedni soft, syntezatory, kontrolery i inne rzeczy.

• #13 30 Sty 2007 23:16
    dymeq
    Poziom 14  

No nie... ja myślę, że umiem grać w traktorze i innych programach tego typu, na gramcach się uczę, ale nie nazwę siebie DJem póki nie zagram w jakims klubie mimo iż umiem grać w traktorze. A ty DJ kompocie niewiesz co z czym sie je i nazywasz siebie Djem... Pozdro :/

• #14 31 Sty 2007 07:24
    proviev
    Poziom 14  

Artur k. napisał:
    Witam

Niezgodze sie z kolegą.

Za 2 tyś można kupić jeden pożądny odtwarzacz CD albo dwa z bardzo niskiej półki, z doświadczenia wiem że kupowanie tych z bardzo niskiej półki nie ma sensu nawet do uzytku domowego.
    Minimum jesli chodzi o sprzet to podstawą jest 2xCDJ100 oraz DJM300 firmy Pioneer.

Gramofony w przeciwieństwie do CD można śmiało kupić używane.
    Za max 1000 zł można kupić dobrej klasy uzywane gramofony.

Kompletnie nie ma sensu kupowanie jednego CD i jednego gramofonu, bo ani sie na tym nie nauczysz ani tego na impreze nie weźmiesz.

Jeśli chodzi o początki to chyba najłatwiej jest sie nauczyć grac na CD, a potem przesiąść sie na gramofon.
    Nie widze nic złego w uzywaniu licznika bitu, na dłuższą mete oczywiście to bez sensu ale na początek do nauki jak najbardziej sie przyda, natomiast nie można bezgranicznie ufać jego wskazaniom.

Z programami sie oczywiście zgadzam ile ludzi tyle zdań, ja podałem te na których działają moi koledzy, nie twierdze ze to jest najlepszy zestaw.
    Co do traktora to od razu mówie nie, program zbyt skomplikowany i ułatwiający życie, znam mase DJ-ów "traktorowców" którzy wiele potrafią ale tylko w tym jednym programie, jakby im dac do ręki sprzęt to sie okazuje że nie wiedzą podstawowych rzeczy, dlatego polecam "BPM studio" według mnie jest to program najbardziej odzwierciedlający praktyczne granie na sprzęcie - sam sie na nim uczyłem w konfiguracji którą napisałem w pierwszym poście (dwie karty muz. + mikser), mało tego, do tego programu mozna dokupić zewnątrzny sterownik i wtedy granie niewiele odbiega od grania na CD.

Pozdrawiam

A jakie dobre, używane gramofony za taką kasę można kupić?

• #15 31 Sty 2007 11:11
    Artur k.
    Admin grupy audio

proviev napisał:

Np. coś z oferty firmy Reloop, nie jest to może najwyższa półka ale dają radę, na początek moim zdaniem są idealne.
    Można znaleźć także coś z Numarka - osobiście nie miałem styczności ale słyszałem że nie są najgorsze.
    Nie ma sensu kupować żadnych omnitroniców, czy jaytec itp.

Starsze serie można kupić nawet nowe za takie pieniądze Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Pozdrawiam

• #16 31 Sty 2007 11:40
    proviev
    Poziom 14  

Artur k. napisał:
    proviev napisał:

Np. coś z oferty firmy Reloop, nie jest to może najwyższa półka ale dają radę, na początek moim zdaniem są idealne.
    Można znaleźć także coś z Numarka - osobiście nie miałem styczności ale słyszałem że nie są najgorsze.
    Nie ma sensu kupować żadnych omnitroniców, czy jaytec itp.

Starsze serie można kupić nawet nowe za takie pieniądze Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Pozdrawiam

Reloop 1000 jest dobrze ocenianyAby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany , ale dla DJ-a napęd paskowy?
    P.S. Reloopa 1000 można kupić za te same pieniądze m.in. naAby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

• #17 31 Sty 2007 12:30
    Agencik15
    Poziom 21  

Najpierw to sie trzeba nauczyc teorii, a nie od razu rzucac sie z motyka na slonce.

• #18 02 Lut 2007 23:35
    mr.box
    Poziom 15  

Witam...
    Nie chce zakładać nowego tematu....więc napisze tu.....
    Jakie są jeszcze programy do mixowania oprócz Virtual DJ i Atomix.....Chodzi mi o program w tym stylu.... Żeby dało się mixować na żywo....

Proszę o jakieś nazwy.......

• #19 02 Lut 2007 23:45
    Artur k.
    Admin grupy audio

proviev napisał:
    Reloop 1000 jest dobrze oceniany
    Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

No własnie :)
    proviev napisał:

ale dla DJ-a napęd paskowy?

Lepszy jest napęd bezpośredni, jednak tańsze sprzęty mają "tradycyjny" napęd paskowy. Tak czy inaczej, do nauki w sam raz i przede wszystkim nie drogie.

:arrow: mr.box

Np. BPM Studio, Traktor... jest tego cała masa.
    Można też sprawdzić Mixmeister - a

Pozdrawiam

• #20 03 Lut 2007 00:02
    mr.box
    Poziom 15  

Cała masa.....Mi najbardziej pasuje program taki jak Virtual Dj...tzn. Dwa decki, efekter (tylko bardziej rozbudowany), loop-er, EQ....cos w tym stylu....Głównie chodzi mi na głównym pulpicie żeby była dwa deki.

PS. Proszę nie piszcie ''takie rzeczy to tylko w erze''

• #21 04 Lut 2007 04:46
    sdnk
    Poziom 16  

eJay Virtual DJ
    Traktor DJ Mixer

i prosze Cie bardzo..

co do grania na hardware to a polecam jakis prosty double deck (podwojny odtwarzacz) i prosty mikser. im mniej bajerow bedzie mial sprzet tym szybciej i dokladniej sie nauczysz kleic bity.

podstawa-złapac pierwszy bit.
    pozniej dostrois pitch
    a reszta to juz tylko formalnosc.

jesli jest tu ktos z okolic jeleniej góry lub Legnicy to moge troche pomoc w nauce. nie jestem profesjonalista, ale kilka nocek w klubie zgralem :) jesli jest ktos zainteresowany, to moge podrzucic seta :)

pozdrawiam DeJot_Sajmon -> imperium bolesławiec (dorywczo :))

• #22 04 Lut 2007 08:44
    proviev
    Poziom 14  

DJKompot napisał:
    Mam takie pytanko zawarte w temacie.Chciałbym umieć robić remixy mixy dodając bassu dużo itp. Chciałbym sam takie twożyć też od zera.Jeśli DJKOMPOT to powinien się znać na takim czymś.Moja ksywa powstała z tego że prowadze dyskoteki i nie zagą mnie nikk z utworem którym bym nie miał - narazie ;). Z zakupem sprzętu się wstrzymam bo poco kupować jak się nie umie.Narazie mam takie programy jak:
    Cool Edit, Audacity, VIRTUAL DJ.
    Jak będzie trzeba to sie coś załatwi z programów.Tak dla informacji jeśli chodzi o rytm to nie ma problemu bo gram na Keybordzie :).Prosiłbym o wytłumaczenie jak się robi taki dziwny typ muzyki typu TECHNO/DANCE.Jeśli ktoś ma współczesny mixer, czyli cyfrowy ewętualnie analogowy to proszę o fotkę z góry mixera i wytłumaczenie co do czego :). Jeśli coś prócz jeszcze PC jest potrzebne do twożenia takiej muzyki to proszę o wypowiedzi.

na boku....
    Co lepsze: Mixer na vinylach czy cyfrowy mixer MP3 (ładniejszy tradycyjny :) )

P.S Jeśli do złęj kategori zmieściłęm temat proszę o przeniesienie.Przepraszam takrze jeśli poplątałęm wypowiedź ;).

Pozdrawiam

Czasami na allegro pojawiają się samouczki dla dj-ów (widziałem coś takiego za 19,99 na 4 płytach DVD). Nie wiem jaki jest poziom techniczny tej pomocy, ale może znajdziesz tam informacje, których poszukujesz??

• #23 26 Maj 2007 23:42
    Mapet111
    Poziom 1  

hehe... "Lepszy jest napęd bezpośredni, jednak tańsze sprzęty mają "tradycyjny" napęd paskowy. Tak czy inaczej, do nauki w sam raz i przede wszystkim nie drogie." skłoniło mnie to do zarejstrowania sie... Artur K. Ty chyba sobie kpisz... wydaje mi sie że nie jesteś DJ-em ani sie na tym nieznasz, wiedziałbyś że sprzęt taki jak reloop rp1000 ledwo co nadaje sie do odsłuchu... minimum to rp4000 w cenie 900zł, ale niepolecam, na początek idealny jest numark tt-200 (949zł, bez systemu). Polecić komuś rp 1000 do mixu to jak oczekiwanie na jego potknięcie, bezsęsu. Ten sprzęt tylko zniechćea swoją słabością.
    Artur... respect...

• #24 02 Lip 2007 20:08
    omg1992
    Poziom 9  

Witam! nie sledze tego tematu od poczatku ale przeczytalem go calego. sam od roku jestem dj'em mixujac na 3 deckach bez kontroli pitch jest to trudne ale po roku grania wiele sie nauczylem. mialem stycznosc niestety tylko z dualem Denon df2500 w klubie w ktorym gralem. jesli ktos ma poczucie rytmu i lubi to robic mysle ze nie bedize mial z tym wiekszych problemow nawet na sprzecie typu 2 x cdp-210 firmy SOny (tak jak ja ) + IMG stage line mpx-3. bardzo fajnie mi sie pracuje z tym sprzetem. najgorsza jest wlasnie kontrola tempa ale mysle ze funkcja CUT(kill) na mikserze wiele tu zalatwia. pozdrawiam i nie doradzam miksowania na traktorze czy czyms takim -> zbyt latwe

• #25 02 Lip 2007 21:50
    Agencik15
    Poziom 21  

Ha ha ha. Smieszne troszke to co mowisz ;) Bez obrazy oczywiscie.

Wylacz w traktorze licznik, zaklej paski i graj na sluch a zobaczysz czy to takie latwe. Na czym bys nie gral to licza sie checi. Nie dziw sie ze jak pracujesz na kiepskim sprzecie to jest to bardzo trudne.
    Po 2 co ma kill do kontroli tempa utworu bo nie rozumiem.

• #26 02 Lip 2007 21:58
    omg1992
    Poziom 9  

no tak ale z tego co widzialem (niekoniecznie traktor) ale widzialem takie funkcje jak synchro :) a to jest juz banalnie proste bo samo dobiera tempo. pozatym funkcja kill na lini basu pozwala wyciac tzw. beat. tzn symetryczne uderzenie wiec nie slychac uderzenia w jednym ze zrodel nie slychac roznicy wystarczy w miare dobrze zgrac frazy i jest po sprawie :) moze nie potrafie tego tak wytlumaczyc ale na zywo to sie sprawdza :) pozdr

• #27 02 Lip 2007 22:43
    Agencik15
    Poziom 21  

Wiesz... sam gram z TDS juz kupe czasu a gram lepiej niz niejeden na sprzecie.

Sync to jedno wielkie nieporozumienie bo traktor tak to wylicza ze sie grac odechciewa.

Co do fraz. Sam kill tez nic nie daje. Zostaje "pyk pyk', dopiero odpowiednia korekcja EQ daje dobry efekt.

Dalej jednak nie rozumiem co ma Kill do kontroli tempa czyli pitch'a :|

• #28 03 Lip 2007 08:47
    marcin13p
    Poziom 10  

Witam!

(ja tak robie)
    Można nawet grać na Virtual Dj który ma mnóstwo opcji automatyki.
    Ja osobiście robie tak:
    - zasłaniam sobie ścieżkę (wykres) utworu (tak zwane paski)
    - licznik bitów

I gram już wtedy jak z gramofonów;) No tylko że dźwięk nie analogowy tylko cyfrowy i scratch nie taki sam jak w gramach.

Można grać ze wszystkiego! Ale najważniejsze że jeśli będziemy chcieli grać na sprzęcie to uczmy się zgrywać bit sami i nie korzystajmy z automatyki!

Do nauki polecam gramki, na gramkach nie liczników itp., tam wszystko robimy sami!

A to definicja z wikipedi Dj'a:

Didżej lub DJ (ang. Disc Jockey – Dee Jay) – osoba grająca muzykę na dyskotekach, najczęściej przy pomocy gramofonów. Osoba prowadząca dyskoteki przy pomocy sprzętu didżejskiego (obecnie najpopularniejszy zestaw to 2 odtwarzacze płyt CD lub/i 2 gramofony oraz mikser). Praca didżeja polega na miksowaniu piosenek, czyli najczęściej na likwidowaniu wyraźnych przejść między piosenkami.

Ja juz mogę nazwać się dj'em :D :!:

• #29 03 Lip 2007 12:37
    omg1992
    Poziom 9  

ja gdybym mial kase na sprzet(zbieram) to juz dawno bym kupil gramofony albo przynajmniej jakies cd'eki lepsze. mimo wszystko uwazam granie z kompa nawet przy zaslonietych paskach za bezczeszczenie religii w pewnym sensie(takie jest moje zdanie i licze sie z tym ze niewielu mnie poprze) po roku cwiczen na sprzecie bez kontroli pitch mozna sie bardzo duzo nauczyc. kill na basie nie ma nic do kontroli tempa. chodzi mi o samo wyciecie uderzenia basu bo jesli beda sie one roznily na dwoch piosenkach to wyjdzie taki chaos i siano. a jesli wytnie sie z jednego uderzenie basu to mamy dalej tylko bas z jednego cd'eka. oczywicie wyciecie basu to nie wysztko :)

• #30 03 Lip 2007 13:03
    Agencik15
    Poziom 21  

Szczerze mowiac kill (wg mnie) to lipna metoda... duzo lepszy efekt osiagniesz grajac tracki po skali albo plynnie przechodzac z lini melodycznej do drugiej. Z reszta co bede tlumaczyl. I tak pewnie malo kto zrozumie a to dopiero klucz do dobrego grania, poczuc muzyke.

Wszystko zalezy tez od tego jaki rodzaj muzyki grasz bo ciezko grac Shranz nie uzywajac killa ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME